Strona 1 z 1

Przeróbka fajki

: 19 października 2012, 11:01 - pt
autor: jony
Noszę się z zamiarem przerobienia tej fajkihttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd1 ... 9aabb.html z bezfiltrowej na filtr 9 mm. Proszę o podpowiedź czy podjąłem właściwą decyzję, i jeżeli tak to który z naszych fajkarzy najchętniej podejmie się takiego zabiegu?

Re: Przeróbka fajki

: 19 października 2012, 13:33 - pt
autor: maciej_faja
Myślę, że w takiej sprawie najlepiej zwrócić się do Tadzia Polińskiego.
Sam na pewno nie poszedłbym w tym kierunku ale wolnoć Tomku ...

Re: Przeróbka fajki

: 19 października 2012, 13:44 - pt
autor: jony
maciej_faja pisze:Myślę, że w takiej sprawie najlepiej zwrócić się do Tadzia Polińskiego.
Sam na pewno nie poszedłbym w tym kierunku ale wolnoć Tomku ...
niestety, ale odpowiada mi palenie tylko z filtrem :oops:

Re: Przeróbka fajki

: 19 października 2012, 14:32 - pt
autor: elvislike
na pierwszy rzut oka nie wydaje mi sie aby bez zmiany ustnika dalo sie fajke przerobic na filtr 9mm. mozesz jeszcze sprawdzic czy 6mm bedzie mozliwe (sprawdz srednice czopa ustnika).
co do samego rozwiercenia: nie jest to niewykonalne, sam przerobilem dwie fajki na filtr 6mm jednak jest z tym sporo zabawy i istnieje ryzyko uszkodzenia fajki.
jesli ta fajka ma dla ciebie wartosc to tak jak maciej napisal: zapytaj tadzia polinskiego - fachowiec i zyczliwy. oczywiscie pozostali przemyscy fajkarze to rowniez fachowcy i zyczliwi jednak doswiadczenie w takich sprawach ja osobiscie mialem tylko z tadziem polinskim.
pozdrawiam.

Re: Przeróbka fajki

: 19 października 2012, 18:22 - pt
autor: jony
Oczywiście zmiana ustnika została uwzględniona, mail do T. Polinskiego został wysłany teraz czekam na odpowiedź czy będzie to można zrobić i w jakiej cenie

Re: Przeróbka fajki

: 20 października 2012, 18:46 - sob
autor: Dunadan
A próbowałeś palić z balsą? Możesz sobie dociąć filtr, jakiej grubości potrzebujesz i masz coś jeszcze lepszego, niż filtry węglowe. Może zamiast wytaczać najcięższe działa, warto najpierw spróbować metod mniej inwazyjnych dla fajki, notabene, bardzo ciekawej.

Re: Przeróbka fajki

: 22 października 2012, 13:08 - pn
autor: jony
Z uwagi na (moim skromnym zdaniem) dosyć wysokie koszty, jakie musiałbym ponieść na zamierzone przeróbki, chętnie wymienił bym mają fajkę na inną z filtrem 9 mm ( im większa tym lepiej), ewentualnie jeżeli nie będzie chętnych do zamiany, to wystawię ją na allegro.