Chińska fajka kukurydziana

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

grafweb
Początkujący
Początkujący

Chińska fajka kukurydziana

Post autor: grafweb » 08 lipca 2016, 11:26 - pt

Witam

Czy palił ktoś z Was w kukurydziance z Chin ?
Czy warto zakupić taką fajkę ? Cena jest zachęcająca i podejrzana 5.60 zł za sztukę czy lepiej kupić oryginała ze stanów za 29 zł.
Jaka jest Wasza opinia? Z góry dziękuję za odpowiedz.
Duszeek
Początkujący
Początkujący

Re: Chińska fajka kukurydziana

Post autor: Duszeek » 08 lipca 2016, 20:30 - pt

Ja kupiłem takie trzy do nauki palenia oraz aby popalić w czasie opalania innych fajek.

Jedna wytrzymała 2 tygodnie i cybuch odpadł od główki.

Druga na razie sprawuje się dobrze, ale wszystkie lekko przerobiłem.

W główce od otworu z cybucha do dna jest około 1cm - wsadziłem tam 3 monety 1 groszowe na siebie i otwór jest teraz " na dnie główki " i tytoń wypala się do końca.

Jak dla mnie może być - nie martwię się opalaniem, przepaleniem itp. - a mogę spokojnie sobie palić tytoń.
grafweb
Początkujący
Początkujący

Post autor: grafweb » 08 lipca 2016, 21:06 - pt

Słyszałem ,że chińskie kukurydzianki mają kwaśny podsmak tytoniu podczas palenia. Zdarzało wam się podczas palenia czuć kwaśny smak ?
parck
Początkujący
Początkujący

Post autor: parck » 09 lipca 2016, 09:48 - sob

Nie przesadzacie koledzy z tymi dziwnymi palidełkami?
Jak już naprawdę chcecie palić w czymkolwiek to zachęcam (chyba taniej nie będzie) :lol: https://www.youtube.com/watch?v=kXMrh-
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 11 lipca 2016, 23:35 - pn

@parck

A jakie "dziwne palidełka" ma Pan na myśli ? czy chodzi o chińskie corncoby, czy o corncoby jako takie?
Niech mi będzie wolno przpomnieć ić corncob czyli fajka z kaczana kukurydza alsolutnie należy do kategorii bardzo przyzwoitych fajek klasycznych acz w tanich edycjach. Do takich klasycznych fajek zaliczamy
- meerschaum
- wrzosiec
- corncob
- może i fajki z wiśni.

Świadomie nie wymieniam fajek ceramicznych czy fajek z gruszki z racji ich nie wiem czy najlepszych walorów użytkowych.

Podstawy wiedzy o corncobach jest tu:
https://pipedia.org/wiki/Materials_and_ ... on#Corncob" onclick="window.open(this.href);return false;
i tu
https://pipedia.org/wiki/The_Complete_Corncob_primer" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
parck
Początkujący
Początkujący

Post autor: parck » 12 lipca 2016, 08:41 - wt

Panie Jacku (aby nie komplikować dalej tematu), oczywiście mam na myśli Chińskie coś. :wink:

W kaczanach Missouri paliłem i ku mojemu (wtedy) zdziwieniu smakowało świetnie. Ale dla naszego kolegi z tematu, te fajki są drogie. :?

Z pozdrowieniami
parck
grafweb
Początkujący
Początkujący

Post autor: grafweb » 12 lipca 2016, 19:07 - wt

Kolego (parck)

Nic z tych rzeczy, jeżeli chodzi o koszt zakupu fajki. Chodzi mi o to czy te fajki, chińska i ze stanów odda jednakowe jakościowo palenie.
jeżeli ktoś zna różnicę niech się wypowie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 lipca 2016, 20:04 - wt

grafweb pisze:Kolego (parck)

Nic z tych rzeczy, jeżeli chodzi o koszt zakupu fajki. Chodzi mi o to czy te fajki, chińska i ze stanów odda jednakowe jakościowo palenie.
jeżeli ktoś zna różnicę niech się wypowie.

Pozdrawiam
Przyznam się, że nie bardzo rozumiem ideę powyższego pytania, brzmi ono jak pytanie o porównanie jakości obiektu/narzędzia orginalnego z jego kopią.

Kopie bywają bardziej czy mniej udane, ale osobiście zawsze wolę mieć do czynienia z orginałem. A corncobyy orginalne pochodzą z USA. Powtórnie pozwalam sobie przypomnieć Pipedię i podobne rangą miejsca jak np. pipesmagazine.

