Drewniany Koleczek :)

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Eugene Hot
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Eugene Hot » 03 listopada 2004, 13:44 - śr

Na zawodach w Bydgoszczy http://www.fajka-bydg.prv.pl sobie we?cie.

Sukcesów,
Gienek-
Pipesmokers of all countries, incorporate!
[url=callto://hoteugene]Obrazek[/url]: hoteugene
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 07 stycznia 2005, 10:27 - pt

to u kogo zapisy na koleczka? :-)
jakby byl jeszcze osikowy, ze srebrnym czubkiem to i wielofunkcyny by byl...
a z ciekawostek: ja korzystam z ubijacza zaadoptowanego z tloczka do strzykawki. prosze oczywiscie nie myslec, ze chodzi o strzykawke polopropylenowa... ( ! )
jest to metalowy tloczek ze starej szklanej strzykawki. pasuje rozmiarowo jak ulal. jako ze strzykawaka jest wiekowa, jest on ozdobny. wada jego jest oczywiscie material, ktory odbiera troszke cieplo z kominka... ale sluzy znosnie.
na koniec jeszcze cos something completly different, jezeli ktos paral sie troszke chemia, to widzial napewno zaciski pozwalajace zamocowac np. lape do statywu. mam wrazenie, ze urzadzenie to zostalo wymyslone na poczatku do zdejmowania kapsli z butelek z piwem a dopiero potem ktos to zaadoptowal do aparatury chemicznej... :-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 07 stycznia 2005, 10:48 - pt

elvislike pisze: a z ciekawostek: ja korzystam z ubijacza zaadoptowanego z tloczka do strzykawki. prosze oczywiscie nie myslec, ze chodzi o strzykawke polopropylenowa... ( ! )
jest to metalowy tloczek ze starej szklanej strzykawki. pasuje rozmiarowo jak ulal. jako ze strzykawaka jest wiekowa, jest on ozdobny. wada jego jest oczywiscie material, ktory odbiera troszke cieplo z kominka... ale sluzy znosnie.
Przebijam licytacje. Dla mnie jako kolek wysmienice sprawdza sie luska po naboju kal. 9,3x74R. Mniejsze tez moga byc, ale ten jest wygodny i poreczny.
Pozdrawiam
HK
In Gawith We trust
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 07 stycznia 2005, 11:41 - pt

h_bert pisze:
elvislike pisze: a z ciekawostek: ja korzystam z ubijacza zaadoptowanego z tloczka do strzykawki. prosze oczywiscie nie myslec, ze chodzi o strzykawke polopropylenowa... ( ! )
Przebijam licytacje. Dla mnie jako kolek wysmienice sprawdza sie luska po naboju kal. 9,3x74R. Mniejsze tez moga byc, ale ten jest wygodny i poreczny.
Pozdrawiam
HK
hmmm... luska po wystrzelonym naboju? :-) czy ze sprawna splonka? :-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Dziku

Post autor: Dziku » 07 stycznia 2005, 12:11 - pt

h_bert pisze:(...) Dla mnie jako kolek wysmienice sprawdza sie luska po naboju kal. 9,3x74R. Mniejsze tez moga byc, ale ten jest wygodny i poreczny.
No nie?le :D - 9,3 x 74 R to przecie? pocisk o masie 18,50 g. Na nied?wiedzia odstrza? dosta?e? czy na ?ubra? :lol:
Ja te? u?ywam czasem jako ko?eczka ?uski. I te? od broni ?amanej (jednak zawsze ciut szersza) ale kalibru nie przebij? - moja to tylko 7 x 65 R... Dobrze si? sprawdza do dwóch ma?ych fajeczek z których pykam latakie.
Awatar użytkownika
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 07 stycznia 2005, 12:32 - pt

Dziku pisze: No nie?le :D - 9,3 x 74 R to przecie? pocisk o masie 18,50 g. Na nied?wiedzia odstrza? dosta?e? czy na ?ubra? :lol:
Ja te? u?ywam czasem jako ko?eczka ?uski. I te? od broni ?amanej (jednak zawsze ciut szersza) ale kalibru nie przebij? - moja to tylko 7 x 65 R... Dobrze si? sprawdza do dwóch ma?ych fajeczek z których pykam latakie.
Off-topicznie - kaliber idealny na nasze warunki (serio). A co do zastosowan fajczarskich to luska jest w ksztalcie lekko zwezajacego sie walca, a nie butelki, no i wymiary niemal konkursowe. Chociaz czeski niezbednik i tak jest najwygodniejszy. Luska jest tylko erzacem, kiedy niezbednika gdzies zapomne. Do prawdziwego kolka jeszcze sie nie moge przyzwyczaic.
Pozdrawiam
HK
"Nie pomoga lufy Kruppa, kiedy strzelec t?ga ... g?owa"
In Gawith We trust
Awatar użytkownika
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 07 stycznia 2005, 12:35 - pt

elvislike pisze: hmmm... luska po wystrzelonym naboju? :-) czy ze sprawna splonka? :-)
To bylby ciekawy scenariusz do "JackAssa" :twisted:
Pozdrawiam
HK
In Gawith We trust
Awatar użytkownika
Eugene Hot
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Eugene Hot » 07 stycznia 2005, 14:01 - pt

