Corona Old Boy <zapalniczka>

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Azot
Początkujący
Początkujący

Corona Old Boy <zapalniczka>

Post autor: Azot » 12 września 2007, 16:14 - śr

Witam, mam zamiar sobie kupić tą zapalniczke
Ale niewiem jaki ogień ona daje, czy ktoś zaznajomiony mógł by powiedzieć czy ona daje ogień czy raczej "żar"
Obrazek
Herbata opium narodów!!!
Dziku

Post autor: Dziku » 12 września 2007, 19:00 - śr

Pewnie bublik Ci powie.
To wielki znawca i spec od palenia gazu :wink: 8)
Awatar użytkownika
wpatrzony
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: wpatrzony » 12 września 2007, 19:29 - śr

Mam zapalniczkę Vauena o takiej konstrukcji. Bardzo sobie chwalę. Daje bardzo przyjemny płomyczek.

http://geniusloci.pl/view.php?p=galerie ... 9&s=gl_st2
http://geniusloci.pl/view.php?p=galerie ... 3&s=gl_st2

http://geniusloci.pl/galerie/fajka/12-09-07_1916.3gp
http://geniusloci.pl/galerie/fajka/12-09-07_1920.3gp

:offtopic:
P.S. Przy okazji - oglądał ktoś Ruchomy zamek Hauru? Tak mi się z tym płomyczkiem skoJARZYło :wink:
Obrazek
GG: 1529271
moksienciuk
Pykacz
Pykacz

Post autor: moksienciuk » 12 września 2007, 20:54 - śr

Ja oglądałem, fajny :)

Sam już od pewnego czasu ostrzę sobie zęby na tę zapalniczkę.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 12 września 2007, 21:17 - śr

A ja się właśnie zastanawiam czy sprzedać swoją Coronę. Od pół roku leży nieużywana... Aktualnie używam zapalniczki firmy Savinelli jako bardziej wg mnie praktycznej w użyciu.
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 12 września 2007, 21:23 - śr

Używam i uważam za świetną, pod względem jakości wykonania wręcz rewelacyjną. Savinelli nie używałem, ale z tego co mi wiadomo to w USA mają wspólnego dystrybutora. Mała wada - łatwo zgasić płomień, ale to wynik pewnej zalety: napełnij i zapomnij. Jest po prostu bardzo oszczędna w dostarczaniu gazu ;)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
DAT
Pykacz
Pykacz

Post autor: DAT » 12 września 2007, 22:07 - śr

gdzie można takie wspaniałości nabyć drogą kupna?
Pozdrawiam,
Darek
Awatar użytkownika
KonraDos
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: KonraDos » 13 września 2007, 11:31 - czw

Dzięki uprzejmości Bublika, weszliśmy razem w posiadanie tych zapalniczek. Jeśli chodzi o zużycie gazu, to faktycznie, jej wydajność jest wręcz legendarna. Bardzo precyzyjnie wykonana (Japonia), delikatna, ale jednocześnie wytrzymała. Polecam.
Trzeba o nią dbać i czyścić. Moja od przypalania ciemnieje. Ale wystarczy wycior w spirytusie i wraca poprzedni blask. Nie używam aktualnie żadnej innej, bo sie rozsypały, a OldBoy prawdopodobnie mnie przeżyje.
"Jeśli są wątpliwości, to nie ma wątpliwości."
Awatar użytkownika
almik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: almik » 13 września 2007, 14:00 - czw

Ja jednak jestem tradycjonalistą. Używałem zapalniczek (oczywiście nie takich cudeniek) ale powróciłem do zapałek. Po zapaleniu przez chwilę trzymam je pionowo aby wypaliła sie "siarka". No a potem mogę ładnie i równomiernie rozpalić tytoń.
Niech nam fajka pomyślności nigdy nie zagaśnie (BLF).
moksienciuk
Pykacz
Pykacz

Post autor: moksienciuk » 28 września 2007, 18:12 - pt

Właśnie do mnie dotarła taka IM Corona Old Boy Sterling Silver i muszę przyznać, że jest super. Samo odpalenie płomienia w starym stylu. Ma wbudowany całkiem użyteczny ubijak.

Zapałki są też OK, ale jakoś za dużo ich zużywałem.
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Re: Corona Old Boy <zapalniczka>

Post autor: oktogenek » 08 stycznia 2013, 22:58 - wt

Niedawno również stałem się szczęśliwym posiadaczem tej zacnej zapalniczki, do tego trafiła mi się wersja limitowana robiona dla Savinelli w oprawie z autentycznego wrzośca :D nie będę się rozpisywać na temat niezawodności, prostoty konstrukcji i ponadczasowości tej zapalniczki bo wiele już było o tym pisane, natomiast podzielę się z Wami kilkoma uwagami in minus, które mogą się przydać posiadaczom jak i nowym nabywcom tej kultowej zapalniczki. Swoją dostałem od klubowego kolegi jako uszkodzoną do ewentualnej naprawy, poprzedni właściciel twierdził że jest nieszczelna i gaz z niej ucieka. Po rozkręceniu okazało się że zaworki są ok. i zapalniczka jest szczelna, a gaz uciekał dlatego że pękła płaska sprężynka dociskająca kapturek dyszy który słabo ją dociskał. Stwierdziłem też brak zaślepki zaworka do napełniana, to szczegół ale jestem estetą i ta dziurka od spodu mnie trochę irytowała, znalazłem sklep internetowy z częściami do zapalniczek Corona ale niestety w Niemczech, koszt nowych sprężynek i zaślepki ok. 100pln z czego ¾ to były koszty przesyłki, 10minut wymiany i zapalniczka jak nowa, z wrzoścowej oprawy zdarłem brzydki, porysowany i miejscami wytarty lakier i nawoskowałem całość, poniżej zdjęcie odnowionej zapalniczki.

Obrazek

No tak miało być o minusach, a więc są to: słabe płaskie sprężynki docisku pokrywy dyszy, oryginalnie są dwie często pękają, na aukcjach widziałem często zapalniczki już tylko z jedną sprężynką, trzeba się wtedy liczyć z tym że pokrywa będzie słabiej dociskać dyszę i gaz może się ulatniać, druga sprawa to często gubiąca się zaślepka zaworka do napełniania, też widziałem kilka zapalniczek na aukcjach już bez niej, trzecia sprawa to słabnąca sprężynka docisku kamienia, z czasem krzesiwo będzie dawać coraz mniej iskier a co za tym idzie zapalniczka będzie trudniej zapalać. Poza tymi trzema mankamentami potwierdzam słowa przedmówców zapalniczka jest The Best i nigdy jej nie oddam :D
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 24 stycznia 2013, 23:01 - czw

Czy mógłbyś podać adres tego sklepu z częściami? Potrzebuję naprawić swoją :) Pozdrawiam!
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 25 stycznia 2013, 21:17 - pt

w sumie to trafika a nie sklep z częściami do zapalniczek, oto adres
http://www.tecon-gmbh.de/index.php?cPath=239_802_818" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”