Bróg nr 13 - nowy nabytek

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

strykul
Początkujący
Początkujący

Bróg nr 13 - nowy nabytek

Post autor: strykul » 31 marca 2015, 00:06 - wt

Witajcie,

dostałem dziś w ramach prezentu od mojej Pani fajkę Broga nr. 13. Jestem wielkim fanem Churchwardenów, więc od razu bardzo przypadła mi do gustu. Mam jednak kilka pytań, w związku z tym modelem. Czy ktoś z posiadających ten model mógłby mi podrzucić pomysł czym ten wynalazek czyścić? Mam długie wyciorki, ale nie jestem w stanie wprowadzić go do dołu czopowego tak, aby dokładnie wyczyścić kanał do samego komina. Ponadto, tenże wyciorek nie jest w stanie przepchnąć się przez ustnik (jest on krótki, ale ma płaski kanał w zgryzie). Dodatkowo interesuje mnie kwestia klapki komina. Nigdy wcześniej nie miałem fajki w nią wyposażonej i chciałbym wiedzieć, czy wymaga on jakichś dodatkowych zabiegów podczas palenia.
Z góry dzięki za komentarze :)
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Re: Bróg nr 13 - nowy nabytek

Post autor: oktogenek » 01 kwietnia 2015, 23:35 - śr

Fajka rozkłada się na trzy części, więc dlaczego nie możesz wyczyścić kanału czopowego ?
strykul
Początkujący
Początkujący

Re: Bróg nr 13 - nowy nabytek

Post autor: strykul » 06 kwietnia 2015, 20:23 - pn

Właśnie nawet po zdjęciu drewnianej części ustnika, jest w niej spory problem z przepchnięciem wyciorka do komina, udało się, ale po zepsuciu chyba dwóch wyciorków :) Myślałem, że macie na to jakiś patent... a jak kwestia klapki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”