Mam 2 fajki. 20. 200 ;)

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 08 listopada 2007, 14:41 - czw

Pan Abażur pisze:...fajki ułożone jak wspomniałeś spoczywałby nie wciśnięte w uchwyt, a jakby położone na 2-3 kołeczkach wystających prostopadle z tylnej ścianki szafki.PZDR
Właśnie o czymś takim myślałem. Jak mi sie nie "odwidzi" to pewnie coś takiego sobie zafunduję... Chociaż pomysły zmieniają mi się często... :wink:
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 08 listopada 2007, 15:12 - czw

Znakomity pomysł z prezentowaniem fajek z boku, ale jest pewien problem z kołeczkami. Albo muszą być włożone pod kilkustopniowym kątem albo muszą mieć jakieś poprzeczne wyżłobienia, inaczej będą się fajeczki ześlizgiwać i o katastrofę łatwo.

Ale pomysł fajny.

Heyka.
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 08 listopada 2007, 15:18 - czw

maciej_faja pisze:Znakomity pomysł z prezentowaniem fajek z boku, ale jest pewien problem z kołeczkami. Albo muszą być włożone pod kilkustopniowym kątem albo muszą mieć jakieś poprzeczne wyżłobienia, inaczej będą się fajeczki ześlizgiwać i o katastrofę łatwo.
No i właśnie w tym problem - ważny jest przemyślany projekt. Aby fajki prezentowały się ładnie i równiutko to i owe kołeczki czy cuś innego powinny być różnie - w zależności od fajki - usytuowane. Inaczej przy bentach, inaczej przy fajkach prostych... Chyba że juz za bardzo filozofuję... :roll:
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 08 listopada 2007, 15:19 - czw

Ja myślałem o nieznacznym wysunięciu dolnej krawędzi do przodu, czyli pochyleniu tylnej płaszczyzny szafki - efekt podobny do tego co ulokowanie kołeczków pod pewnym kątem.
I też się zastanawiałem, czy kołeczki, czy też coś na kształt listeweczek z wgłębieniami...

PZDR
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 08 listopada 2007, 15:28 - czw

Maciej - dzięki za sugestie, właśnie o to mi chodziło. O sygnaturze owszem, myślałem.

andnn - wiem co masz na myśli, wszystko to da się zrobić bezproblemowo zarówno dla bentów jak i prostych fajek. Jedna uwaga - taki rodzaj szafki prezentuje się najlepiej jeżeli nie ma w niej miejsca na więcej niż 10 fajek.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 09 listopada 2007, 07:58 - pt

Klaudiusz pisze:[...Jedna uwaga - taki rodzaj szafki prezentuje się najlepiej jeżeli nie ma w niej miejsca na więcej niż 10 fajek...
Podoba mi się Twój tok rozumowania 8)
Ja myślę o takiej szafce na ok 100 fajek :wink: Na razie mam co prawda niewiele ponad połowę tej ilości, ale kto wie co czas przyniesie... :roll: :D
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 09 listopada 2007, 08:11 - pt

andnn - to musi być piękny zbiorek :shock: , jest co odkurzać :D
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 09 listopada 2007, 08:34 - pt

maciej_faja pisze:...jest co odkurzać :D
To fakt, co tydzień ściągam wszystko ze stojaków i odkurzam/poleruję frotą - na dzień dzisiejszy zajmuje mi to ok. 40 min... :?
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 09 listopada 2007, 08:44 - pt

Nie ma to jak dobrze spożytkowane 40 minut!!!
Moje sesje kosmetyczne z racji zbioru znacznie skromniejszego są krótsze, ale i tak niosą ze sobą dużą dozę relaksu, a i chęć na fajeczkę wzrasta. Przy okazji można dopieścić fajeczkę dawno nie paloną, co by nie czuła się porzucona...

PZDR
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 09 listopada 2007, 09:34 - pt

Muszę się przyznać, że fajeczki najczęściej odkurza moja pani. Tak tak wiem, wstyd :oops:
i poruta, ale to Ona sprząta w mieszkaniu. Oczywiście chętnie jej pomagam (podnoszę nogi kiedy odkurza :twisted: ).

Obiecuję poprawę! :wink:
kusza
Początkujący
Początkujący

Post autor: kusza » 11 listopada 2007, 21:30 - ndz

całkiem zgrabna szafeczka na 37 fajeczek znajduje się tutaj:
http://www.allegro.pl/item265385993_sza ... 7_szt.html
pozdrawiam
Kusza
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Mam 2 fajki. 20. 200 ;)

Post autor: andnn » 14 kwietnia 2008, 09:02 - pn

Odświeżam wątek w którym od dłuższego czasu dyskutowałem na temat wariacji szafkowych ;) Niedawno w końcu udało mi się zmaterializować wizję którą nosiłem w głowie od dawna - zrobiłem sobie szafkę. Proces tworzenia po krótce zobrazowałem fotograficznie, może komuś z Was niektóre z moich pomysłów się przydadzą. Przy okazji wielkie podziękowania dla Klaudiusza za nieocenione rady których mi udzielił :pipeman:
Zdjęcia TUTAJ, a szafka wygląda tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 14 kwietnia 2008, 09:17 - pn

andnn - qrcze, niedawno pisałeś o 40 czy 50 fajkach a tu na pierwszy rzut oka jest z z 80. A sama szafka - skromna, ale elegancka zarazem. Patrząc na stojące boczkiek fajaczki, myślę, że przydałaby się druga szafka :twisted:

PS. Od jakiegoś czasu (gdy napisałem, że żona odkurza fajki :oops: ), postanowiłem się poprawić i sam się tym zająłem. Teraz rozumiem to zrzędzenie: - PÓŁ DNIA TRACĘ NA CZYSZCZENIE TYCH TWOICH FAJEK. Tak, akurat pół dnia, przesadza jak każda kobieta, dla mnie to jakieś 1-1,5 godziny, no i ile frajdy. Szczególnie, że kolekcja rośnie i nie mam gdzie stawiać w domu nowych nabytków (choć 7 sztuk i tak leży w pracy).
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2008, 09:27 - pn przez maciej_faja, łącznie zmieniany 1 raz.
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 14 kwietnia 2008, 09:22 - pn

andnn, pytanie może głupie, ale nie zastanawiałeś się nad produkcją i sprzedażą takich szafek na forum? jakby co, to jestem pierwszy na liście! :D
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 14 kwietnia 2008, 10:01 - pn

A jak wygląda kwestia kosztorysu całości?

PZDR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”