Jak zawsze

Jacek A. R.
grafweb
Początkujący
Początkujący

Post autor: grafweb » 12 lipca 2016, 20:28 - wt

Właśnie przetestowałem chińską, i po kilku dniach palenia stwierdziłem kwas w ustach. Między paleniami było ok. 4-5 godzin. Nie polecam. Być może inni mają o nich pozytywne opinie, ja jednak wolę zamówić orginał.
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 lipca 2016, 20:53 - wt

grafweb pisze:Właśnie przetestowałem chińską, i po kilku dniach palenia stwierdziłem kwas w ustach. Między paleniami było ok. 4-5 godzin. Nie polecam. Być może inni mają o nich pozytywne opinie, ja jednak wolę zamówić orginał.
Było by interesujące, gdyby palił Pan tą samą fajkę w interwałach kilkudniowych lepiej np. tygodniowych. Palenie tej samej fajki zaledwie co kilka godzin może być powodem owych nieprzyjemnych doznań oraz co gorsze trwalego popsucia smaku fajki gdy kondensat i inne "nieprzyjemne" produkty palenia nie mając czasu na "wywietrzenie się" wchłoną się w struktury fajki.

Podobnie ów smak może być wynikiem zwykłej reakcji chemicznej pomiędzy wytwarzającym się kondensatem a jak czytam popularnym wkładaniem metalowych monet na dno paleniska. Tutaj wiele zależy od metalu a raczej stopu metali i jego rekacji z kondensatem.

Kolejna sprawa to być może nie takie jak trzeba lepiszcze zastosowane do umocowania trzonu z ustnikiem w główkę naszego corncoba. Tradycyjnie stosuje się neutralny gips, a nie mogę wykluczyć iż mniej wiedzący producenci stosują jakieś masy chemiczne fatalnie skutkujące podczas palenia.

Jak zawsze

Jacek A. R.
grafweb
Początkujący
Początkujący

Post autor: grafweb » 12 lipca 2016, 21:02 - wt

Proszę mi powiedzieć paląc kukurydziankę, czas między paleniami 12 godzin wystarczy, czy raczej na 24 godzin ją odstawić ? Doszły mnie słuchy że 6 godzin powinno wystarczyć, lecz moim zdaniem, to za mało.
parck
Początkujący
Początkujący

Post autor: parck » 12 lipca 2016, 21:33 - wt

Reasumując, jakkolwiek nie była palona ta fajka, cieszę się kolego grafweb, że do takich wniosków doszedłeś, paląc niewiadomego pochodzenia lepiszcza i zagadkową nie wiadomo czym wcześniej spryskaną kolbę kukurydzy.

Mimo że spalanie tytoniu nie jest prozdrowotnym nawykiem (pomijając pozytywny wpływ nikotyny na choroby neurologiczne wieku starczego, jak demencja, alzhemer, ... - podobno tak sobie i nam naukowcy zbadali), to jednak warto wiedzieć w czym (pochodzenie i skład materiałów) się pali.

Z sympatycznymi pozdrowieniami
parck

P.S.
Przyznam, że od kiedy rozglądam się za fajkami zawsze intrygowało mnie drewno jotoba (czy aby dym z niego nie jest toksyczny). Nigdzie jednak takich informacji nie znalazłem, a na testera się nie piszę, więc niech intryguje mnie dalej. :wink:
grafweb
Początkujący
Początkujący

Post autor: grafweb » 12 lipca 2016, 21:46 - wt

Przymierzam się w najbliższych dniach do zakupu.

http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Angelo ... gieta/1491" onclick="window.open(this.href);return false;

lub

http://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Worobiec-80/387" onclick="window.open(this.href);return false;

którą Waszym zdaniem koledzy wybrać ?
parck
Początkujący
Początkujący

Post autor: parck » 12 lipca 2016, 22:00 - wt

Domyślasz się oczywiście, że każdy wskaże na Worobca :wink: .
Z mojego doświadczenia, a mam dwie fajki Angelo, dziwnie zmieniają smak tytoniu na chemiczny.
Drewno w jednej liche, w drugiej w miarę. Pale je czasami wmawiając sobie, że może jak porządnie opale ... .

W każdym razie z Worobcem nie ma takiej loterii, ale jak widzisz inna cena :wink:
grafweb
Początkujący
Początkujący

Post autor: grafweb » 12 lipca 2016, 22:09 - wt

Decyduję się na Worobca, to nie jest zakup na miesiąc dwa, lecz może na lata.
Mam plan iż zakupię w najbliższych miesiącach kilka fajeczek Pana Henryka Worobca.
Na pewno nie pożałuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”