Minipojemniki

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Minipojemniki

Post autor: KonraDos » 14 września 2005, 19:01 - śr

Witajcie,
Zaradno¶ć ludzka nie zna granic. Było o słojach na tytoń od Primy, pokrowcach na fajki od Sagi. Teraz moje my¶li id± w kierunku poszukiwania minipojemniczków podróżnych.

Kryteria jakie wybrałem dla mojego "idealnego minipojemnika" to:
- małe rozmiary
- szczelno¶ć
- duża dostępno¶ć
- niska cena zakupu/adaptacji

Zastosowanie nie tylko wszak podróżne, bo przechowywanie próbek otrzymanych od kolegów (pozdrawiam Scorpio) również wymaga odpowiednich rozwi±zań.
"Jeśli są wątpliwości, to nie ma wątpliwości."
Dziku

Post autor: Dziku » 14 września 2005, 21:11 - śr

Kiedy¶ H_bert pytał o jakie¶ sugestie i własne pomysły zwi±zane z przechowywaniem tytoni. Było to chyba przy okazji opublikowania przez niego ¶wietnego artykułu na ten temat. I już wtedy napisałem, że moim patentem na przechowywanie niewielkiej ilo¶ci tytoniu s± malutkie słoiczki po oliwkach, albo po takich mini dżemikach. Tytoń można tam ciasno ubić, dobrze zamkn±ć i postawić w ciemnym miejscu. Oczywi¶cie słoiki musz± być dobrze umyte i nie posiadać obcego zapachu, za to posiadać bezwonn± uszczelkę. Jest to również potencjalnie niezłe rozwi±zanie podróżne.
Drugi mój patent podróżny to opisywane już na Forum mini torebki z zamknięciem strunowym. W przedniej kieszeni mojej saszetki na fajki idealnie mie¶ci się pudełko flake'ów. I takie pudełeczko po "Caledonianie" pełni rolę spiżarni podróżnej. Ponieważ z największym smakiem palę wszelkie Virginie, ewentualnie z Perique lub Orientami - więc włożenie do pudełka kilku rodzajów takich tytoni nie stanowi problemu i wzajem swym zapachem nie przechodz±. Je¶li zabieram jaki¶ aromat to trzymam go gdzie indziej.

To może off topic - ale kołeczek drewniany w podróż zabieram w metalowej tulejce od cygara... Jako¶ estetyczniej się go w niej przewozi.
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 14 września 2005, 21:48 - śr

Małe pojemniczki na tytoń u mnie s± opakowaniami po filmach do aparatów małoobrazkowych. Małe, praktyczne i dosyć szczelne (chociaż nie wszystkie).
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Dziku

Post autor: Dziku » 14 września 2005, 22:30 - śr

bublik pisze:Małe pojemniczki na tytoń u mnie s± opakowaniami po filmach do aparatów małoobrazkowych. Małe, praktyczne i dosyć szczelne (chociaż nie wszystkie).
Mam ich ilo¶ci ogromne, ale jako¶ nie mogę oprzeć się wrażeniu, że z nich nieładnie pachnie. Może trzeba w nich jaki¶ kiepski tytoń najpierw potrzymać by zapach zmieniły?
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 14 września 2005, 22:38 - śr

Dziku pisze:
bublik pisze:Małe pojemniczki na tytoń u mnie s± opakowaniami po filmach do aparatów małoobrazkowych. Małe, praktyczne i dosyć szczelne (chociaż nie wszystkie).
Mam ich ilo¶ci ogromne, ale jako¶ nie mogę oprzeć się wrażeniu, że z nich nieładnie pachnie. Może trzeba w nich jaki¶ kiepski tytoń najpierw potrzymać by zapach zmieniły?
Przepraszam za :offtopic: , ale nie mogę się powstrzymać ;)
Ja w tych pojemniczkach po kliszy (po zrobieniu dziurek) trzymam młode skorpiony i ptaszniki przez pierwsze tygodnie ich życia. Nigdy nie przyszło mi do głowy trzymanie w nich tytoniu, dopóki Bublik nie poczęstował mnie tak zapakowanymi próbkami.

