Pytanie początkującego

Tutaj rozmawiamy o różnych fajkach, z którymi mamy przyjemność

Moderator: Moderatorzy

Piokal98
Początkujący
Początkujący

Pytanie początkującego

Post autor: Piokal98 » 23 sierpnia 2017, 17:52 - śr

Witam, otóż chciałbym spróbować swoich sił w fajczarstwie. Mój dziadek swojej fajce poświęcał dużo czasu, także od małego jakoś mnie do tego ciągnęło. Może i nie jestem w jego wieku, gdyż mam zaledwie 20 lat, jednak chciałbym zacząć swoją przygodę już teraz. Na początek prosiłbym jednak o pomoc w wybraniu fajki. Na fajkę+tytoń wolałbym nie wydawać więcej niż 200 zł, na początek. Zastanawiałem się nad np: https://www.fajkowo.pl/pl/p/Fajka-Brog-85-wrzosiec/1042 , podoba mi się wizualnie, a i też nie spotkałem się z mocno negatywnym komentarzem. Chętnie zobaczyłbym inne oferty podobnych fajek. Ciekaw jestem jednak jak z opalaniem, czy jest w tym egzemplarzu konieczna? Bądź też z wymienianiem skraplacza (domyślam się, że jeśli filtry się wymienia, to skraplacze też). Nie ukrywam jednak, że jestem w tych tematach jeszcze mocno zielony, stąd też moja prośba o rady. Co do tytoniu na razie zastanawiam się nad jakimś aromatyzowanym, nie wiem czy chcę zaczynać z grubej rury od czegoś super wyrazistego/czegoś dla doświadczonego fajczarza.

Na razie tyle, za wszelkie rady serdecznie dziękuję z góry i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Pytanie początkującego

Post autor: freemason » 24 sierpnia 2017, 12:25 - czw

Fajka ładna, ale na początek radziłbym wybrać taką na filtry węglowe (wymienne - bo skraplacz nie jest wymienny - wyjmuje się go, czyści i wkłada z powrotem). Przy braku umiejętności, potężne dawki kondensatu mogą zrazić, a filtr węglowy pochłonie znaczną część tych niesmacznych skroplin i dym będzie łagodniejszy dla języka.
Co do tytoniu - mogę polecić coś z Amphor - na przykład zieloną, albo jakieś MacBareny.
Powodzenia :pipeman:

Piokal98
Początkujący
Początkujący

Post autor: Piokal98 » 26 sierpnia 2017, 18:12 - sob

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Poczytałem sporo, w końcu zdecydowałem się jednak zamówić wspomnianą wcześniej fajkę ze skraplaczem. Mam nadzieję, że dam z nią sobie jakoś radę. Tylko teraz mam mętlik jeśli chodzi o tytoń. Czy od razu mogę kupić tytoń aromatyzowany np. waniliowy, i palić go jakby nigdy nic, czy najpierw powinienem fajkę opalić jakimś tytoniem bez aromatów? Wiem, że opalanie fajki trochę trwa, jestem na to przygotowany, jednak czy muszę do tego stosować jakiś specjalny tytoń? Czy mogę nabyć zwykły, taki jaki chciałbym palić na co dzień? Jestem z Wrocławia więc ze znalezieniem tytoniu nie będzie problemu, byłem już w paru miejscach, jednak nikt nie udzielił mi prostej odpowiedzi. Z góry dziękuję za odpowiedź, i pozdrawiam :)

Bonash
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bonash » 07 września 2017, 13:30 - czw

Możesz palić jaki tytoń chcesz, nie musisz opalać czystą virginią. Chodzi tylko o to, że fajka nasiąknie aromatem palonego w niej tytoniu, więc potem wszystko co w niej zapalisz będzie miało posmak wanilli lub wiśni. Polecam stronę fajka.net tam masz odpowiedzi na wszystkie zadane przez ciebie pytania. Moim zdaniem fajka ze skraplaczem jest lekko ryzykowna, też polecam filtry 9mm wymienne. Może powinieneś spróbować tytoni Gawith & Hoghart, to trochę wyższa półka, ale na tytoniach nie ma co oszczędzać. Lepiej mniej, a lepiej. Palenie fajki nie jest takie proste, więc musisz sporo się nauczyć, ale w internecie znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fajki”