Zapalniczka Zippo

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Dziku

Re: Zapalniczka Zippo

Post autor: Dziku » 31 marca 2009, 22:04 - wt

A ja wkładam 1 -2 kamyczki na zapas do samej zapalniczki. Dokładnie miedzy ten filc, a włókno. Benzyna im nie szkodzi i zawsze są dostępne.
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 31 marca 2009, 22:11 - wt

Ja kamyczki do swojej noszę zawsze w saszetce z fajkami, a ponieważ często mam ją przy sobie to z tym problemu nie ma. Natomiast co do wlewania do Zippo innej benzyny. Nigdy. Do Zippo używam tylko produktów Zippo. Aż tak dużej różnicy w cenie nie ma a jednak warto. No i w przypadku benzyny Zippo nigdy nie zdarzyło mi się, by zapach przeszedł do fajki, nawet jeśli od razu odpalam fajkę. Co zresztą przynajmniej jeden z forumowiczów może potwierdzić.
Diord Fionn
WOWO

Post autor: WOWO » 31 marca 2009, 22:14 - wt

Dzięki za podpowiedź (zapalniczka), fakt, zawsze są na miejscu. Skorzystam. Mam w aucie drugie, bo czasem zmieniam spodnie :)
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 31 marca 2009, 22:32 - wt

Ja jestem bardzo zadowolony z Zippo jak już mówiłem. A niedawno miałem jeszcze potwierdzenie tej słynnej dożywotniej gwarancji o której Zippo tyle mówi. Mój znajomy profesor wysłał swoją Zippo ze względu na uszkodzenie jakiej doznała do tzw. kliniki Zippo. Odesłali mu ją naprawioną po jakimś miesiącu. Nie zapłacił za to nic, nie licząc kosztów wysłania samej zapalniczki do kliniki. Odesłali mu ją po naprawie już na koszt własny, więc to nie jest tylko slogan reklamowy, ale na prawdę jest to solidna firma i solidna gwarancja. Warto więc zainwestować...
Diord Fionn
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 31 marca 2009, 22:55 - wt

Kamyk jeden zapasowy zawsze mam wewnątrz zapalniczki, w filcu.
Z benzyną różnie bywało, wlewałem również benzynę ekstrakcyjną, byle by nie wlewać z Dorexu, nie mam żadnych nieprzyjemnych wspomnień dotyczących tego problemu.
Używam na codzień, wielokrotnie, z benzyną różnie bywa, raz lepiej raz gorzej, czasem starcza na 3 dni czasem na tydzień.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 02 kwietnia 2009, 23:25 - czw

Chciałem wtrącić moje trzy grosze. od dzisiaj tak naprawdę zacząłem palic z pomocą zapalniczki zippo, co prawda papierosowej ale samodzielnie przerobionej na fajkową.Musze przyznać że jest to nowa jakość odpalania. Jeśli ktoś się waha to jak najbardziej polecam ten sposób. Co do benzyny to tylko i wyłącznie zippo, jest neutralny w smaku przy odpalaniu.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Perry
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Perry » 06 kwietnia 2009, 18:47 - pn

JSG pisze:Dziś widziałem u kolegi z warszawskiego PC przerobioną również zapalniczkę, z tą różnicą że on stosując duże wiertło po prostu zrobił koło. Efekt jest dokładnie taki sam.
Nie wiem o jakim koledze mówi ale poczułem się troche wywołany do tablicy więc przedstawiam swoją towarzyszke:

Obrazek

Ja zrobiłem to na początko podobnie jak JSG (rąb wycięty włosówką). Jakoś średnio mi sie to podobało i po tygodniu postanowiłem zmienić na okrągły otwór. W ruch poszły wiertła do stali narzędziowej i stożkowe kamienie do dremela. Na zakończenie papier ścierny żeby zebrać grady i polerka pastą na filcu :)

Zapalniczka sprawdza się znakomicie. Zero zapachu, zero smaku benzyny i nie opala rantu komina. Wyjątkjowo dobrze sprawdza się do tytoni w postaci flake. Ja pale bardzo mokre tytonie i praktycznie nie rozdrobnione. Zapałkami normalnymi jest to nie do rozpalenia.. :)
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 26 maja 2009, 20:30 - wt