Osobi¶cie używam woreczków strunowych i przywiezionych z Ukrainy mini słoiczków po kawiorze.
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 14 września 2005, 22:38 - śr

Ja ze swoich nie czuję nic, w przeciwieństwie do niektórych przykrywek od słoików (parzenie czy mycie w zmywarce nie zawsze daje dobry efekt...). A może używane przeze mnie pojemniczki straciły zapach po długim 'leżakowaniu' na półce?? :-)

P.S. Pudełeczka po Fuji Superia (bezbarwne, matowe) nie ¶mierdz± mi nawet nowe.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Dziku

Post autor: Dziku » 14 września 2005, 22:46 - śr

bublik pisze:(...)Pudełeczka po Fuji Superia (bezbarwne, matowe) nie ¶mierdz± mi nawet nowe.
Moja córka fotografuje na negatywach - zaraz jutro poszukam w jej torbie Superii i pow±cham :lol:
W każdym razie z pudełek po slajdach typu Provia, Velvia, Astia, RSX (a takie głównie "produkuję") czuć taki kwa¶no chemiczny po¶mierd... Tego jestem pewien.
Hilson

Post autor: Hilson » 14 września 2005, 22:49 - śr

:D

Witam,

Przemieszczam się z punktu "A' do "B" do¶ć dużym automobilem typu kombi, więc bez większych kłopotów dla współpodróżnych mie¶ci się pakunek ze wszystkim czego potrzebuję na 2-3 tygodniowy wyjazd.
Draco
Pykacz
Pykacz

Post autor: Draco » 14 września 2005, 23:45 - śr

Do pracy noszę tytoń w małym okr±głym blaszanym pudełku po cukierkach na którym widnieje napis La Vosgienne Les Fraises Bonbons Fruits. Pudełko sprawuje się znakomicie jest szczelne i mie¶ci tytoń na dwie fajeczki.
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz » 15 września 2005, 15:16 - czw

Latem id±c do miasta, tytoń pakowałem do "strunowej"torebki (dilerki). Do pracy czy wychodz±c gdzie¶ zim± zabieram tytoń w oryginalnych opakowaniach. Ale sposób z opakowaniem od Superii wypróbuję...
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
Awatar użytkownika
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 15 września 2005, 16:10 - czw

Zauważyłem, że opakowania po filmach do aparatu zachowuj± się różnie. Te białe s± dobre, bo szczelne. Czarne za¶ nie do końca. Wydostaje się z nich zapach. Tak więc chyba trzeba wybierać te białe.
Awatar użytkownika
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 15 września 2005, 16:23 - czw

mi te opakowanie smierdza plastikiem :(
ja osobiscie uzywam torebek typu dilerka.
Z malych rzeczy nie ma chyba (przynajmniej ja nie znam) nic lepszego.
Jak macie jakies dobre pomysly to super, chetnie o tym poczytam i moze skorzystam z Waszej wiedzy :)
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
Dziku

Post autor: Dziku » 15 września 2005, 21:11 - czw

Jak dla mnie to pudełka po Superii też ¶mierdz±. Specjalnie dzi¶ pow±chałem :lol: Po Fuji Press 400 też ¶mierdz±... Ale jak zapach wywietrzeje to czemu nie... Patent niezły tyle, że te pudełka kojarz± mi się z całkiem innym plenerowym zastosowaniem. S± one powszechnie używane jako kieliszki...
Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 15 września 2005, 21:34 - czw

Ja pospolicie uzywalem hermoli, tudziez puszki po Caledonianie. Ale z pudelkiem po Superii sprobuje.
Awatar użytkownika
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 15 września 2005, 21:44 - czw

Te chemiczne kwa¶ne smrody wietrzej±. Oba pudełka, które znalazłem u siebie w domu sa zupełnie bez zapachu. Pozostaje jednak pytanie: Jak długo musz± wietrzeć?
Ogólnie sposób bardzo dobry. Estetycznie, praktycznie, hermetycznie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”