Drewniany Koleczek :)

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 25 lutego 2006, 18:02 - sob

po dlugich poszukiwaniach zakupilem ostatnio koleczek...i to gdzie??? w Przemyślu... u jednego ze stolarzy o dziwo pykającego fajeczki... no i musze powiedziec, ze odkrylem nowa jakosc palenia ;) Duzo latwiej jest wyciagac popiol... dobrze sie ubija no i jakos lepiej kieruje zarem. Za koleczek zapalcilem 7 złotych... wydatek znikomy a ile pozytku ;)

ps
ow stolarz widzac "koleczkowa dziure" na rynku obiecal mi, ze juz niedlugo poda mi adres strony, gdzie bedzie mozna taki koleczek kupic... przymierza sie jeszcze do sprzedazy stojakow na fajeczki. Jak tylko dostane od niego informacje to podam na forum
Bum tralalala wciagam gleboko ....
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 25 lutego 2006, 20:54 - sob

Podpowiedz mu jeszcze, że miło widziane byłyby szafki na fajeczki w przystępnych cenach.
Sam poluję na taką od dawna ;)
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Dziku

Post autor: Dziku » 25 lutego 2006, 21:00 - sob

Scorpio pisze:Podpowiedz mu jeszcze, że miło widziane byłyby szafki na fajeczki w przystępnych cenach.(...)
Właśnie tak.
Może jeszcze podpowiedz, że ich konstrukcja winna być prosta, a kolor naturalny.
Acha - nie mogą posiadać "ornamentów" w kolorze złotym :roll:
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 25 lutego 2006, 22:22 - sob

Scorpio pisze:Podpowiedz mu jeszcze, że miło widziane byłyby szafki na fajeczki w przystępnych cenach.
Sam poluję na taką od dawna ;)
Ta jest ładna. Zastanawiam się czy po kolejnej wypłacie jej nie kupić: http://sklep.cigarclub.pl/towar.php?t=1291

Ps. Przepraszam za mały zjazd z tematu ;)
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 25 lutego 2006, 22:34 - sob

Jakub pisze:Ta jest ładna. Zastanawiam się czy po kolejnej wypłacie jej nie kupić: http://sklep.cigarclub.pl/towar.php?t=1291
Też ją widziałem, ale dla studenta za droga :-( Wolałbym na razie dobrą fajkę w tej cenie.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Dziku

Post autor: Dziku » 25 lutego 2006, 23:07 - sob

Jakub pisze:Ta jest ładna. Zastanawiam się czy po kolejnej wypłacie jej nie kupić: http://sklep.cigarclub.pl/towar.php?t=1291

Ps. Przepraszam za mały zjazd z tematu ;)
Wytworzył się mały off topic... :)
Jak się dalej rozwinie to wydzielę nowy temat o szafkach. Co do szafki wspomnianej przez Jakuba to też zwróciła moją uwagę. Sądząc po zdjęciach bardzo ładna. Przez pewnien czas również rozważałem zakup, ale jest po prostu dla mnie za mała. Szukam co najmniej dwa razy większej. Takiej na 20 - 30 fajek. I coś podejrzewam, że jak przyjdzie wiosna i cieplej się zrobi w warsztacie to po prostu sam ją zrobię...
Awatar użytkownika
Scorpio
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Scorpio » 25 lutego 2006, 23:37 - sob

Dziku pisze: Wytworzył się mały off topic... :)
Jak się dalej rozwinie to wydzielę nowy temat o szafkach.
Tak chyba byłoby najlepiej ;)

Co do szafek - brak mi sprzętu i warunków aby samemu coś zmajstrować, dlatego skazany jestem na zakup...

Rozmawiałem z człowiekiem (a w zasadzie z jego żoną) wykonującym różne szafki. Jego aukcje są tu: http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=3311789
Nowa szafka wzorowana na tej http://www.allegro.pl/item85391319_szaf ... fajek.html wykonana na zamówienie, przygotowana do oszklenia (to już we własnym zakresie) kosztowałaby około 100zł. To rzecz jasna wstępne rozmowy, ale człek ów nie widzi problemu i chętnie podjął by się takiej pracy.
Może ktoś skorzysta ;) Ja muszę poczekać na przypływ gotówki...
Uwaga na wódke! Mam po niej kaca i paskudne kobiety w mieszkaniu..
Awatar użytkownika
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 26 lutego 2006, 11:45 - ndz

