Miniszlifierka (Dremel do polerowania)

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 05 lutego 2007, 16:18 - pn

sie skusilem bo narzedzie bedace w mym posiadaniu ma mikra moc...
http://www.allegro.pl/item161354471_mul ... a_vat.html
160w winno sobie poradzic z przeciwnosciami losu:-) jak dostane i wyprobuje dam znac jak ta marka sie spisuje przy renowacji kominkow:-)
w zestawie jest uchwyt i walek gietki wiec chyba cena nie jest zla.
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 05 lutego 2007, 17:13 - pn

Cena bardzo niezła, ale minimalne obroty rzędu 15k to trochę dużo ;-) Będziesz musiał uważać, by nie 'sprekarbonizować' komina :D
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 05 lutego 2007, 17:26 - pn

Cena bardzo niezła, ale minimalne obroty rzędu 15k to trochę dużo ;-) Będziesz musiał uważać, by nie 'sprekarbonizować' komina :D
kwestia odpowiedniego docisku. wbrew pozorom potrafie byc delikatny:-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
SzacH
Początkujący
Początkujący

Post autor: SzacH » 20 marca 2007, 22:01 - wt

Ja używam miniszlifierki o dumnej nazwie "nupower" :D, na razie nie mam co narzekać. Obroty w zakresie 10K - 35K. ( w zestawie uchyt na stół, elastycze przyłącze, podstawowe końcówki).Kupiona w LMerlin. (jakieś 80 zł). Nie ma problemu z kompatybilnością końcówek (pasują wszystkie oryginalne od Dremela)

W kwestii samych końcówek i ich wyboru: polecam sklepy internetowe dla jubilerów... :D duży dostęp do wszelkich dremelowych akcesorii, past polerskich - Dialux itp.

np: http://www.alco.com.pl/

robiłem tam już zakupy, trochę sie trzeba przypominać ale generalnie bez większych problemów. [/url]
Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 20 marca 2007, 22:53 - wt

Dzięki za link. Wszystkie dialuxy. Naprawdę spory wybór.
gg: 5238466
pozdrawiam
Awatar użytkownika
SzacH
Początkujący
Początkujący

Post autor: SzacH » 21 marca 2007, 09:36 - śr

polecam końcówki rozporowe z papierami ściernymi o rożnych gradacjach - od 240 do 1200 !! do czyszczenia kominów fajek (przy renowacji) idealne... bardzo użyteczne sa tez dyski Habas... tak ... jest spory wybór :)
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 03 października 2007, 07:16 - śr

Jestem na tym etapie zastanawiania się, w którym ogląda się multiszlifierki jeszcze nie wiedząc czy się kupi. Mam do wydania około 100 jednostek naszej pięknej waluty (no tak plus minus, nie będę, aż tak dokładny...) i na allegro po wpisaniu hasła multiszlifierka otrzymałem parę rezultatów. Poza używawnym dremelem żadna z nazw nie brzmiała mi znajomo: FERM FCT, EINHELL, BUDGET BTM itp.
Może ktoś jest doświadczony w tego rodzaju sprzęcie i doradzi coś, co bym nie musiał wymieniać sprzętu po krótkim czasie...Celem podstawowym i głównym zadaniem tego sprzętu ma być przywracanie fajeczek q świetności.
A ogólnodostępne końcówki to są wystandaryzowane do montowania na różnych sprzętach?
PZDR
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 03 października 2007, 10:44 - śr

Sam mam i używam Dremela. Kupiony na giełdzie minerałów za 200zł. Na różne końcówki, wałek giętki, wiertła i inne akcesoria wydałem już sporo więcej, więc nastaw się od razu. :D Sam nie używałem, ale słyszałem dobre opinie o Einhelu. Z tego co pamiętam, to chyba Dziku ma i sobie chwali. Jeśli chcesz używać końcówek innych producentów, to obejrzyj przed zakupem system mocowania stosowany w danym modelu. Dremel ma 4 wymienne końcówki typu ołówek automatyczny dla końcówek o różnych średnicach. Można w tym zamontować praktycznie wszystko. Ostatnio dla leniwych (takich jak ja) wypuścili uniwersalny uchwyt typu wiertarkowego. Inwestycja ok 40 złotych, ale spora wygoda.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 03 października 2007, 13:24 - śr

Moim zdaniem wystarczy nawet najtańszy sprzęt tego typu. Ważne aby miał giętki wałek i stojak. Im mniejszy dolny zakres obrotów tym lepiej. Wyższe zakresy od najniższego zwykle topią ebonit i palą wrzosiec ;-)
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 04 października 2007, 06:33 - czw

Własnie rzuciłem okiem na allegro kierując się wskazanymi kryteriami. Einhel zaczyna od 8000 obr/min, inne zaś od 15000obr/min - róznica jest znacząca. Ale czy 15000obr/min to aż tak dużo, w sensie, czy mogę coś zrobić swoim fajkom taką prędkością?
PZDR
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 04 października 2007, 07:14 - czw

Mój zaczyna od 5k...
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Dziku

Post autor: Dziku » 04 października 2007, 07:34 - czw

Pan Abażur pisze:(...) Einhel zaczyna od 8000 obr/min, inne zaś od 15000obr/min - róznica jest znacząca.(...)
Korzystam z Einhella od niemal 2 lat i sprawdza się znakomicie. Faktem jest - raz zepsuł się włącznik (zablokował w pozycji włączonej) i serwis wymienił mi z tego powodu szlifierkę na nową, a wszystko w zaledwie kilka dni.
Natomiast sam sprzęcik bardzo dobry. Mnie przekonała opinie Jimmy'ego i jego "polerowanie miecza" Einhellem.
Warto poczytać tutaj - to nawet obszerniejszy temat. Może je skleję...
Ostatnio zmieniony 04 października 2007, 15:39 - czw przez Dziku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 04 października 2007, 08:34 - czw

15k to wg mnie maksymalna prędkość przy której da się pracować standardowymi wałkami z wrzoścem. Jeśli cena maszynki która ma 15k minimalnych obrotów nie jest wysoka to ja bym proponował ją kupić. Droższy Einhell i chyba jeszcze droższy oryginalny Dremel jest wart swej ceny, ale chyba taki sprzęt nie jest Ci potrzebny.

W każdym razie koniecznie kupuj maszynkę z giętkim wałkiem i stojakiem.
Awatar użytkownika
dr Wicik
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: dr Wicik » 04 października 2007, 14:56 - czw

Ja używam, jeśli w ogóle stosuje mechaniczną polerkę do fajki, mikrosilnika NSK Ultimate 500, ale tam zakres obrotów użytecznych siega od 1.000 do 50.000 obr./min. no i moc maszynki jest spora 250W ale to typowo protetyczny silnik.
A najlepsza polerka moim zdaniem to własne ręce i papierek 2500 :lol:
Fajka i dobry tytoń
Dziku

Post autor: Dziku » 04 października 2007, 15:41 - czw

Skleiłem oba miniszlifierkowe tematy. Tak chyba będzie lepiej i w jednym miejscu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”