Peterson K'Briar B10

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Wroobel
Początkujący
Początkujący

Peterson K'Briar B10

Post autor: Wroobel » 25 grudnia 2014, 01:15 - czw

Dobry wieczór!

Pierwszy post na forum, po blisko roku przyglądania się i przeglądania dziesiątek tematów. Wypada więc się przywitać, a jako, że mamy Święta Bożego Narodzenia to życzę wszystkim tu zaglądającym zdrowia, uśmiechu, spokoju i aby nigdy nie odnaleźli swojego tytoniowego Graala, bo przecież w poszukiwaniu tkwi cała przyjemność! :)

A teraz do meritum. Zastanawiam się nad kupnem nowej, niestety dopiero drugiej fajeczki. Wpadł mi w oko ten oto model:
http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Peters ... r-B10/6161

Dlaczego?
1. Peterson of Dublin. Kocham Irlandię, mimo że jeszcze nigdy jej nie odwiedziłem, po prostu budzi we mnie dobre skojarzenia.
2. Bezfiltrowa.
3. Bent- potrzebuję fajki którą łatwo będę mógł palić bez trzymania jej w ręku, np. podczas pracy na komputerze.
4. Wydaje mi się śliczna :)
5. Cena kusi ale i zastanawia, jeśli porównać ją do innych modeli producenta.

Wątpliwości:
1. Jak wyżej- cena.
2. Nie mogę znaleźć tego modelu na stronie Petersona, sieć też zawiera zbyt wielu informacji na jej temat. nie wiem jak to interpretować...
3. Czytałem trochę o fajkach tej firmy i boję się, że będzie ona problematyczna że względu na ewentualny lakier, prekarbonizat lub inne, trudniejsze do usunięcia substancje.

Pytanie:
Czy forumowicze posiadają jakąś wiedzę nt tej fajeczki? Czy warto rozważyć jej kupno? Ewentualnie jakaś alternatywa?

P.S.

Na nową fajkę czeka puszka Peterson's Old Dublin. :pipeman:

Pozdrawiam,
Wroobel
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Re: Peterson K'Briar B10

Post autor: Mateusz » 25 grudnia 2014, 10:05 - czw

Linia K to chyba najnizsza linia Petów, w tej cenie nie warto moim zdaniem. Za kilkadziesiąt złotych uzywaną w dobrym stanie jako fajkę roboczą jak najbardziej ale nie za 250. Do 300 zł lepiej kupić coś polskiego, jakość będzie dużo wyższa. Sam jestem wielkim fanem tej marki i mam triche egzemplarzy z różnych półek i okresów i z tych tanich naprawdę nie warto kupować.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
kokodzambo
Początkujący
Początkujący

Post autor: kokodzambo » 25 grudnia 2014, 11:56 - czw

Kształt śliczny. Może być dość ciężka.
Dzięki Panu Lukx'owi mam nowe zboczenie - przyglądam się rantom.
...i tu jakby, coś było, ale może "szerzę defetyzm":
Obrazek

...zewnętrzny, "godzina 14-ta".
Wroobel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wroobel » 25 grudnia 2014, 12:16 - czw

Ok dziękuję, Panie Mateuszu. Więc wygląda na to, że skończę z Worobcem. Tak na przyszłość, jeżeli chodzi o Petersona to od jakiej linii zacząć przygodę z fajkami Irlandczyków?

Panie Kokodżambo faktycznie coś jest... Gratuluję spostrzegawczości, sam nie zwróciłbym uwagi :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wroobel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wroobel » 26 grudnia 2014, 12:39 - pt

Jeszcze jedno pytanko. Warto rozglądać się za Capitolami? Mam już upatrzonego Worobca http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Worobiec-94/390 ale z wyglądu podoba mi się także ten Capitol: http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Capito ... delku/1821
Jest on też woskowany, co przy innych możliwościach wydaje się w porządku.

Naprawdę nie warto rozglądać się za czymś innym w tej kwocie (200-300), szukając fajki do codziennego palenia, roboczą?
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 15 stycznia 2015, 02:58 - czw

Najlepiej w przypadku zacząć od serii killdare bo to dobry stosunek ceny do jakości, Arany też są ok. Tej fajeczki też bym nie brał to kiepska seria.
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
Awatar użytkownika
Mateusz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Mateusz » 15 stycznia 2015, 11:17 - czw

Tak jak napisał przedmówca, k to bardzo niska seria w tej cenie lepiej coś polskiego. Jak lubisz ryflowanie to ja mam jednego nowego Donegala bodajże 106 i jest to jedna z moich ulubionych fajek do lataki na spacery.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
Wroobel
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wroobel » 15 stycznia 2015, 15:46 - czw

Dzięki Wam, Panowie, za sugestie :) będę się nimi kierował przy zakupie pierwszego Petersona, tylko że to za jakiś czas.

Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett » 17 stycznia 2015, 20:47 - sob

Ostatnio widziałem ładnego Petersona St. Patrick Day edycja 2014 piaskowana czarna bardzo ładna za coś koło 220 zł lub 230, to też dobra fajka jak za te pieniądze.
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”