Fajowe fajki Maćka

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Fajowe fajki Maćka

Post autor: maciej_faja » 05 marca 2008, 19:27 - śr

Dotarł do mnie wygrany na Allegro Peterson 221 Sterling Silver.
Uparłem się na niego i mam. Tak, mam za swoje. Może należało odpuścić, gdyż sprzedający nie dosłał mi dodatkowych zdjęć ,o które prosiłem. No i okazało się dlaczego. Dodam tylko, ze Pet dotarł zapakowany jak "cacuszko". Myślałem o profesjonalnym podejściu sprzedawcy gdy go rozpakowywałem. I wtedy ... #&*^$%Y(&(^%$#*Y(&)*()QRWA MAĆ^&^#^&%& !!!!!! :shock: :evil:

Pierwsze zdjęcie przedstawia to, co sprzedający chciał pokazać:
Obrazek

Na drugim zdjęciu, mamy upragnione maleństwo, które trafiło w moje łapska:
Obrazek

Na trzecim widać wyraźnie przyczynę mojego *&%&$^&*(&()^&$#@%*()*%#&^#^():
Obrazek

Mam zagwozdkę.

Odesłać - szkoda, skoro już go mam. Aczkolwiek, ukrycie wad (w opisie nie było słowa o tej rozpadlinie na krawędzi główki), jest podstawą do żądania zwrotu cacyków, ale z drugiej strony, skoro nie dostałem dodatkowych fotek, to przecież mogłem odpuścić. Jakby tego było mało widać, że pierścień był wklejany - cienka warstwa przezroczystej substancji na szyjce przy krawędzi pierścionka

Więc pozostaje wystawić negatywny komentarz, oczywiście sprzedający zrobi to samo.

Ta jama na krawędzi główki pochłonęła całą moją radość.
Mam nadzieję, że DeLuxe zakupiony na e-bay-u będzie w lepszej kondycji - tak można się spodziewać na podstawie zdjęć z aukcji.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 05 marca 2008, 19:34 - śr

Panie Macieju, proponuję powiadomić Sprzedającego o zamieszczeniu opisu tej sprawy wraz z podaniem Jego nicku z Allegro na Forum Fajczarskim. Wszak jesteśmy jego potencjalnymi klientami.

Ze szczerym współczuciem

Jacek A.R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 05 marca 2008, 21:39 - śr

Macieju, zgłoś sprawę do Allegro. Wyślij do nich opis i fotki. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zablokują mu konto.
Właśnie zastanawiałem się co ja zrobiłbym na Twoim miejscu i doszedłem do wniosku, że splanowanie komina nie byłoby złym wyjściem.
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 05 marca 2008, 21:51 - śr

MAcieju sprzedawca zlamal regulamin allegro i masz prawo wyciagnac konsekwecnje, miedzy innymi zly opis przedmitu skoro nie zaznaczyl tego uszkodzenia. Za 122 zl to se mozesz spokojnie kupic cos w lepszym stanie od uczciwego czlowieka.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 05 marca 2008, 21:55 - śr

- dla mnie to znakomity pomysł, Klaudiuszu, splanowanie tak do poziomu powyżej ca 0.7 mm od dna/spodu tego wyszczerbienia licząc, a pozostałe 0,7 mm.ubytku potraktować/zniwelować równomiernym zaobleniem czy sfazowaniem zewnętrznej oczywiście części góry kominka.

Jak zawsze

Jacek A.R.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 05 marca 2008, 21:58 - śr

A ten ustnik to jest wkręcany do końca jak na pierwszym zdjęciu? Pytam, gdyż na drugim zdjęciu wygląda jak w typowej fajce "de luxe"...
Awatar użytkownika
dr Wicik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: dr Wicik » 05 marca 2008, 22:03 - śr

Ale takie splanowanie fajki zmieni jej charakter, oryginalny zamysł twórcy. pewnie że można ale poco? lepiej chyba domagać się zwrotu pieniędzy i powalczyć ze sprzedającym, żeby następni kupujący nie musieli dochodzić swego. Fajka ładna ale takie wygryzienie w drewnie nie bardzo niestety.
Fajka i dobry tytoń
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 05 marca 2008, 22:07 - śr

nie szastal bym negatywami na allegro. w odwecie zazwyczaj kontrnegatyw... a potem jak w tym starym dowcipie: wiesz, zanim sie wytlumacze...
sprobowal bym najpierw rozmawiac ze sprzedajacym. delikatnie zaznaczyc mu, ze naruszyl regulamin allegro, ze ci smutno z tego powodu i z wielkim zalem zglosisz to do allegro jesli sie nie dogadacie. lagodna perswazja zalatwi wiele spraw. jesli sprzedajacemu zalezy na reputacji to przynajmniej sie zastanowi...
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 05 marca 2008, 22:10 - śr

- bardzo właściwa uwaga na temat ingerencji splanowaniem w oryginalny kształt tej fajki, ale czy to jest fajka tzw. unikatowa, zaprojektowana i wykonana w jednym, jedynym egzemplarzu? mam bodaj trzy benty Petersony, dość chyba standartowe modele, i pamiętam, że kiedy wybierałem je w sklepie w Perth spomiędzy kilkunastu innych takich samych, to poszczególne egzemplarze troszeczkę się różniły od siebie.

