filtry Adventure

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 25 marca 2007, 12:48 - ndz

A ja mogę polecić filtr pneumatyczny. Wkładasz w komorę filtra trochę powietrza i palisz :) Może wilgoci zbyt dużo nie łapie, ale smaku w ogóle nie zabiera dla siebie :)
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 25 marca 2007, 12:53 - ndz

bublik pisze:A ja mogę polecić filtr pneumatyczny. Wkładasz w komorę filtra trochę powietrza i palisz :)
A czym się takie powietrze wkłada? Proszę o instruktaż dla niedoświadczonych więc :D
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 25 marca 2007, 14:37 - ndz

Marcin_Pro pisze:A czym się takie powietrze wkłada? Proszę o instruktaż dla niedoświadczonych więc :D
Własnyma palcyma, Drogi Marcinie :) Można także nic nie robić... Albo po prostu zapalić ;) Pozdrwoienia, Karol.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
cision
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: cision » 25 marca 2007, 14:48 - ndz

Przychlam się do zdania Bublika. Testowałem Vaueny węglowe, Stanwelle, Elephanty, Adventure, balsę i papier filtrujący. Teraz jeżeli coś w ogóle wkładam to połówkę kołka z balsy od czasu do czasu i tylko jak mi jakieś drobiny tytoniu wpadają do ustnika. Niestety większość fajek, które posiadam mają zupełnie niepotrzebną, jak dla mnie, komorę na 9mm, a za najlepsze rozwiązanie uważam system Peterrsona (niestety, jak dotąd posiadam tylko jedną fajkę z tym systemem). Wspomniane filtry, czy to węglowe, czy z płatkami (podobno) sepiolitu, oczywiście wg moich subiektywnych odczuć, nie tylko zubażają smak, (choć przy niktórych tytoniach to dobre :lol: ) ale też dodają coś swojego - jakby posmak kleju.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 25 marca 2007, 14:55 - ndz

bublik pisze: Własnyma palcyma, Drogi Marcinie :) Można także nic nie robić... Albo po prostu zapalić ;)
a więc filterka nie wkładamy znaczy :pipeman:

Pozdrawiam
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

MirekM
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MirekM » 25 marca 2007, 15:46 - ndz

Tak jak żaden opis tytoniu nie zastąpi ci jego spróbowania , tak też żadna rada nie zastąpi własnych doświadczeń . Wariantów nie jest aż tak wiele .
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 25 marca 2007, 15:54 - ndz

MirekM pisze:Tak jak żaden opis tytoniu nie zastąpi ci jego spróbowania , tak też żadna rada nie zastąpi własnych doświadczeń . Wariantów nie jest aż tak wiele .
I jak najbardziej się z tym zgadzam - własne doświadczenie w wielu kwestiach jest najważniejsze a rady mogą jedynie wspierać, wskazywać drogę.
Mnie oczywiście wspomniany przez Kolegę Bublika zanurtował filtr pneumatyczny :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 12 października 2007, 16:46 - pt

Z moich obserwacji wynika, że filtry Adventure lepiej filtrują od tych Vauena, wolę jednak Vauena :lol:
Tobold
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Tobold » 12 października 2007, 18:48 - pt

Klaudiusz pisze:Z moich obserwacji wynika, że filtry Adventure lepiej filtrują od tych Vauena, wolę jednak Vauena :lol:
Bo filtrują kompletnie wszystko, łącznie ze smakiem?
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 12 października 2007, 20:26 - pt

Tobold pisze:
Klaudiusz pisze:Z moich obserwacji wynika, że filtry Adventure lepiej filtrują od tych Vauena, wolę jednak Vauena :lol:
Bo filtrują kompletnie wszystko, łącznie ze smakiem?

No mniej więcej tak to właśnie wygląda :lol: Bardzo osłabiają tytoń.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 13 października 2007, 07:01 - sob

Przy mojej niegdysiejszej fajkowej edycji w opolskiej "Dziupli" dostępne miałem chyba tylko filtry Adventure pakowane po parę sztuk - doznań smakowych nie pamiętam zbytnio, zaś do dziś wspominam mozolne wygrzebywanie z ustnika rozmokłej, poprzyklejanej do ścianek ustnika "tekturki", wyjmowanie plastykowej zaślepki-koszmar! A, no i oczywiście ten pustynny podmuch pyłu przy pierwszych zaciągnięciach, nim nie złapał wilgoci...
Póki co stosuję Vaueny, a tam, gdzie mniej, niż 9mm to stosuję nic. Myślę o zakupie balsy z Riku - łatwość dopasowania do różnych średnic, można dociąć sobie odpowiednią długość... A tu pytanie do praktyków - Z jakiej postaci balsy robicie filtry? W ofercie Riku przy kołkach (to tak na oko wydalo mi się najadekwatniejsze) podana jest tylko średnica...Proszę zatem o insruktaż. Liczę uzyskać tą drogą filtry, co wyłapią wilgoć i popiół, zaś cała reszta będzie dla mnie.
Jeżeli błądzę - proszę o korektę!

PZDR
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 13 października 2007, 15:27 - sob

Pan Abażur pisze:A, no i oczywiście ten pustynny podmuch pyłu przy pierwszych zaciągnięciach, nim nie złapał wilgoci...
Hehe, też tak mam przy filtrach Adventure :D
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 16 października 2007, 20:50 - wt

A ostatnimi czasy filtry mi się skończyły (no prawie, bo ze 3 szutki jeszcze zostały...) i palę bez nich - jest zdumiewająco dobrze, odkrywczo. Początkowo musiałem pilnować się z ciągiem, bo mniejszy opór bez filtra, ale teraz...POEZJA. Dziś w pracy Onyx rozpinkolił mnie na tysiące kawałków pełnią smaku.

PZDR
MirekM
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MirekM » 16 października 2007, 21:11 - wt

A ja tam wcale na Adwenture nie narzekam . Fakt , stosuję do Latakii , a tej żadne filtry raczej nie zagłuszą . I z wilgocią też nie ma problemów . Fakt są filtry lepsze , ale nie potępiałbym tych w czambół . Natomiast niepokoi mnie jedna sprawa , niedocenianie filtrów w sensie zdrowotnym . Jakoś na forum ten aspekt jest dyskretnie pomijany . Fajka , fajką ale jednak szkodzi tym bardziej palona bez filtra .
Dziku

Post autor: Dziku » 16 października 2007, 21:28 - wt

Przyznam się, że gdy palę latakię to w sensie zdrowotnym (i każdym innym) z przyjemnością nie doceniam filtów. Po co je doceniać jak tytoń pali się "sam z siebie" chłodno i sucho?
Gdy palę moje ulubione Virginie to... też nie doceniam fitrów - bo potrafią ukraść połowę smaku.
Ja w ogole filtrów nie doceniam... Może jedynie do aromatów (których z kolei w lwiej części nie doceniam....)

Jeśli ktoś pali fajkę delektując się jej smakiem i zaciąganie się dymem mu do szczęścia nie potrzebne, moim zdaniem równiez i filtrów nie potrzebuje.
Szczególnie Adventure - woniejacych mokra gazetą....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”