Polecam jako smokers companion uniwersalny niezb?bnik ze zwyk?ego hufnala - gwozdzia do podków. Wygl?da stylowo, kosztuje grosz, spisuje si? doskonale. Kupue si? na wag?.

Sukcesów,
Gienek.
Pipesmokers of all countries, incorporate!
[url=callto://hoteugene]Obrazek[/url]: hoteugene
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 13 stycznia 2005, 14:33 - czw

A ja sobie sam wyskroba?em ko?eczek. Z korków po Sofii. Ciekawe, jak d?ugo mi pos?u?y? Takie rzeczy chyba si? nie zu?ywaj??

O uda?o mi si? doda? ten obrazek:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 stycznia 2005, 13:23 - pt przez amfiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
Łukasz Omasta
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Łukasz Omasta » 13 stycznia 2005, 15:19 - czw

Korek mówisz?? A jak z jego wytrzyma?o?ci? na temperatur??? Nie pytam czemu z sofii ale zamiast takiego plugastwa lepiej kupi? w trafice ko?eczek :) Cena ta sama a smak lepszy nawet podczas konsmpcji ko?eczka.
A ja chyba przebij?. Kilka razy zda?y?o mi si?, kiedy bieda, zamiast ko?eczka u?ywa?... bateryjki AA (zwyk?y paluszek). Kiepsko zbiera popió? ale potrafi ubi? tyto?.
amfiarz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: amfiarz » 13 stycznia 2005, 15:52 - czw

Jako? wytrzymuje. U?ywa?em go kilka razy, ma ?adn?, czarn? stopk?, ale to od popio?u. Nie nadpali? si? jako? do tej pory, mo?e dlatego, ?e podczas palenia rzadko go wtykam. Tylko, jak chc? mocniej "rozbucha?" fajk?, na krótko. A ?e Sofia to plugastwo? Ca?kiem dobre jak na swoj? cen?... siary nie czu? :D
Fajka i tabaka kulturą Polaka!
Awatar użytkownika
OczeQ
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: OczeQ » 14 stycznia 2005, 18:32 - pt

lukaszomasta pisze:A ja chyba przebij?. Kilka razy zda?y?o mi si?, kiedy bieda, zamiast ko?eczka u?ywa?... bateryjki AA (zwyk?y paluszek). Kiepsko zbiera popió? ale potrafi ubi? tyto?.
Je?eli ju? mowa o nietypowych ko?eczkach to z braku alternatywy u?ywa?em par? razy (o zgrozo plastikowej) zatyczki od d?ugopisu... jednak s?u?y?a mi jedynie do momentu rozpalenia, bo przypala? plastiku nie mam zamiaru... po rozpaleniu rol? ko?eczka z mniejszym lub wi?kszym skutkiem przej?? o?ówek HB bez gumki na ko?cu :)
Awatar użytkownika
martenn
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: martenn » 24 lutego 2005, 12:54 - czw

Fajne koleczki byly w Bydgoszczy. Moze nie nalezaly do zbyt estetycznych, ale swietnie zbieraly popiol bo byly strasznie chropowate na koncach. Zle sie je czysci, ale swietnie sie sprawdzaja.
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 24 lutego 2005, 19:42 - czw

Poprzedniego lata, siedz?c na ?aweczce na Bolko (nie wiem, czy to nazwa? ma?ym lasem czy du?ym parkiem ...) wystruga?em sobie ko?eczek. Niestety, pos?u?y? mi tylko raz, bo zosta? na tamtej ?awce ... A szkoda, bo by? sympatyczny i wyszed? mi dosy? ?adnie (ga??zka by?a idealnej ?rednicy). Próbowa?em potem drugi raz, ale nie sz?o ju? tak ?adnie. Teraz ?yj? niezb?dnikiem.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 25 lutego 2005, 00:50 - pt

Eugene wskaza? mi ?wietne rozwi?zanie dla mojej Savinelli Roley: dziekuj? i skwapliwie skorzystam! Pozdrowienia.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”