filtry Adventure

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 17 października 2007, 21:52 - śr

Przecież węgiel aktywny ma optimum absorbancji w temp. ok 25*C jak pamiętam. W wysokiej temperaturze oddaje to, co sam zebrał. No i te kilka granulek na dużo dymu i tak nie wystarczy...
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
waziateur89
Początkujący
Początkujący

Re: filtry Adventure

Post autor: waziateur89 » 22 lipca 2009, 23:45 - śr

Witam,

odpowiedź może troszkę wyrwana z kontekstu ale że o filtrach Adventure mowa - dodam swoje spostrzeżenie.

Nastawiłem się na samodzielne sprawdzanie różnych filtrów, co by szanownych Panów Stałych Bywalców nie denerwować już zbędnymi pytaniami typu "które lepsze" i właśnie sprawdziłem Adv. W porównaniu do Vauen Dr Pearl Junior (czytałem też ze szału nie ma, ale były one pierwszymi )... są kiepskie ;/ Przy paleniu z w/w Vauenami nie czułem bardzo intensywnego drażnienia w nosie ( nie wiem, czy to tego właśnie wina ), w ustach i gardle oraz częstego mdlenia - robiło mi się przy nich troszkę niedobrze. I smak zupełnie inny, taki... nieprzyjemny.

Czytając i spisując niektóre nazwy bedę próbował kolejnych filtrów - zobaczymy jak to będzie. Ale Adventure już chyba nie tknę.

Pozdrawiam!
" Give me a kiss to build a dream on, and my imagination will thrive upon that kiss..."
Awatar użytkownika
Filip
Pykacz
Pykacz

Post autor: Filip » 24 lipca 2009, 22:03 - pt

Widzisz, gdybyś przeczytał uważnie bieżący wątek oszczędziłbyś sobie nieprzyjemnych odczuć związanych z tymi filtrami, ale to też jest pewna nauka. Jeżeli chodzi o zbędne pytania, to dzięki "Panom Stałym Bywalcom" zarówno Ty, ja, jak i inni użytkownicy znajdą tu wiele cennych informacji (jeżeli nie wszystkie na etapie początkującego). Właśnie m.in. po to latami gromadzono na forum wiedzę i odpowiadano na dziesiątki pytań, których powielanie może być na dłuższą metę irytujące i na pewno reakcje na zadawane wciąż te same pytania nie powinny być przedmiotem ew. ironii, którą można wyczuć w Twoim poście.
Co do filtrów, polecam balsę.
Pozdrawiam
Filip
Początkujący

Post autor: Bisewski » 03 sierpnia 2009, 16:18 - pn

Ja aktualnie używam filtrów Jean Cladue. Są dwustronne, więc z odpowiednim umieszczeniem nie ma żadnego problemu. Nie mam porównania z tytoniem palonym bez ich użycia, ale w razie czego zostało mi jeszcze 9 szt. Także planuje się przesiąść na filtry z wkładem z pianki morskiej Natur Meerschaum, ale to już pewnie przy następnym zamówieniu.
Smak faktycznie czułem lekko słaby, lecz nie mam jeszcze pojęcia czy to za sprawą filtrów ;)
Kto wie, może będę jechał bez nich. Tylko czy nie szkodzi to w żaden sposób fajce ?
Czytałem że w pustej komorze może się skraplać kondensat.

pozdrawiam. Adam
Awatar użytkownika
Filip
Pykacz
Pykacz

Post autor: Filip » 03 sierpnia 2009, 23:27 - pn

Fajce na pewno nie zaszkodzi, wszak czyścisz ją po każdym paleniu (prawda?!). Natomiast zbyt szybkie, gorące palenie, podczas którego będą wydzielać się ogromne ilości kondensatu może zaszkodzić np. wątrobie. Nie śpiesz się może z tym odstawieniem filtrów. Opal poprawnie kilka fajek, spróbuj użyć balsy w międzyczasie, poczytaj forum, a reszta przyjdzie sama. :)
Pozdrawiam
Filip
Początkujący

Post autor: Bisewski » 03 sierpnia 2009, 23:37 - pn

Wiem wiem, nie spieszy mi się ;) Fajkę oczywiście czyszczę po paleniu. Jak filtry mi się skończą to chwilę popalę bez nich. Właśnie tym bardziej przez kilka pierwszych paleń chcę stosować filtry, celem wprawienia się w wolniejszym i chłodniejszym paleniu, tak by kondensatu powstawała bardzo niewielka ilość lub w ogóle. Będę miał wówczas porównanie. Jeśli zaś już będę miał jakieś kupić, to pewnie te z wkładem z pianki morskiej.

