Opalanie fajki , jaki tytoń ?

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

grafweb
Początkujący
Początkujący

Opalanie fajki , jaki tytoń ?

Post autor: grafweb » 31 maja 2016, 19:10 - wt

Posiadam fajkę wrzoścową Pana Worobca,i mam pytanie czy do opalenia fajki nadaje się tytoń Amphora Full Aroma (czerwona).
Dowiedziałem się że do opalenia fajki stosuje się wyłącznie tytonie niearomatyzowane. Jakie tytonie stosujecie do opalenia swoich fajek ?
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Re: Opalanie fajki , jaki tytoń ?

Post autor: jar » 04 czerwca 2016, 22:25 - sob

grafweb pisze:Posiadam fajkę wrzoścową Pana Worobca,i mam pytanie czy do opalenia fajki nadaje się tytoń Amphora Full Aroma (czerwona).
Dowiedziałem się że do opalenia fajki stosuje się wyłącznie tytonie niearomatyzowane. Jakie tytonie stosujecie do opalenia swoich fajek ?
To zależy od podejścia danej Osoby do kwestii fajki. Jeśli kierować się "podstawami fizyki i zdrowym rozsądkiem" to powszechnie stosujemy dobre blendy Wirginii - z u nas dostępnych - Full Virginia Flake czy Best Brown Flake Samuela Gawith'a, czy jakieś podobne. Warto zapoznać się z fizyką i chemią procesu opalania fajki, jak i po co to się robi i czym to winno skutkować.

Natomiast każdy tytoń może służyć do opalania fajki, pod warunkiem że wiemy co robimy i jakie będą tego konsekwencje. Tytonie Amphora należą do tytoni typu kawendisz a ogólniej do tzw. aromatów. Ich specyfika (tak jak i niektórych innych tytoni) niejako determinuje charakterystykę smakową i zapachową opalanej nimi fajki, co jest oczywiście możliwe, lecz ważne abyśmy robili to świadomie; ja sam np. tzw. aromatów nie paliłem i nie palę, ale podobnie jak wielu innych wiele lat temu, paliłem wszystkie uzywane przeze mnie tytonie we wszystkich moich fajkach; jedynym kryterium była ich zawsze bardzo wysoka jakość.

Bardzo sugeruję zapoznanie się z Pipedią która w przeciwieństwie do niektórych edycji/działow Wikipedii jest bardzo starannie redagowana przez grono najlepszych z dziś żyjących ludzi fajki.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
BaltazarGąbka
Początkujący
Początkujący

Post autor: BaltazarGąbka » 11 czerwca 2016, 10:27 - sob

Przedewszystkim witam Forumowiczów.
Zacząłem, wcześniej trochę poczytałem i mały mętlik mi się w głowie zrobił, ale niech to kupiłem i pierwszy raz pofajczyłem.
Jak narazie gruszanka Bróg 23, do tego cały osprzęt. Wrzośec w planach, lecz jeszcze wczesniej bedize farmerska kukurydzianka.
Z tytoni wybrałem Malthouse i Samuel Gawith Full Virginia Flake. Chyba dobrze wybrałem ?
Pierwsze palenie za mną. Jakoś poszło. Smak był, lecz nie wiem czy taki jak powinien ;-).
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 13 czerwca 2016, 21:06 - pn

BaltazarGąbka pisze:Przedewszystkim witam Forumowiczów.
Zacząłem, wcześniej trochę poczytałem i mały mętlik mi się w głowie zrobił, ale niech to kupiłem i pierwszy raz pofajczyłem.
Jak narazie gruszanka Bróg 23, do tego cały osprzęt. Wrzośec w planach, lecz jeszcze wczesniej bedize farmerska kukurydzianka.
Z tytoni wybrałem Malthouse i Samuel Gawith Full Virginia Flake. Chyba dobrze wybrałem ?
Pierwsze palenie za mną. Jakoś poszło. Smak był, lecz nie wiem czy taki jak powinien ;-).
bardzo dobry wybór dokładnie taki sam jak mój był na początku :) . Pal spokojnie nie śpiesz się patrz na youtube o różnych sposobach nabijania fajki i będzie dobrze.
pozdrawiam

Lkulos
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”