Kołeczki by Klaudiusz "W"

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Kołeczki by Klaudiusz "W"

Post autor: tomasz_z » 17 stycznia 2010, 21:01 - ndz

Nic oryginalnego nie powiem:

raz - bardzo fajne i PRAKTYCZNE kołeczki; wiem, bo te które robiłem na swó użytek sam, też ścinałem - dzisiaj nie widzę palenia bez takiego kształtu kołeczka - a wszystko za sprawą kol. Jaszczura, który pokazał kiedyś swój kołeczek Ascorti;
dwa - bardzo fajna organizacja; pudełeczka; seryjna już (mam nadzieję) i stała produkcja; oraz wysokiej jakości wrzosiec a nie odpady jakieś;
trzy - bardzo fajnie, że na odważnych przybywa; obserwując kraje sąsiednie lub bardzo odległe - tam można zaobserwować niezliczoną ilość "producentów, eksperymentatorów, mistrzów czy pojedynczo testujących swe siły rzemieślników".

Gratuluję i kibicuję!
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 17 stycznia 2010, 21:09 - ndz

Tomku, dzięki serdeczne!
Po tej forumowej serii zamierzam wykonać plan, na jaki ostatnio mnie namawiałeś. Liczę na sukces, więc trzymaj za mnie kciuki ;)

PS daj znać jak będziesz w Rzeszowie
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 17 stycznia 2010, 21:26 - ndz

3mam kciuki
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 17 stycznia 2010, 21:27 - ndz

Dzięki Tomku :!:

numery 14, 18 i 19 sprzedane
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 17 stycznia 2010, 21:48 - ndz

- w pełni podtrzymując swoje uznanie i szacunek dla działalności Autora kołeczków wyrażone w moim poprzednim wpisie na ten temat, pragnę wyrazić tym większą radość, widząc kolejne etapy tej fajnej przygody z formą. Będąc jak najdalej od jakiegokolwiek wymądrzania się, proszę o pozwolenie podzielenia się taką oto refleksją: byłoby może interesujące, gdyby do arsenału środków stosowanych przez Autora włączyć jakże typowy dla powierzchni wrzoścowych sandblast, po naszemu zwany piaskowaniem. Pamiętamy wszakże, iż do piaskowania powierzchni z wrzośca piaskarka nie jest niezbędna; ideą/celem tej techniki jest bowiem mechaniczne usunięcie miększych części materiału a pozostawienie tych twardszych, dla tym wyraźniejszego ukazania naturalnej struktury bruyeru. Bardzo interesujące rezultaty można uzyskać przy użyciy nawet ręcznej ...szczotki drucianej z drutu o odpowiedniej sztywności; czasem w zależności od rodzaju bruyeru warto odpowiednio przygotować powierzchnię na przykład ją namaczając. Jeśli by się ten pomysł Autorowi spodobał, z chęcią podam dalsze sugestie/informacje na temat praktycznego zastosowania różnych wariantów techniki sandblastowania powierzchni wrzośca.

Z miłymi pozdrowieniami

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 17 stycznia 2010, 22:32 - ndz

No to się tym razem spóźniłem... a oczka zaświeciły mi się widząc kołeczek nr 19... Trudno, next time :-)

Pozdr.
マルツェル
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 18 stycznia 2010, 09:05 - pn

nie zapominaj o inszym drewnie klaudiuszu. wczesniejsze koleczki doskonale mi sluza wiec nie mam smialosci wyjmowac tego wrzoscowego z pudelka...
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 19 stycznia 2010, 08:27 - wt

Witaj Klaudiuszu! Cieszę się że znów jesteś z nami i co więcej znów robisz kołeczki :D Mój "rogaty" ciągle mi służy i nie zanosi się na to aby miał przestać :) Ostatnio miałem okazję (dzięki Kumie) "pomacać" Twoje nowe dzieło - pełen szacunek, piękna rzecz. Powodzenia w realizacji planów!
Pozdrawiam fajowo :pipeman:
And
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 19 stycznia 2010, 12:52 - wt

