Stojak - zamiast dziury...

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

jalens

Stojak - zamiast dziury...

Post autor: jalens » 08 sierpnia 2009, 14:48 - sob

Największym problemem przy samodzielnym robieniu stojaczka na fajki stanowi wydłubanie, wyfrezowanie dziury (wgłębienia) blokującego główkę fajki. Otóż można w każdej Castoramie czy innym Leroyu kupić kółeczka bukowe do karniszy i je przypoxipolować do deseczki. Kosztują ok. 8 zł za 10 sztuk. I nawet nieźle się prezentują :)

Obrazek
yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Stojak - zamiast dziury...

Post autor: yopas » 09 sierpnia 2009, 10:01 - ndz

Polak potrafi! Gratuluję konceptu!
[...]
jalens

Post autor: jalens » 09 sierpnia 2009, 12:27 - ndz

Szczerze mówiąc, spodziewałem się na tym forum ogromnej ilości "patencików", które ma chyba każdy z nas. Nie narzekam, kilkanaście znalazłem, ale nasycony nie jestem. Może by tak wątek PATENCIKI?
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 09 sierpnia 2009, 18:24 - ndz

patenciki nie zawsze nazywane sa jako "patenciki" i szukac trzeba haslowo, konkretnych rzeczy, np. stojak itp. wymaga to troszke cierpliwosci jednak powinienes znalezc rozne ciekawe pomysly.
na temat wykonania szafki na fajki informacje znajdziesz rowniez tu.
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
jalens

Post autor: jalens » 09 sierpnia 2009, 18:58 - ndz

Elvislike, zanim wypełniłem formularz rejestracyjny, przeczytałem prawie wszystko z Forum - no, może poza wiadomościami lokalnymi... Przeczytałem też całość alt.pl.fajka, chyba wszystkie stronki po polsku, całą literaturę fajkową drukowaną, jaką udało mi się zdobyć... Obejrzałem chyba wszystkie galerie fotografów, jakich znalazłem na fajczarzach, większość stron firmowych, nauczyłem się wiele o modelarstwie, żeglarstwie, muzyce Wagnera i Vaadera...
Postarałem się, na ile to możliwe wirtualnie, poznać i kojarzyć aktywniejszych użytkowników. I moderatorów też :)
Mam nadzieję, że "nowi" także mogą coś zaproponować?
Melduję jednocześnie, że nie czuję wstrętu do wyszukiwarek, przyznaję z pokorą i głębokim wstydem, że irytuje mnie "odsmażanie" wątków sprzed tysięcy kliknięć i archeologiczne czytanie w tej samej odsłonie, że 40 g tytoniu kosztuje 14 zł i można go kupić w śp. Sherlocku Holmesie. Pewnie więc, jak będę miał o coś zapytać, to zapytam od nowa, pewnie - choć i z pewną obawą - cośkolwiek, hm, zapostuluję.
Za co z góry najmocniej przepraszam.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 09 sierpnia 2009, 21:54 - ndz

jalens, ciesze sie ze zapoznales sie z wszystkim co zostalo napisane na forum i zdobyles tyle cennych wiadomosci. ciesze sie rowniez, ze starasz sie kojarzyc aktywniejszych uzytkownikow jak rowniez moderatorow.
twoj post niesie ciekawe rozwiazanie dotyczace wykonania stojaka na fajke i jest to w tej tematyce (msz) ciekawa propozycja.
nie dyskryminujemy* tu "nowych" uzytkownikow i chetnie widzimy* ich propozycje. w moim powyzszym poscie chcialem tylko zwrocic delikatnie/dyskretnie uwage, ze temat dotyczacy stojakow juz istnieje. rozumiem, ze mozna miec niechec do "odsmazania" watkow sprzed kilku tysiecy klikniec jednak umieszcznie w nich odpowiednich tematycznie postow pomoze:

a) zachowac porzadek na forum, mnozenie watkow dotyczacych jednej tematyki robi niestety balagan i powoduje niechec wiekszosci "nowych" do wyszukiwarki ktora na zadane pytanie wypluwa coraz wiecej watkow o mocno przyblizonej tresci.
b) (wlasnie) odswiezyc pewne watki (byc moze u niektorych wywolac sentyment...) i odkryc, ze pewne rzeczy byly juz opisane i otwartych drzwi nie ma co wylamywac.

kolego jalens nie obawiaj sie postulowac i nie przepraszaj a przeczytaj powyzsze.
pozdrawiam.
jak mawiali indianie: howgh!
*. jesli w twoim poscie winienem odczytac pewnego rodzaju osobista wycieczke to traktuj to jako pierwsza osoba, liczba pojedyncza
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Bisewski
Początkujący
Początkujący

Post autor: Bisewski » 09 sierpnia 2009, 22:34 - ndz

jalens- gratuluję pomysłu ;) Bardzo fajnie się to wszystko tutaj prezentuje, ale najbardziej przypadły mi do gustu twoje fajeczki :twisted:
Ja ze swoją jedną fajką nie mam jeszcze co myśleć o stojakach itp. rzeczach. Ale z pewnością do końca roku zgromadzę jeszcze z 2 szt. Wtedy może coś małego samemu zacznę kombinować ;) Twój pomysł (nie powiem) ale mi się bardzo spodobał ;)
Chyba nie był byś zły, gdybym go sobie dla własnego użytku w przyszłości skopiował ? :roll:

pozdrawiam. Adam
jalens

Post autor: jalens » 09 sierpnia 2009, 22:45 - ndz

Bisewski pisze:Chyba nie był byś zły, gdybym go sobie dla własnego użytku w przyszłości skopiował ? :roll:
Jasne, to absolutny GPL :) A fajeczki bardzo zwyczajne i niedrogie. Tyle że zgrabniutkie. Dzięki za miłe słowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”