Fajki Petersona

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Perry
Fajczarz
Fajczarz

Re: Fajki Petersona

Post autor: Perry »

Ja mam 3 Petersony w kolekcji. Jednego z okresu pre-republic, drugiego z lat 70 a trzeciego współczesnego. Powiem krótko. Współczesne Petersony są kiepskie. Między tym co bylo 60 lat temu a tym co jest obecnie jest przepaść. Owszem ładnie wykonane są, estetyczne ale użytkowo kiepskie. Znając życie dalej bede zbierał te fajki ale bardziej ze względów estetycznych niż użytkowych...
Oli
Pykacz
Pykacz

Post autor: Oli »

Nie jest az tak zle np. seria Peterson Great Explorers albo wszystkie z serii Sherlock Holmes, zreszta wszystkie serje Peterson maja swoj niepowtarzalny styl (design) i swoj charakter rowniez te nowe. Ja zreszta nigdy nie scieralem niczego ani w srodku ani na zewnatrz. Po kilku-nastu opaleniach wszystko wrocilo do normy a ze pale rownierz Burley ktory jest dobry na kazda chemie i te rozne wynalazki to jest OK. Peterson to Peterson, mimo roznego wykonania mysle czy by nie kupic nowego Pipe of the Year 2008 !! a na bejce dobry jest Burley albo "Pirate Kake" lub "Star of The East" no i oczywiscie szklaneczka "Jamesons" ten na bejce najlepszy no chyba ze Old Bushmills 21 plus Latakia.
Pozdrawiam ;)
Robert J.G.
May your bowls always be full my friends. Luck to ya.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

Zdecydowanie polacałbym w tym przypadku jednak Bushmillsa. Jameson nie jest zły, ale Bushmills bije go na głowę.
Diord Fionn
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry »

Ja Bushmillsem smaruje gardló. Jak już jesteśmy przy irlandzkich whisky to uwilebiam Tulamore Dew :)
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mateusz »

Jako, ze sam nie potrafie znaleźć takiej informacji może którys z kolegów znawców petów mi powie co oznacza napis gold block na ringu w petcie seri standard.
link1
link2
zaciekawily mnie te pety z uwagi na ten napis
Jarema
Początkujący
Początkujący

Post autor: Jarema »

W temacie fajek Petersona, mam pytanie. To coś wewnątrz komina, to bejca, prekarbonizat czy inny wynalazek? Wygląda cudacznie, jakby ktoś przypalił i oskrobał. Fajka nowa, nie palona.

Obrazek

Obrazek
'Edimus, ut vivamus, non vivimus, ut edamus.'
- Plutarch
Awatar użytkownika
Brachytron
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Brachytron »

Nie jestem specjalistą od Petersonów, w sumie nie preferuję choć mam 2 (4 dawno już wydałem), lecz to co widzę to tylko bejca (nie wiem co to jest to szare co wygląda jak pleśń :)). Wszyscy wiedzą, że ta firma zanurza całą główkę w bejcy (może nie w ekstra seriach) - z tąd jest w kominie, a normalnie bejcuje się dwiema bejcami by uzyskać kontrast między drewnem miękkim i twardym. Robi sie to tak, że farbuje się bejcą ciemną (czarną, jakimś ciemnym brązem), szlifuje się lekko - łatwiej ściera się drewno miękkie więc zafarbowane twarde zostaje, po czym daje się kolor główny - jakiś jaśniejszy, który robi ogólne wrażenie. I to właśnie jest na zdjęciach, chyba że pytanie tyczy się czegoś zupełnie innego :)
Zawsze będę początkujący...
Jarema
Początkujący
Początkujący

Post autor: Jarema »

Dziękuję. Czytałem wątki o Petersonach, wiem, że bejcuje się je zdrowo jednak to moja druga fajka i nie miałem przyjemności oglądać jeszcze ani bejcy, ani prekarbonizatu. Stąd pytanie.
A to szare to niedoskonałości zdjęcia, robione było (zdjęcie) wczoraj wieczorem, przy niezbyt mocnym świetle, z bliskiej odległości.
'Edimus, ut vivamus, non vivimus, ut edamus.'
- Plutarch
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mateusz »

Co myslicie o pipe of the year, ma ktos ktorys egzemplarz? Zastanawaim sie nad kupnem wysokiego petersona i rozważam sherlocka albo wlasnei pipe of the year 2008 w UK roznica cenowa to tylko 3 funty.
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch »

Wydaje mi sie, ze tak jak napisales to mniej wiecej ta sama polka cenowa wiec radzilbym kierowac sie osobistym gustem. Przy tym fajka roku jest edycja limitowana wiec to moze byc punkt na jej korzysc...
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

Ja bym wybrał Pipe of the Year. Jakość prawdopodobnie ta sama, ale zdecydowałby faktycznie argument mojego poprzednika, to jednak limitowana edycja.
Diord Fionn
Pedros
Początkujący
Początkujący

Post autor: Pedros »

Witam Wszystkich to mój pierwszy post na tym forum:)
Swoja przygodę z pykaniem zacząłem jakieś pół roku temu jednak nadal w mojej kolekcji znajduje się jedynie marny Capitol nadszedł czas aby to zmienić i właśnie zastanawiam się nad kupnem fajki firmy Peterson tj http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=600&sid=2f8d9fc1 Jest ona woskowana czy lakierowana? bo po zdjęciu ciężko mi stwierdzić
jako ,iż mało znam jeszcze światek fajczarzy chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tej konkretnej fajce. Czy ryflowanie ma jakieś negatywne skutki
I jak to w końcu jest z tą jakością tych nowych Petersonów są aż tak złe? hmm jeśli faktycznie są nie ciekawe jakościowo co proponujecie do 180 zł
koniecznie w podobnym kształcie.
z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

Ja stanowczo bym Ci odradzał Donegal. Z fajek Petersona oferowanych przez tę trafikę podoba mi się:

Fajka Peterson Standard System Smooth 303
http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=611&sid=400989fe" onclick="window.open(this.href);return false;

oraz

Fajka Peterson Dublin Filter 999
http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=596&sid=400989fe" onclick="window.open(this.href);return false;
Pedros
Początkujący
Początkujący

Post autor: Pedros »

Dziękuję za odpowiedź w sumie http://fajkowo.pl/cgibin/shop?info=596&sid=400989fe też mi odpowiada tylko czy aby nie jest ona lakierowana? osobiście nie mam jeszcze takiego doświadczenia aby zdzierać lakier itd
Awatar użytkownika
newget
Początkujący
Początkujący

Post autor: newget »

Witam
Bardzo podoba mi się fajka Rosslare 03 czy moglibyście szanowni koledzy wyrazić swoja opinie na temat tej ślicznej fajki.Chętnie poznam zdanie o walorach smakowych , zaletach jak i wadach (jeżeli takie są) owej fajki.
Z fajczarskim pozdrowieniem Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”