pozdrawiam. Adam
Awatar użytkownika
Veilon
Początkujący
Początkujący

Filtry do Fajek

Post autor: Veilon » 17 listopada 2009, 14:30 - wt

Po kilku razach spędzonych z paleniem fajki przyjrzałem się w końcu filtrowi. Ten który otrzymałem przy zakupie sprawował się dość nieźle był to filtr firmy Adventure. Zakupiłem także filtry marki Dr Perl junior niestety być może z powodu mojej małej wiedzy wynikającej z palenia fajki filtr nadaje się do wymiany po średnio 3 paleniach, może robię coś źle proszę o pomoc
Pink Floyd - High Hopes
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: Filtry do Fajek

Post autor: maciej_faja » 17 listopada 2009, 14:32 - wt

Filtr jest jednorazowy.
Poczytaj troszkę kolego,
mam nadzieję, że zaraz tu z z Tobą nie pojadą :lol:
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
mr. White
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: mr. White » 17 listopada 2009, 14:42 - wt

Z filterm w fajce jest podobnie jak z filtrem w papierosie, używamy tylko raz.
Każdego Boga lud może przyjąć, lecz go sobie wytłumaczy zgodnie ze swymi pogańskimi na świat poglądami...

"Jesteśmy całkowicie świadomi że papież jest największą przeszkodą na drodze do ekumenizmu" papież Paweł VI (1967)
Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 18 listopada 2009, 09:44 - śr

Aż boję się spytać, ale po ilu paleniach kolega wymieniał filtr?
Diord Fionn
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 18 listopada 2009, 09:56 - śr

Aż ciekawi, by zapytać - choć tego porównać słowami się nie da, jak smakował tytoń przechodzący przez filtr nasiąknięty parokrotnie kondensatem.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Heretico
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Heretico » 18 listopada 2009, 10:40 - śr

tomasz_z pisze:Aż ciekawi, by zapytać - choć tego porównać słowami się nie da, jak smakował tytoń przechodzący przez filtr nasiąknięty parokrotnie kondensatem.
intensywnie :twisted:
hey man, you know, I'm really ok; the gun in my hand will tell you the same
jack
Początkujący
Początkujący

Post autor: jack » 18 czerwca 2011, 20:57 - sob

własnie jeśli chodzi o kierunek wkładu filtrów , na pewno jest istotny ? np. ja na chłopski rozum wkładam mniejszą ilością dziurek w kier. wylotu dymu i nie wiem czy to jest akurat prawidłowe? Natomiast jeżeli chodzi o ilość wypalonych fajeczek z jednym i tym samym filtrem - to 3, no średnio , jakoś sam zauważyłem akurat wówczas taką - potrzebę!! i również uważam , że VAUEN jest lepszy od Adwenture ( przy zakupie fajeczki z tego typu filtrami chyba zawsze jest ten - drugi?) , prawdopodobnie taniej wychodzi?
Awatar użytkownika
mareek
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mareek » 18 czerwca 2011, 22:31 - sob

własnie jeśli chodzi o kierunek wkładu filtrów , na pewno jest istotny ? np. ja na chłopski rozum wkładam mniejszą ilością dziurek w kier. wylotu dymu i nie wiem czy to jest akurat prawidłowe?
Kierunek wkładania filtrów ma znaczenie, gdyż niektóre z nich z jednej strony są z ceramiki a z drugiej z plastiku. Nie chciałbym wiedzieć jak smakuje fajka z filtrem włożonym plastikiem w stronę kanału dymowego :twisted: w końcu wiadomo czym się kończy kontakt plastiku z, bardzo gorącym przecież, dymem.
jack
Początkujący
Początkujący

Post autor: jack » 19 czerwca 2011, 20:40 - ndz

.. w rzeczy samej jedna końcówka jest plastikowa , a druga ceramiczna ( jakoś tego wcześniej nie dostrzegłem? , jestem lekko ślepawy), jednak moje rozumowanie jest prawidłowe dotyczące kierunku - wsadu , ponieważ jak się okazuje jest poprawne :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”