Zapalniczka do fajki IMCO G77R- omówienie i przestroga

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Van Rest
Początkujący
Początkujący

Zapalniczka do fajki IMCO G77R- omówienie i przestroga

Post autor: Van Rest » 31 marca 2012, 16:00 - sob

Chciałbym opisać moje doświadczenia po zakupie i używaniu austriackiej zapalniczki do fajki IMCO G77R. Ponieważ zapalniczkę traktuję jako narzędzie do zapalania - kupiłem jedną z tańszych- za około 6 funtów. Korpus aluminiowy oraz kilka plastikowych części, iskry otrzymujemy obracając kółkiem o kamień.

Obrazek Obrazek

Po wyjęciu główki z korpusu możemy wymienić zużyty kamień oraz w widełkach na dole główki przechowywać zapasowy. Na spodzie korpusu jest spore pokrętło do regulacji wielkości płomienia.
Teraz trochę o użytkowaniu. Po około jednym tygodniu normalnego używania pękła i odpadła czarna plastikowa nasadka na kółku do regulacji płomienia- pomyślałem sobie trochę kiepsko, ale to co zostało nadal się nadaje do regulowania (chociaż mniej wygodnie).

Obrazek Obrazek

Również trochę uciążliwe było dla mnie używanie kółka do iskier. Obraca się bardzo ciężko ( szczególnie ze świeżym kamieniem- które to kamienie zapalniczka pochłania w zastraszającym tempie). Jakby tego było mało metalowe kółko wytwarzające iskry przyklejone jest po środku dwóch plastikowych kółek, które obracamy palcem oraz jest ukryte pod stalową osłoną. Cały ten układ daje bardzo mało oparcia dla kciuka, co w połączeniu z ciężką pracą kółka jest mało komfortowe a wręcz bolesne.

Obrazek Obrazek

Pomyślałem, że nie ma co się rozczulać i dalej używałem zapalniczki. Aż do momentu, gdy około trzy tygodnie od zakupu jedno z plastikowych kółek przyklejonych do tego metalowego od iskier, odkleiło się. Od tego momentu zapalniczka jest bezużyteczna ponieważ metalowe kółko nie obraca się i nie wytwarza iskier. Plastikowe natomiast kręci się w kółko co w niczym nie zmienia faktu braku ognia.

I tak oto zakończyła się moja przygoda z zapalniczką IMCO G77R - na dnie kosza na śmieci. Odradzam zakup lub w wypadku bardzo upartego ewentualnego nabywcy polecam pominięcie procesu zakupu i bezpośrednie wyrzucenie do śmietnika pieniędzy na nią przeznaczonych.

Daleki jestem jednak od twierdzenia, że jedyne dobre zapalniczki muszą kosztować 80- 100 funtów. Z innej firmy zakupiłem i używam z przyjemnością i powodzeniem zapalniczkę Colton w cenie również 6 funtów. Stalowa obudowa, ciężka w dłoni - solidna, grafitowe- matowe wykończenie korpusu, główka wykończona na połysk, elegancka, z elektronicznym iskrownikiem- jestem bardzo zadowolony.

Obrazek

Dzięki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2012, 00:41 - pn przez Van Rest, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Viater
Początkujący
Początkujący

Re: Zapalniczka do fajki IMCO G77R- omówienie i przestroga

Post autor: Viater » 01 kwietnia 2012, 00:07 - ndz

Van Rest pisze:Z innej firmy zakupiłem i używam z przyjemnością i powodzeniem zapalniczkę Colton w cenie również 6 funtów. Stalowa obudowa, ciężka w dłoni - solidna, grafitowe- matowe wykończenie korpusu, główka wykończona na połysk, elegancka, z elektronicznym iskrownikiem- jestem bardzo zadowolony.
podoba mi się ta zapalniczka! gdzie można taką dostać?
Fajowego dnia!
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat » 01 kwietnia 2012, 00:50 - ndz

Van Rest pisze:Chciałbym opisać moje doświadczenia po zakupie i używaniu austriackiej zapalniczki do fajki IMCO G77R. Ponieważ zapalniczkę traktuję jako narzędzie do zapalania - kupiłem jedną z tańszych- za około 6 funtów. Korpus aluminiowy oraz kilka plastikowych części, iskry otrzymujemy obracając kółkiem o kamień.

Obrazek Obrazek

Po wyjęciu główki z korpusu możemy wymienić zużyty kamień oraz w widełkach na dole główki przechowywać zapasowy. Na spodzie korpusu jest spore pokrętło do regulacji wielkości płomienia.
Teraz trochę o użytkowaniu. Po około jednym tygodniu normalnego używania pękła i odpadła czarna plastikowa nasadka na kółku do regulacji płomienia- pomyślałem sobie trochę kiepsko, ale to co zostało nadal się nadaje do regulowania (chociaż mniej wygodnie).