Jak zawsze

Jacek A.R.
Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jerry » 05 marca 2008, 22:24 - śr

Macieju

Po pierwsze mam nadzueje, ze nie wystawiłeś jeszcze sprzedającemu komentarza.
Po drugie masz prawo zgłosić reklamację nie do Allegro tylko do niego za pośrednictwem poczty Allegro.
Sorry ale 122 zl to jest 40 Euro. Na Ebay za 40 Euro mozesz kupic prawie nowego Stanwella lub Petersona po super renowacji, a tu jest syf na sporo roboty.
Jeżeli Sprzedający nie ustosunkuje sie (proponuję zwrot części ceny) to zwracasz się do Allegro.

To ze nie bylo dodatkowych zdjec to nie Twoja wina i nie mow, ze mogłeś odpuścić. Szczerba jest w tym wypadku wadą ukrytą rozmyślnie. Gdyby sprzedający był uczciwy to pokazałby fotkę fajki z właściwej strony i ostrzegłby, że takowa występuje.
Jesteś na prawie i tak jak nikt się z Tobą nie cacka, tak i Ty nie roń łez nad biednym sprzedającym, bo to Twoje łzy za Twoje pieniądze, a klient się śmieje, że trafił jelenia.

POzdrawiam
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 05 marca 2008, 22:44 - śr

Powiem więcej, seria Sterling Silver kosztuje np tu: http://www.pipesandcigars.com/petstersilpi.html $92.00 = 213,44 PLN
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 06 marca 2008, 16:17 - czw

Szanowni Koledzy!

Przede wszystkim dziękuję za wsparcie. Do tej pory wstrzymywałem się z komentarzem, gdyż doskonale zdaję sobie sprawę, że "łobuz" też dałby mi negatywa, choć nie wiem z jakiego powodu.
Wciąż rozmyślałem o tym, jak rozwiązać tę sprawę i doszedłem do wniosku (chyba dobrego, co potwierdzają Wasze wypowiedzi), że skontaktuję się z gostkiem, aby dojść do porozumienia przed wystawieniem komentarza. Jeśli nie zechce się porozumieć powiadomię Allegro.

Jeśli "221" pozostanie w moich rękach, to myślałem o splanowaniu szczytu kominka (w sumie to około 2mm).

J4szczur.
Fajka przyszła z ustnikiem wciśniętym do końca. Na szczęście dał się delikatnie wyciągnąć i wkładając nie wcisnąłem go lecz pozostawiłem tak, jak widać w moim łapsku. Bo tak chyba być powinno.

MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 06 marca 2008, 19:13 - czw

W koncu pracujesz w policji :roll: ja bym wspomnial :roll:

nie no to zart przeciez byl;)
Ostatnio zmieniony 06 marca 2008, 20:39 - czw przez MrkSs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 06 marca 2008, 20:28 - czw

MrkSS, Nigdy nie korzystałem z munduru dla osiągnięcia jakiegoś prywatnego celu i nie mówię tu o korzyści jakiejkolwiek.

Napisałem do "cacuszka" maila, w którym zwróciłem jego uwagę na fakt, że ukrył wadę towaru co stanowi podstawę reklamacji i zaproponowałem by wysunął jakąś propozycję rozwiązania problemu. W przeciwnym razie będę zmuszony powiadomić Allegro o jego oszustwie.

Ale teraz trochę milszy temat dotarł do mnie drugi Peterson. To piękny Dublin Sterling Silver DeLuxe model 9S. Ponieważ nie mam dobrego sprzętu, więc wykorzystam fotki z e-bay-a. Zakupiony 2 marca już jest u mnie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to porównanie dwóch Petersonów, żaden po dotarciu do mnie nie przeszedł jakichkolwiek zabiegów kosmetycznych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szkoda, że tak naprawdę ucieszyła mnie tylko jedna z tych fajeczek.

PS. widać na tych zdjęciach co może zrobić dobre oświetlenie. Zakochałem się w DeLuxie jak tylko zobaczyłem jego fotki.

JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 06 marca 2008, 20:38 - czw

maciej_faja pisze:Dublin Sterling Silver DeLuxe model 9S.
Piękna sztuka.... a z tym drugim... na pewno wszystko się wyjaśni i ułoży.
A że jak już udowodniłeś wilgachne benty Ci pasują- a może to ty pasujesz do wielgachny bentów napewno obie będą Ci świetnie służyły.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”