Mam 2 fajki. 20. 200 ;)

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 29 września 2006, 17:15 - pt

Dziku pisze:
Grzegorz XVI pisze::shock:
:?: :?: Nie lubisz szafek z jasnego drewna :?: :?:
:wink: :lol:
heh... w zasadzie moje wszystkie (4 :D) fajki są wykonane z jasnego wrzośca. Jednym słowem... dobry żart Dziku :wink: :lol:
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 10 sierpnia 2007, 08:48 - pt

Ciekawe stojaki i szafki można obejrzeć tutaj Raczej nie do kupienia (biorąc pod uwagę ceny), ale do wzorowania się :wink:

A jak kto chciałby se kupić to tu znalazłem coś podobnego, Jak dla mnie za mała 8) :wink:
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 04 września 2007, 11:22 - wt

Dla majsterkowiczów - szafka w sam raz na 200 fajek... :)
Chyba zrobię sobie podobną... :twisted:
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 06 listopada 2007, 11:13 - wt

Macie rację, że żonki czasami mają problem z naszymi zbiorami. Moja pani też się odzywa, szczególnie gdy fajeczki nieużywane się zakurzą (co wstyd przyznać :oops: )

W tej chwili większość stoi na wiszących dębowych półkach a le w planach (w ciągu kilku najbliższych lat) jest regał zajmujący szerszą ścianę w dużym pokoju z miejscem na duży TV no i z przeszkloną szafką na moje zbiory. Myślę, że wykorzystam niektóre zamieszczone tu info, szczególnie z tą instrukcją foto jak zrobić szafkę.

Heyka
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 06 listopada 2007, 18:50 - wt

Jak dotrę do problemu ulokowania gdzieś kilkudziesięciu fajek to też mi się takie coś widzi - póki co mój problem jest mniej liczny...

PZDR
Awatar użytkownika
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 06 listopada 2007, 19:35 - wt

A moze mamy tu jakiegos meblarza projektanta?;]
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 06 listopada 2007, 23:38 - wt

Myślę, że na wiosnę 2008 roku (jak dożyję oczywiście) wezmę się za produkcję szafek, stojaków, półek na fajki, szafek na akcesoria zarówno seryjnie jak i pod zamówienia. Ceny obiecuję będą bardzo przystępne, drewno dobre (dąb, jesion), oczywiście sezonowane. Wszystkie maszyny i różne inne akcesoria do produkcji już zakupiłem - czekam tylko na nadejście ciepłych dni dlatego, że jak narazie nie dysponuję odpowiednim lokalem, w którym mógłbym uruchomić produkcję zimą. Jeżeli jest wogóle ktoś, kto chętnie kupiłby dobrej jakości stojak czy szafkę niech napisze.

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 08 listopada 2007, 10:32 - czw

Klaudiusz pisze:...Jeżeli jest wogóle ktoś, kto chętnie kupiłby dobrej jakości stojak czy szafkę niech napisze....
Ha! Gdybyś zaproponował coś takiego ze dwa lata temu, byłbym pierwszy w kolejce 8) Jednak posucha panująca wtedy na rynku stojaków i szafek zmusiła mnie do samodzielnej "produkcji". Z biegiem czasu doszedłem do jako takiej wprawy i stojaki dla siebie robię sam, chociaż mając do dyspozycji jedynie narzędzia takie jak piła ręczna i wiertarka a'la Celma efekt na sprzedaż się nie nadaje, ale mnie wystarczają i co najważniejsze spełniają swoje zadanie wyśmienicie. Największym problemem z którym dotychczas nie umiem sie uporać to powtarzalność kształtu i wymiaru wgłębień na fajki, a otwory zamiast wgłębień jakoś do mnie nie przemawiają. Problem tkwi w braku odpowiedniego narzędzia którym mógłbym owe wgłębienia w miarę równo wykonywać - dotychczas radzę sobie przy pomocy kulistego zdzieraka mocowanego do uchwytu wiertarki ręcznej. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś frez o średnicy odpowiadającej mniejszej średnicy wgłębienia (w moich stojakach wgłębienia robię na kształt przybliżony do elipsy), jednakże nigdzie do tej pory takiego frezu nie wypatrzyłem. Może Ty mógłbyś mi doradzić jaki frez, ew. inne narzędzie kupić aby móc w miarę sprawnie i równo wykonywać te wgłębienia?
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 08 listopada 2007, 10:55 - czw

W przyszłym tygodniu będę w swoim warsztacie, bo muszę wreszcie zrobić stojak dla siebie. Popstrykam fotki - będziesz miał czarno na białym :D

