Dr Max

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

smart_kr
Początkujący
Początkujący

Dr Max

Post autor: smart_kr » 22 stycznia 2010, 09:34 - pt

Szanowni Fajczarze! Bardzo proszę o informacje na temat zakupu nowego ustnika do fajki Dr Max. Niefartownie się złamał odcinając mnie od tej przyjemności. Gdzie mogę kupić taki ustnik? Liczę na pomoc!!
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Dr Max

Post autor: JSG » 22 stycznia 2010, 10:00 - pt

Na forum jest sporo wątków dot. dorabiania ustników.
Są zasadniczo cztery rozsądne rozwiązania
- kupić ustnik ebonitowy o zbliżonym kształcie i go dopasować samodzielnie- jest to dość trudne bez specjalnych narzędzi, ale nie niemożliwe. Ustnik kupisz na ebay, lub w trafikach internetowych specjalizujących się w sprzedaży akcesoriów dla amatorów wytwarzania własnych fajek. dla przykładu
- zakup fajkowego złomu i dopasowanie ustnika, dobrymi dawcami są fajki real briar
- kontakt z jednym z rodzimych producentów fajek, podobno w miarę skuteczna metoda, pod warunkiem że ustnik jest stosunkowo prosty
- kontakt ze specjalistami w zajmującymi się profesjonalnie naprawą fajek, wiem że koledzy z forum mają takie kontakty.

Pytanie jeszcze jak złamał się ten ustnik, bo w zasadzie w każdym przypadku jest możliwa naprawa, wymaga to raz większych, raz mniejszych umiejętności, często stosownych narzędzi, ale naprawdę rzadko jest to nie wykonalne.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”