Obrazek Obrazek

Również trochę uciążliwe było dla mnie używanie kółka do iskier. Obraca się bardzo ciężko ( szczególnie ze świeżym kamieniem- które to kamienie zapalniczka pochłania w zastraszającym tempie). Jakby tego było mało metalowe kółko wytwarzające iskry przyklejone jest po środku dwóch plastikowych kółek, które obracamy palcem oraz jest ukryte po stalową osłoną. Cały ten układ daje bardzo mało oparcia dla kciuka, co w połączeniu z ciężką pracą kółka jest mało komfortowe a wręcz bolesne.

Obrazek Obrazek

Pomyślałem, że nie ma co się rozczulać i dalej używałem zapalniczki. Aż do momentu, gdy około trzy tygodnie od zakupu jedno z plastikowych kółek przyklejonych do tego metalowego od iskier, odkleiło się. Od tego momentu zapalniczka jest bezużyteczna ponieważ metalowe kółko nie obraca się i nie wytwarza iskier. Plastikowe natomiast kręci się w kółko co w niczym nie zmienia faktu braku ognia.

I tak oto zakończyła się moja przygoda z zapalniczką IMCO G77R - na dnie kosza na śmieci. Odradzam zakup lub w wypadku bardzo upartego ewentualnego nabywcy polecam pominięcie procesu zakupu i bezpośrednie wyrzucenie do śmietnika pieniędzy na nią przeznaczonych.

Daleki jestem jednak od twierdzenia, że jedyne dobre zapalniczki muszą kosztować 80- 100 funtów. Z innej firmy zakupiłem i używam z przyjemnością i powodzeniem zapalniczkę Colton w cenie również 6 funtów. Stalowa obudowa, ciężka w dłoni - solidna, grafitowe- matowe wykończenie korpusu, główka wykończona na połysk, elegancka, z elektronicznym iskrownikiem- jestem bardzo zadowolony.

Obrazek

Dzięki i pozdrawiam
Dobra przestroga, dobrze było by, byś podał sklep w którym zakupiłeś ww. egzemplarz.
Z tego co znalazłem to - http://www.thebackyshop.co.uk/products/ ... -gunmetal# - cena taka sama - ok 6 funciaków :pipeman:
Bardzo proszę chwilę pomyśleć ZANIM się zacytuje jakąś wypowiedź. Powyżej wręcz idealny przykład czego czynić nie należy. Całkowicie niepotrzebne cytowanie całości tekstu, tylko po to, żeby dopisać jedną linijkę nie odnoszącą się bezpośrednio do cytatu.
W trosce o przejrzystość i czytelność forum proszę tego unikać!
Pozdrawiam
MJP
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
lkulos
Pykacz
Pykacz

Post autor: lkulos » 01 kwietnia 2012, 08:20 - ndz

Panowie być może znowu Hamerykę odkryję ale ja mam coś takiego :

http://allegro.pl/zapalarka-gazowa-z-pr ... 83978.html" onclick="window.open(this.href);return false;

cena w sklepie ok 4 zł (kupiona w okresie wszystkich świętych ) odpala zawsze nawet jak jest zgięta i ma tzw. głęboką penetracje ;) komina przydatne przy opalaniu fajki gdy nabijam 1/3(nie opala rimu- jestem początkujący ;) ).

Wiem wiem kompletnie nie szpanerska(-40% do szpanu :) ) ale funkcjonalność na 120%
pozdrawiam

Lkulos
Awatar użytkownika
Van Rest
Początkujący
Początkujący

Post autor: Van Rest » 01 kwietnia 2012, 11:51 - ndz

Kupiłem tą ładniejszą w sklepie internetowym:
http://www.thebackyshop.co.uk/products/ ... r-gunmetal" onclick="window.open(this.href);return false;

Zauważyłem, że w tym samym sklepie można dostać również tą kiepską i to nawet drożej niż ja zapłaciłem- 8 funtów.
Nie wiem tylko czy wysyłają międzynarodowo. Wiem natomiast, że trzeba płacić - przynajmniej za tytoń- kartą, gdyż PayPal nie obsługuje transakcji zawierających wyroby tytoniowe.
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 05 kwietnia 2012, 21:43 - czw

Miałem taką zapalniczkę Colton, po roku niestety wysiadła :? szlak trafił ten piezoelement i tyle, nie twierdze że zaraz trzeba kupować zapalniczkę za kilkaset złotych ale za 150pln można kupić zapalniczki dobrych firm które działają lata, sam mam jedną fimry Sarome i działa już kilka lat :D
Awatar użytkownika
Viater
Początkujący
Początkujący

Post autor: Viater » 06 kwietnia 2012, 13:31 - pt

oktogenek pisze:...mam jedną fimry Sarome i działa już kilka lat :D
Który model zapalniczki posiadasz: z kamykiem i krzesiwkiem czy z piezoelementem?
Fajowego dnia!
oktogenek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: oktogenek » 06 kwietnia 2012, 18:21 - pt

dokładnie taką http://www.sarome.com/products/smokinga ... psd36.html" onclick="window.open(this.href);return false; model PSD36-01, jakoś nigdy nie miałem zaufania do piezo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”