Jeśli chodzi o Zippo przerobione na potrzeby fajki, dożywotnia możliwość reklamacji jest dalej możliwa? Ja nie jestem pewien, ale coś mi się wydaje że po własnej ingerencji już nie...
¡El pueblo unido jamás será vencido!
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 26 maja 2009, 21:02 - wt

Pytanie: na ile jest to awaryjny sprzęt? Ile osób z tej gwarancji korzystało? Ale w temacie: na pewno się traci gwarancję.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Rheged
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Rheged » 26 maja 2009, 21:47 - wt

Jeśli sprzęt ulegnie awarii z przyczyn niezależnych od użytkownika - gwarancja obowiązuje. Przy czym jest to praktycznie niemożliwe, aby Zippo samo z siebie uległo awarii. Jak żyję nie spotkałem się z takim przypadkiem. Zawsze była to wina użytkownika. I do tej pory jakieś 90% spraw "zepsuć" wynika z nikłej wiedzy użytkowników Zippo o samej zapalniczce. Praktycznie każdą rzecz można tam "naprawić" samemu, po czym okazuje się, że wcale nic się nie zepsuło, ale była to rutynowa wymiana sprzętu, a to kamienia, a to krzemienia, a to sprężynki, a to knota.

Natomiast taka ingerencja w Zippo ewidentnie powoduje utratę gwarancji. Uważam, że sprawa nie jest warta świeczki. Gwarancja wszak jest dożywotnia, szkoda ją utracić.
Pipe of the rising sun
Sympathy for the pipe
Pipe of the storm
Born to be pipe
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 26 maja 2009, 22:05 - wt

No właśnie... mniejsza o ewentualne "awarie", tylko o zachowanie oryginalności. Oglądałem dzisiaj w kilku miejscach w Rzeszowie owe zapalniczki i niestety tych do fajek jest bardzo mało, a szkoda... chciałbym coś z ciekawym tematem.. w internecie też nie widać ich dużo. Może z czasem kupie sobie dwie, co pozwoli na przełożenie środka, chociaż w jakimś stopniu to znowu kompromis :?
Awatar użytkownika
W.Pastuch
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: W.Pastuch » 26 maja 2009, 22:06 - wt

Zalezy co sie zepsuje. Jezeli zepsuje sie cos we wkladzie, ktory zostal przerobiony to raczej napewno nie podlega gwarancji. Jezeli zepsuje sie obudowa to wystarczy wsadzic nieprzerobiony wklad z innej zapalniczki i wyslac i po problemie.
W.Pastuch pipes

https://www.flickr.com/photos/wpastuch/" onclick="window.open(this.href);return false;
brodacz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: brodacz » 26 maja 2009, 23:16 - wt

Zippo robi oryginalne zapalniczki do fajek, myśle że kontakt z polskim importerem Zippo firmą BATEK POLANd z Marek - z ich działem handlowym ( prowadzą sklep internetowy), pozwoli na zakup wkładu do zapalania fajek albo całej zapalniczki.
"Uczyń mnie dobrym człowiekiem.
Albowiem tylko wówczas jestem
Gdy jestem dobry.
Oto jedyna miara
Mojego człowieczeństwa
I istnienia."

Roman Brandstaetter
Awatar użytkownika
Naumann
Początkujący
Początkujący

Post autor: Naumann » 26 maja 2009, 23:29 - wt

brodacz pisze:Zippo robi oryginalne zapalniczki do fajek, myśle że kontakt z polskim importerem Zippo firmą BATEK POLANd z Marek - z ich działem handlowym ( prowadzą sklep internetowy), pozwoli na zakup wkładu do zapalania fajek albo całej zapalniczki.
Zippo nie sprzedaje osobno wkładów. A same zapaliczki są sprowadzane - z tego co wiem, mogę się mylić - przez kilka firm (jesteśmy w UE ;) ).
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 27 maja 2009, 00:23 - śr

Naumann pisze:Zippo nie sprzedaje osobno wkładów. A same zapaliczki są sprowadzane - z tego co wiem, mogę się mylić - przez kilka firm (jesteśmy w UE ;) ).
Ale wysłałem już zapytanie w jednym miejscu czy nie zgodziliby się sprzedać wybranej obudowy z wkładem fajkowym, mam nadzieje że to będzie możliwe. Napisze czy się udało :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”