Fajki Petersona

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

discus
Początkujący
Początkujący

Re: Fajki Petersona

Post autor: discus »

Zaiste fajka piękna. Posiadam Rosslare 999 od ponad roku ,fajeczka wykonana bardzo starannie , bez kitowań smakuje wyśmienicie :P .Mam również arana 03 komin średniej wielkości i w nim również pali mi się super, jak na niską półkę nie zauważyłem w niej kitowań . Jestem fanem Petersona (posiadam 16 fajek tej firmy)więc moja ocena może być subiektywna ,ale uważam że tą firmę mozna spokojnie polecic ze względu na wysoką jakość wykonania i stosunkowo przystępnej cenie :)

Pozdrawiam

DISCUS
Awatar użytkownika
maciejslu
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: maciejslu »

A ja mam takie pytanie...

Są dwie fajki o różnej nazwie i różnej cenie, ale ze zdjęcia widać, że dość podobne.

A może ktoś się pomylił?

To pierwsza z nich, a to - druga.

Pomyłka mogła wystąpić, bo to i to jest nazwane "80S"...

Ale pierwsza jest z serii St. Patrick's Day, a druga - Aran. Jeśli wierzyć w sklepowe opisy...

Chciałem sobie w przyszłości sprawić takową do Latakii, ale nie wiem, którą miałbym wybrać :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Maciej Ślużyński
Oficyna wydawnicza RW2010
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike »

wydaje mi sie, ze ta st. patrick's day to jest "podseria" (?) arana wypuszczona okazjonalnie, na swieto (w kolorze zielonym, to wiem na pewno:-))
chyba lepsiej jak celt sie wypowie, on jest znawca tematu:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt »

W przypadku tej drugiej ring nie jest dokładnie widoczny więc na 100 procent nie mogę powiedzieć. Pierwsza to na pewno seria St. Patrick, natomiast w przypadku tej drugiej może to być i seria Aran (przynajmniej tak wnioskuję po tym czego na ringu się dopatrzyłem). Starałem się porównać też z moją Aranką i wyglądają identycznie. Faktem jednak jest, że te dwa modele jeśli chodzi o kształt są identyczne. Rozróżnić je można najłatwiej właśnie po ringu. Odnośnie natomiast tego co napisał Elvis - nie wszystkie fajki z serii St. Patrick są zielone...
Diord Fionn
discus
Początkujący
Początkujący

St. patrick's day to jest fajka produkowana z okazjii irlandzkiego święta w tym roku jest ona zielona .
80s to kształt fajki może to być donegal ,aran czy kenmare itd . Serie wyróżniają się detalami i jakością wrzośca ale kształty się często powtarzają .

Pozdrawiam
DISCUS
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett »

Witam !!!!

Z tego co wiem to w 2008 były zielone a na ten rok są takie właśnie "czekoladowe".
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
Awatar użytkownika
newget
Początkujący
Początkujący

Post autor: newget »

discus pisze:Zaiste fajka piękna. Posiadam Rosslare 999 od ponad roku ,fajeczka wykonana bardzo starannie , bez kitowań smakuje wyśmienicie :P .Mam również arana 03 komin średniej wielkości i w nim również pali mi się super, jak na niską półkę nie zauważyłem w niej kitowań . Jestem fanem Petersona (posiadam 16 fajek tej firmy)więc moja ocena może być subiektywna ,ale uważam że tą firmę mozna spokojnie polecic ze względu na wysoką jakość wykonania i stosunkowo przystępnej cenie :)

Pozdrawiam

DISCUS
Witaj Discus
Dzięki za opinie.Na pewno rozważę ją przy zakupie.
Z fajczarski pozdrowieniem Adam
eltoro3
Początkujący
Początkujący

Post autor: eltoro3 »

discus pisze:. Jestem fanem Petersona (posiadam 16 fajek tej firmy)więc moja ocena może być subiektywna ,ale uważam że tą firmę mozna spokojnie polecic ze względu na wysoką jakość wykonania i stosunkowo przystępnej cenie :)
Ja tego osobiście nie mogę pozostawić bez komentarza. Kupiłem przez internet dwie fajki Petersona: St. Patrick Day 03 i Standard System Smooth 312. Faktycznie ładne, bardzo mi się podobają,ale obie są do bani, gdyż mają za wysoko zrobiony nawiert. Będąc w Krakowie, zajrzałem na Pijarską i oglądnąłem sobie w sklepie kilka innych Petersonów i miały tą samą wadę. Więc w/g mnie ta wysoka jakość wykonania jest mocno dyskusyjna i w związku z tym ta przystępna cena nie rekompensuje niczego. Chyba, że ktoś chce taką fajkę eksponować w gablocie i nie próbować w niej palić.
Pozdrawiam,
Piotr
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Alan »