Don_ChiChot pisze:po dlugich poszukiwaniach zakupilem ostatnio koleczek...
A możesz wrzucić foto tego kołeczka? Interesuje mnie bardzo "powierzchnia robocza", tzn. jej szorstkość. Jak ów stolarz to rozwiązał?
Bo ja mam kołeczek od p. Kulpińskiego i o ile jest prześliczny, to powierzchnię stopki ma gładką i zbieranie popiołu średnio nim wychodzi, a że jest wrzoścowy, to umiejętne zmatowienie go nie będzie rzeczą łatwą.
"Jeśli są wątpliwości, to nie ma wątpliwości."
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 26 lutego 2006, 12:31 - ndz

KonraDos pisze:a że jest wrzoścowy, to umiejętne zmatowienie go nie będzie rzeczą łatwą.
Przyciśnij do papieru ściernego (200?) i potrzyj nim kilka razy, albo na okrętkę (wokół własnej osi), albo w kwadracik (góra-dół, potem lewo-prawo), albo jeszcze inaczej. Na tym polu pewnie niejedna osoba doszukiwała się późniejszej jakości w paleniu i zbierania popiołu ;-]

P.S. Nie posądzajcie mnie, że tak robiłem. Mój jest po prostu ucięty piłką i tak już został ;-)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
piotrusss
Pykacz
Pykacz

Post autor: piotrusss » 26 lutego 2006, 14:37 - ndz

A ja dziś byłem w Castoramie, w Łodzi (al. Włókniarzy):
znalazłem odpowiedni materiał na kołeczek.
Otóż jest to drewniany wałek o średnicy ca 12 mm i długości 100 cm
Jest sosnowy, pozostaje tylko pociąć go na mniejsze części i lekko zmatowić.
Kosztował tylko 3 złote.
Dziku

Post autor: Dziku » 26 lutego 2006, 15:21 - ndz

piotrusss pisze:(...)znalazłem odpowiedni materiał na kołeczek.
(...)Jest sosnowy(...)
W takim razie na kołeczek nadaje się... niespecjalnie.
Kołeczek nie może być wykonany z drewna żywicznego. Żywica pod wpływem żaru topi się, zmienia smak tytoniu (na gorszy), a w skrajnym przypadku może zaświnić fajkę.
Kup wałeczek z drewna "liściastego" i potnij. Było już o tym na Forum. Z drewna "liściastego" wykonywane są drobe akcesoria kuchenne. Przeróżne pałki, koziołki czy jak się to tam nazywa. Wybrać należy takie - z którego trzonka da się pozyskać kołeczek (zwykle kilka kołeczków). Proste i tanie.
piotrusss
Pykacz
Pykacz

Post autor: piotrusss » 26 lutego 2006, 16:20 - ndz

a juz myslalem ze interes zycia zrobilem ... :D
Dziku

Post autor: Dziku » 26 lutego 2006, 16:45 - ndz

piotrusss pisze:a juz myslalem ze interes zycia zrobilem ... :D
Przykro mi, że spowodowałem rozczarowanie. Ale i tak chyba lepiej dowiedzieć się tego przed użyciem takiego kołeczka...

Nie martw się - zmajstruj z tego stojaczek i jeszcze wyjdziesz na swoje 8)
piotrusss
Pykacz
Pykacz

Post autor: piotrusss » 26 lutego 2006, 17:00 - ndz

oo dobry pomysł :)
Awatar użytkownika
Don_ChiChot
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Don_ChiChot » 06 marca 2006, 10:15 - pn

Don_ChiChot pisze:po dlugich poszukiwaniach zakupilem ostatnio koleczek...i to gdzie??? w Przemyślu... u jednego ze stolarzy o dziwo pykającego fajeczki... no i musze powiedziec, ze odkrylem nowa jakosc palenia ;) Duzo latwiej jest wyciagac popiol... dobrze sie ubija no i jakos lepiej kieruje zarem. Za koleczek zapalcilem 7 złotych... wydatek znikomy a ile pozytku ;)

ps
ow stolarz widzac "koleczkowa dziure" na rynku obiecal mi, ze juz niedlugo poda mi adres strony, gdzie bedzie mozna taki koleczek kupic... przymierza sie jeszcze do sprzedazy stojakow na fajeczki. Jak tylko dostane od niego informacje to podam na forum

ps namber 2 :)

chetnie bym umiescil zdjecia tego koleczka... ale moj administrator zablokowal po ostatnim "zawale" servera porty ftp'a... teraz musze sie meczyc :(
Bum tralalala wciagam gleboko ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”