HSB?

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Faust
Początkujący
Początkujący

HSB?

Post autor: Faust » 19 sierpnia 2015, 09:26 - śr

Witam,
Wszedłem w posiadanie używanej fajki sygnowanej jako HSB Bruyere top. W zasadzie żona w nie weszła, nie pytając mnie, czy chcę...z góry założyła że fajkę chcę zawsze... ;)
Ponieważ żona na urlopie i w posiadaniu ww wynalazku, a ja...nie bardzo mogę znaleźć info na necie cóż to jest za producent to mam pytanie do Was...ktoś widział, wie, słyszał?
Znajduję ją na ebayu choćby tu:
http://www.ebay.com.my/itm/HSB-Bruyere- ... 3aaff38ffd" onclick="window.open(this.href);return false;
dokładnie taka.
Znalazłem tą firmę w jakimś niemieckim sklepie i widzę, że finansowo półka raczej niska, co sugeruje raczej jakościowo niską półkę.
Niezależnie od tego informacja byłaby miła ;)

Faust
Początkujący
Początkujący

Re: HSB?

Post autor: Faust » 03 września 2015, 13:30 - czw

No więc sam sobie odpisuje ;)
Gdzieś...nie pamiętam już gdzie znalazłem informację, że fajka pochodzi z małej holenderskiej manufaktury.
Przy czym...pomijając sam jej wygląd i charakterystyczne ryflowania mające na celu ewidentnie ukryć dziury we wrzoścu to jej konstrukcja jest fatalna. Dno ok 3-4 mm poniżej kanału dymowego. Ale w sumie dobrze :) jeszcze nie pracowałem z pipe mudem więc czas się w tej kwestii rozdziewiczyć ;) a materiał na naukę idealny: bo ani to piękne, ani szlachetne...taki ot ogryzek w pełnym tego słowa znaczeniu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”