Edit: na rynku jest faktycznie dobry i spory wybór stojaków, ale:
1. Ceny są zaporowe.
2. W naszych trafikach nie można znaleźć dużych stojaków, wszystkie są małe.
3. Te lepsze, większe przeważnie są drogie i dostępne tylko na obcych rynkach.
4. Na naszym rynku brakuje szafek na fajki i stojaków kombinowanych np. z szufladą bądź szafką na akcesoria i tytonie.
5. Meble, które będę miał okazję zaprezentować za parę miesięcy nie będą odbiegały jakością od tych zagranicznych, będą jednak miały bardzo bardzo przystępne ceny.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2007, 11:02 - czw przez Klaudiusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 08 listopada 2007, 11:02 - czw

Klaudiusz pisze:W przyszłym tygodniu będę w swoim warsztacie, bo muszę wreszcie zrobić stojak dla siebie. Popstrykam fotki - będziesz miał czarno na białym :D
Ojojoj! Mów mi tak jeszcze! :D
Nic mnie bardziej nie denerwuje niż "wyjechanie" zdzierakiem poza obrys kształtu wgłębienia na desce :evil: Czekam na zdjęcia z niecierpliwością, co prawda właśnie jestem na etapie wykańczania kolejnego - tym razem na 21 fajek - stojaka który dla siebie zrobiłem (lakierowanie), ale znając życie nie minie długo czasu jak będę musiał myśleć o następnym :wink:
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 08 listopada 2007, 12:26 - czw

Klaudiusz czekam na to, żeby zobaczyć twoje wyroby.

Jeżeli ceny rzeczywiście będą na krajową kieszeń to może też będę zainteresowany?!?
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 08 listopada 2007, 12:36 - czw

maciej_faja pisze:Klaudiusz czekam na to, żeby zobaczyć twoje wyroby.

Jeżeli ceny rzeczywiście będą na krajową kieszeń to może też będę zainteresowany?!?

Maciej, chętnie poznam zarówno Twoje jak i wszystkich tutaj oczekiwania względem półek, szafek. Byłbym wdzięczny za sugestie, propozycje, jakieś projekty bo jak wiadomo nie łatwo dzisiaj trafić w ludzkie gusta :D

Dodam jeszcze, że mam już sporo projektów w głowie i na papierze. Stawiam na jakość, funkcjonalność, estetykę.
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 08 listopada 2007, 14:01 - czw

Klaudiuszu mój drogi, sprawa ciężką jest niewątpliwie, bo jak sam wiesz ilu ludzi tyle zdań czy upodobań.
Wystarczy popatrzeć, co koledzy wypisują w sprawie fajek. Choćby ostatnio, na temat skandalicznego autographa. Tak też będzie z szafkami i półkami. tym bardziej, że wielu fajczarzy dysponuje jakimś określonym przez Główna Inspekcję Rodzinną (GIR czyli żonę), często niezbyt wielkim swoim miejscem w mieszkanku. Każdy pewnie chciałby maksymalnie wykorzystać to miejsce, jednocześnie aranżując je w taki sposób by wyeksponować swoje skarby. Ktoś inny, kto nie ma zbyt dużej kolekcji ale myśli o jej poszerzeniu, będzie myślał o jakimś rozwiązaniu modułowym, które w przyszłości pozwoli na rozbudowę półek czy stojaków zamiast ich wymianę.
To naprawdę ciężka sprawa. Podejrzewam, że duża część fajczarzy, zamiast szukać gotowych produktów będzie raczej myśleć o czymś pod wymiar.

Ponieważ mój domowy GIR postanowił już, jak ma wyglądać duży pokój - remont może za dwa lata - dostałem również lokalizację na swoje zbiory. Na razie nie mam ściśle określonej koncepcji, wszystko okaże się w praniu, ale najprawdopodobniej będzie to coś z przeszklonymi drzwiczkami.

Myślę Twój pomysł chwyci i będzie wielu chętnych na Twoje wyroby.

PS. Pomyślałeś już o jakiejś sygnaturze? :D
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 08 listopada 2007, 14:10 - czw

A za mną chodzi ostatnio pomysł na przeszkloną szafkę lub raczej gablotę w której nie byłoby standardowych półek na fajki a jedynie mało widoczne uchwyty podtrzymujące fajki które byłyby eksponowane z boku, a nie standardowo stojące i widziane z przodu. Tak przygotowana gablota byłaby węższa od standardowej szafki (fajki byłyby ustawione bokiem - eksponowałyby całe piękno swych kształtów :wink: ) a fajki w środku sprawiałyby wrażanie "wiszących". Widziałem kiedyś coś takiego w jakimś sklepie i fajki prezentowały się rewelacyjnie...
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 08 listopada 2007, 14:33 - czw

Także myślałem o taki sposobie, jednakże nie mam koncepcji z czego uczynić takie elastyczne uchwyty. Tu liczę na podpowiedź...
Pomysł podobny jest taki, fajki ułożone jak wspomniałeś spoczywałby nie wciśnięte w uchwyt, a jakby położone na 2-3 kołeczkach wystających prostopadle z tylnej ścianki szafki.

PZDR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”