Fajki Petersona

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Fajki Petersona

Post autor: Klaudiusz » 19 grudnia 2007, 13:31 - śr

Zakładam wątek dotyczący tylko fajek Petersona. Dyskusje mają dotyczyć szejpów jakie lubimy, jakie chcielibyśmy mieć i z jakimi mieliśmy styczność, oraz jakie fajki tego producenta mamy w kolekcji. Recenzje, opinie, ceny i zdjęcia mile widziane :pipeman:

Sam posiadam jedynie Aran'a 150. Kupił mi go brat w firmowym sklepie Petersona w Dublinie. Jako, że fajka była prezentem - ceny nie znam. Moje marzenia petersonowskie to Flame Grains 80s i Rosslare Royal Irish 999, a ulubione szejpy - 999, 150 i 80s.
Awatar użytkownika
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 19 grudnia 2007, 13:57 - śr

jakies 60 $ kosztuje ta fajeczka, bardzo mi sie podoba. Osobiscie nie mam zadnego Petersona z checia poczytam o nich;).
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 19 grudnia 2007, 14:08 - śr

Klaudiuszu, widzę że mamy podobny gust jeśli chodzi o shape Petersona, ciężko mi jednak wybrać konkretną serię.

B5:
-Aran
-Flame Grain Silver Mount

80s:
-Aran
-Classic Shape Chart
-Grafton
-Kenmare
-Shannon
-Tyrone

150:
-Aran
-Aran Smooth
-Classic Shape Chart
-Kenmare
-Killarney Red

-alternatywnie może być: A1 Classic Shape Chart

999:
-Aran
-Classic Shape Chart
-De Luxe Classic Silver Mounted
-Grafton
-Harp
-Irish Made Army najbardziej podobała się mojej lepszej połowie
-Kenmare
-Kildare
-Rosslare Royal Irish Smooth
-Royal Irish
-Shannon
-Silver Mounted Army
-Sterling Silver
-Tara
-Tyrone

Uff, chyba to wszystko (część wcześniej wyeliminowałem) z tego co udało mi się zobaczyć.
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 19 grudnia 2007, 15:01 - śr

Właśnie przyszła wczoraj przesyłka z mostexu z pięknym Petersonem Filter Dublin 999 :)
Awatar użytkownika
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 19 grudnia 2007, 15:15 - śr

Jak z jakoscia materialu i wyknonaniem w Petersonach?
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 19 grudnia 2007, 15:15 - śr

Pokaż Sabri, pokaż, nie daj się prosić!
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 19 grudnia 2007, 15:19 - śr

Wkrótce na pewno wrzucę jakieś fotki :)
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 19 grudnia 2007, 15:20 - śr

Sabri pisze:Właśnie przyszła wczoraj przesyłka z mostexu z pięknym Petersonem Filter Dublin 999 :)
Pogratulować, niech cieszy :!:

A swoją drogą co do opalania pójdzie?
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 19 grudnia 2007, 15:38 - śr

Zapewne jakaś Va. Na razie opalam okazyjnie nabytą jakiś czas temu fajkę z wrzośćca B&B, po kilku zabiegach (zdzieranie lakieru i prekarbonizacji) nareszcie może być palona. Zresztą, z Petersonem zrobię podobnie jeśli chodzi o wnętrze komina, zatem czeka je "masaż" papierem ściernym. Jakoś lubię mieć czyste wnętrze komina, a nie z prekarbonizacją, czy różnymi dziwnymi maziami.
MirekM
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MirekM » 19 grudnia 2007, 16:37 - śr

Peterson Kenmare - 80s . Mój jedyny Peterson , fajka z Allegro w dość dobrej cenie (nieco ponad 200zł). Wcześniej minimalnie palona . Fajka jest bejcowana i to prawdopodobnie metodą zanurzeniową . Daje to już specyficzny , przyjemny smaczek . Przeznaczona została pod Sam,s Flake SG , ewentualnie , czasami palę University Flake Petersona , Royal Yacht i Elizabethan Mixture Dunhilla . Co do wykonania , widać że fajka była robiona ręcznie , nie jest symetryczna . Szczególnie widać asymetryczne szlifowanie ustnika zarówno z dołu jak i z góry. Główka bardzo poprawna , bez śladów kitowania . Wracając jeszcze do bejcy, fajka czyszczona zaraz po paleniu , cały czas oddaje ją z przewodu dymowego . Co do palenia , po prostu - bajka .

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 grudnia 2007, 17:33 - śr przez MirekM, łącznie zmieniany 5 razy.
RMazus
Początkujący
Początkujący

Post autor: RMazus » 19 grudnia 2007, 17:14 - śr

Sam posiadam petersony Donegal 999 moja ulubiona Latakia, Dunmore Red Army B10 po szlifowaniu ipoprawkach w miejcu filtra bardzo smaczna Latakia, oraz Kilkenny XL 02 do aromatów ogromna bardzo piękna.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 19 grudnia 2007, 18:22 - śr

MrkSs pisze:Jak z jakoscia materialu i wyknonaniem w Petersonach?
Mimo, że założyłem ten temat to nie jestem doświadczonym użytkownikiem Petersonów. Wydaje mi się, że to wszystko zależy od ceny. Dobrze by było, gdyby do dyskusji na ten temat przyłączył się kolega j4szczur - to w końcu specjalista od Petersonów i nie tylko ;)
Świstak
Pykacz
Pykacz

Post autor: Świstak » 19 grudnia 2007, 19:12 - śr

Peterson wciąż pozostaje moim nieziszczonym marzeniem. Niedawno nosiłem się z zamiarem kupna któregoś modelu, ale los chciał, że w trafice nie było żadnego odpowiadającego mi kształtu i ostatecznie stałem się bardzo szczęśliwym posiadaczem Stanwella model Boa. A co do Petersonów to wszędzie spotykałem się z opinią, jakoby wykonywane były z bardzo przyzwoitego wrzośca i cechował je bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ale to tylko opinie z drugiej ręki, choć na modelach, które oglądałem nie udało mi się jak dotychczas zaobserwować żadnych kitowań ani błędnych nawiertów. Może po świętach zrobię sobie miły prezent, zobaczymy.
tomaczo
Pykacz
Pykacz

Post autor: tomaczo » 19 grudnia 2007, 20:49 - śr

Za mną ostatnio "chodzi" seria Donegal. Coś w tym http://www.mostex.pl/sklep/product_info ... cts_id=624 stylu :) Cenowo bardzo przyjemnie, pytanie jak z jakością. Możecie powiedzieć coś więcej koledzy (i koleżanki :wink: ) poza "standardowym" w przypadku Petersona : "dobra fajka"?
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 19 grudnia 2007, 21:40 - śr

Oto i ona:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”