Dziękuję Andrzeju za miłe słowa :D Cieszę się, że "rogaty" jeszcze funkcjonuje i, że jesteś zadowolony. Myślę właśnie nad połączeniem wrzośca z rogiem, tyle, że rogów brak. Zdaje się, że trzeba się będzie zaczaić z flintą w jakimś lesie :D

Pozdrawiam
Klaudiusz
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 19 stycznia 2010, 13:51 - wt

Klaudiusz pisze:Dziękuję Andrzeju za miłe słowa :D Cieszę się, że "rogaty" jeszcze funkcjonuje i, że jesteś zadowolony. Myślę właśnie nad połączeniem wrzośca z rogiem, tyle, że rogów brak. Zdaje się, że trzeba się będzie zaczaić z flintą w jakimś lesie :D

Pozdrawiam
Klaudiusz
Ostatnio miałem w ręku ciekawe połączenie drewna z rogiem bawolim, wydaje mi się że ciekawszym od poroża jeleniowatych. Co do tego ostatniego to na allegro sporo jest towaru a jak nie to na pewno w twoim rejonie nie jest problemem zakup poroży w skupach dziczyzny. Sięgając po trofea warto też spojrzeć na oręż dzika czy racice jeleniowatych, a nawet po kęsy lisie z których można zrobić ciekawe aplikacje czy inkrustacje, można wpleść je w ciekawe formy plastyczne co udowodniono niejednokrotnie w rzemiośle około-myśliwskim.

Gratuluję pomysłu i naprawdę fajnego wykonania oraz oprawy.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 19 stycznia 2010, 13:59 - wt

Dzięki JSG. Zdobycie bawolego roku absolutnie przekracza moje możliwości, więc mimo, że piękny, pozostanie w sferze marzeń. Co do reszty materii kostnych to absolutnie masz rację. Można spróbować wszystkiego, w końcu wszystkich nas ogranicza tylko wyobraźnia.
Awatar użytkownika
Kuma
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: Kuma » 19 stycznia 2010, 14:25 - wt

Klaudiusz pisze:Dziękuję Andrzeju za miłe słowa :D Cieszę się, że "rogaty" jeszcze funkcjonuje i, że jesteś zadowolony. Myślę właśnie nad połączeniem wrzośca z rogiem, tyle, że rogów brak. Zdaje się, że trzeba się będzie zaczaić z flintą w jakimś lesie :D

Pozdrawiam
Klaudiusz
albo poszukac wśród żonatych kolegów :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Przesyłka dotarła! Kołeczki są rewelacyjne.
Na ten "rogaty" kołeczek już możesz mnie zapisac :D
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć... Przecież nikt za mnie nie umrze...
gg: 18740
Allegro: Kuma32
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 20 stycznia 2010, 02:29 - śr

Kołeczek nr 10 sprzedany
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 20 stycznia 2010, 06:27 - śr

Moje także dotarły! Są przerewelacyjne - a ścięcie a'la kołeczek Ascotki to pomysł, który służy mi od dawna,dawna i nie mogę sie bez niego obejść, stąd cieszę się, iż rozwiązanie to zostało zastosowane

PZDR
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 20 stycznia 2010, 09:48 - śr

Pan Abażur pisze:Są przerewelacyjne - a ścięcie a'la kołeczek Ascotki to pomysł, który służy mi od dawna,dawna i nie mogę sie bez niego obejść, stąd cieszę się, iż rozwiązanie to zostało zastosowane...
Zrobiłem kilka kołeczków, kilka miało soczewkowaty pazur kilka nie, używając tych z pazurem też myślałem że jest to tak rewelacyjne rozwiązanie że nie potrafię już bez niego żyć, ale kołeczki jak to kołeczki, pogubiłem został jeden stary kawałek dębu połączony z akacjowym korzeniem na wcisk i nie dość że nie mam problemu z używaniem prostego kołeczka, to jeszcze zastanawiam się do czego u diabła służyło to ścięcie...
;) nigdy nie mów "nigdy"
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”