To może i ja się dopiszę do grona częściowo rozczarowanych Petersonem.
Miesiąc temu kupiłem Churchwarden Dublin Smooth Fishtail. Nawiert dokładnie 1mm nad dnem, na cybuchu są dwie malutkie skazy (nie rzucają się w oczy), w środku komina przy krawędzi jest spory ubytek. Dlaczego wspomniałem o częściowym rozczarowaniu? Otóż sama fajka prezentuje się zabójczo, po prostu cudowny churchwarden, La smakuje w niej wyśmienicie, zbyt wysoki nawiert rekompensuje duża pojemność komina.
Ogólnie rzecz biorąc: jestem bardzo z fajki zadowolony i dumny, jednak za tę cenę to spodziewałem się solidniejszej roboty.

Obrazek
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
cichy76
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: cichy76 »

Piękna fajka :) niebawem będę posiadaczem podobnej ;) a kupowałeś ją w trafice czy przez internet?? Zastanawiam się czy owa skaza była widoczna, czy jednak ukryta :) i jeśli to nie tajemnica podaj cenę fajeczki :)

Pozdrawiam
Fajka jest fontanną kontemplacji, źródłem przyjemności, towarzyszem mędrca; a człowiek, który ją pali myśli jak filozof i postępuje jak Samarytanin
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Kupowałem ją przez neta, 275zł mnie ta przyjemność kosztowała. Arcywygodny model, zapal w nim SG Perfection to przy okazji dowiesz się co oznacza "zimny dym" :pipeman:
discus
Początkujący
Początkujący

eltoro3 pisze:
discus pisze:. Jestem fanem Petersona (posiadam 16 fajek tej firmy)więc moja ocena może być subiektywna ,ale uważam że tą firmę mozna spokojnie polecic ze względu na wysoką jakość wykonania i stosunkowo przystępnej cenie :)
Ja tego osobiście nie mogę pozostawić bez komentarza. Kupiłem przez internet dwie fajki Petersona: St. Patrick Day 03 i Standard System Smooth 312. Faktycznie ładne, bardzo mi się podobają,ale obie są do bani, gdyż mają za wysoko zrobiony nawiert. Będąc w Krakowie, zajrzałem na Pijarską i oglądnąłem sobie w sklepie kilka innych Petersonów i miały tą samą wadę. Więc w/g mnie ta wysoka jakość wykonania jest mocno dyskusyjna i w związku z tym ta przystępna cena nie rekompensuje niczego. Chyba, że ktoś chce taką fajkę eksponować w gablocie i nie próbować w niej palić.

Jak pisałem jestem fanem fajek Petersona i to są moje odczucia . Wszystkie fajki które posiadam są fajkami urzytkowymi ,a nie kolekcjonerskimi i smakują wyśmienicie .
Jestem palaczem fajki od 30lat i paliłem różne tytonie i fajki ,posiadam tez fajki innych producentów do każdej fajki mam indywidualne podejście przy odrobinie zaangażowania i zroumienia myśle że każda fajka może smakować wybornie.
Zależy to od umietnego przepalenia i palenia fajki .Lubię palić w fajkach Petersona :P (myślę,że nie tylko ja ponieważ Peterson ma fanów na całym świecie)i nadal uważam że te fajki mają więcej zalet niż wad . Nie wykluczne jest ,że na ubogi polski rynek trafiają fajki drugiego sortu ponieważ cenę kształyuje niska wartość naszej waluty.

Pozdrawiam

DISCUS
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

discus pisze:Nie wykluczne jest ,że na ubogi polski rynek trafiają fajki drugiego sortu ponieważ cenę kształyuje niska wartość naszej waluty.
To chyba jest właśnie główny powód. Z gitarami (i zapewne z wieloma innymi dziedzinami) jest to samo :(
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee »

Zależy to od umietnego przepalenia i palenia fajki...

Pozdrawiam

DISCUS
Chyba chodziło Ci o opalenie... Przepalenie fajki nie jest za dobre... ;-)

Pozdr.
マルツェル
discus
Początkujący
Początkujący

MSee pisze:
Zależy to od umietnego przepalenia i palenia fajki...

Pozdrawiam

DISCUS
Chyba chodziło Ci o opalenie... Przepalenie fajki nie jest za dobre... ;-)

Pozdr.
Kolega MSee ma słuszność w 100% chodzi mi o opalanie :oops: chć muszę przyznać że i przepalenie(istotnie nie jest dobre :( ) też mi sie przytrafiło kiedy rozpoczynałem przygodę z fajką :lol: kolega elvislike również ma rację fajki moje są użytkowe a nie urzytkowe :oops:
Za pomyłki serdecznie przepraszam i dziękuję za korektę
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”