Dobry futeral

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Zonk
Początkujący
Początkujący

Dobry futeral

Post autor: Zonk » 27 sierpnia 2005, 14:51 - sob

Chyba nie bylo nic o tym pisane... Niestety nie dostalem do mojej fajeczki zadnego futeralu, dzisiaj zalatwilem sobie u optyka futeral na okulary (nazwalbym to raczej woreczkiem lub szaszetka) do ktorego miesci sie spokojnie moja fajeczka wraz z niezbednikiem. Futeral jest bardzo mieciutki w srodku wiec nie boje sie o zadne rysy, jednak wolalbym posiadac jakis porzadniejszy pokrowiec;) Gdzie mozna kupic "profesjonalny" futeral i czym sie kierowac przy jego wyborze? A moze po prostu macie jakies patenty na zaadoptowanie roznych przedmiotow niewiadomego przeznaczenia na futeral do fajki? czekam na rady i pozdrawiam
Dziku

Post autor: Dziku » 27 sierpnia 2005, 15:04 - sob

He he... tak dobrze to chyba nie szukałeś...
Gdybyś użył wyszukiwarki to na pierwszym miejscu wyświetliłby Ci się taki oto niedawny temat.
Opisano tam obecną promocję oraz patent Qmastera.
W trafikach są to przedmioty droższe (wyroby skóropodobne) lub dużo droższe (wyroby ze skóry)...
Zonk
Początkujący
Początkujący

Post autor: Zonk » 27 sierpnia 2005, 15:09 - sob

Widzielem tamten temat;) A wyszukiwarki uzylem kilkakrotnie przed zalozeniem tematu szukajac roznych fraz;) Jednak w tamtym temacie wiecej jest o piciu herbaty z "Tesco" niz o futeralach... wiec pomyslalem ze przydalby sie taki temat...
Dziku

Post autor: Dziku » 27 sierpnia 2005, 15:36 - sob

Nikt nie mówi, że nie przydałby się!
Szczególnie, że ceny futeralów wysokie, a dobrych i sporo tańszych patentów sporo.
Do łódzkich fajek ceramicznych dodawane są proste futerały ze skaju. Cinek i ja uzywamy ich z powodzeniem do wszelkich fajek. Ja mam jeszcze takie bawełniane estetyczne woreczki pochodzenia (chyba) kosmetycznego.
Ogólnie w naszych trafikach wybór futerałów na fajki a także saszetek na fajki z akcesoriami jest raczej kiepski. Za to ceny są wysokie. W Łodzi jest to 30 do 100 zł za skóropodobną saszetkę na 3 fajki, wykonaną bardzo kiepsko. Co ciekawe analogiczny przedmiot (woreczek ze skóry) jeśli nie jest sprzedawany w trafice - zwykle bywa sporo tańszy. Warto pokusić się o wykonanie futerału samemu. Choćby tak, jak doradzał Martenn - ze starej skorzanej kurtki.

A herbaciany piórniczek z wesołym misiem naprawde nieźle się sprawdza...

Z drugiej strony - skoro z paczką herbaty oferowany jest on za 4,75 zł to może któryś z naszych sklepów internetowych zaoferuje nam za rozsądną cenę taki gadżet... Nawet sprawdziłem w firmie robiącej takie pamiątki. Rzecz nie jest droga, a zamówienie zamiast doszytej głowy misia, haftu przedstawiającego fajkę - bezproblemowe i w sumie nie podnoszące kosztów. To wymyśliłem ja - Dziku. :D 8)
dosiek
Pykacz
Pykacz

Post autor: dosiek » 01 lutego 2006, 20:07 - śr

Ja o zrobienie pokrowca poprosiłem moja matke bo wiem, że szyc potrafi.
A oto efekt:
Obrazek
W środku są przegródki na trzy fajki, tytoń i całą reszte.
Obrazek
Obrazek
Jak ktoś chce to poprosze o instrukcje wykonania, całośc pracy trwała tyle co wypicie 2 herbatek.
Awatar użytkownika
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 01 lutego 2006, 20:53 - śr

mozesz zamiescic na forum albo podesli mi na maila bkolodz@o2.pl

Choć sądzę ze ludzie i tak beda chcieli zobaczyc czy to cos skomplikowanego. Jak ktos ma ciekawe pomysly to zapodawajcie, niestety ceny w trafikach sa takie jak opisywal kolego Dzik. Wiec potrzeba matka wynalazku :)
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
dosiek
Pykacz
Pykacz

Post autor: dosiek » 01 lutego 2006, 21:18 - śr

Zamieszczę na forum.
Voit
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Voit » 01 lutego 2006, 21:57 - śr

A ja niedawno wylicytowałem na Allegro bardzo fajną saszetkę na pięć fajek .
Jest wiekości organizera, zapinana na zamek błyskawiczny.
Obrazek

Budową przypomina piórnik szkolny...
Obrazek

...Mieści wszystko co jest potrzebne.
W kieszonce za wyciorami pozostaje jeszcze miejsce na filtry 9mm i bibułkowe "trójki" i zapałki
Piąta fajka mieści się z trudem, więc nie wkładam... Cztery wystarczą.

Aby w zarodku zdusić wszelkie plotki i domysły śpieszę wyjaśnić, że puszka po tytoniu zostało wydezynfekowana przed ponownym napełnieniem. :wink:
...navigare necesse est, vivere non est necesse...
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 02 lutego 2006, 08:12 - czw

dobrze, ze doczytalem post do konca...
Aby w zarodku zdusić wszelkie plotki i domysły śpieszę wyjaśnić, że puszka po tytoniu zostało wydezynfekowana przed ponownym napełnieniem.
faktycznie. puszka zwraca uwage. :-)
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
dosiek
Pykacz
Pykacz

Post autor: dosiek » 02 lutego 2006, 21:46 - czw

Tak jak obiecałem zamieszczam instrukcje uszycia sakiewki na fajki.
http://img515.imageshack.us/img515/7176/lastscan1dn.jpg
Awatar użytkownika
bkolodz
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: bkolodz » 02 lutego 2006, 21:57 - czw

Dobre to :)
jak znajdę chwilkę czasu to może sam uszyję albo Kobietę moją zatrudnie :D
GG : 6423598

Nobody knows what's inside my pipe!!!
dosiek
Pykacz
Pykacz

Post autor: dosiek » 02 lutego 2006, 21:59 - czw

Lepiej niech to zrobi kobieta :)
Awatar użytkownika
Naumann
Początkujący
Początkujący

Re: Dobry futeral

Post autor: Naumann » 24 kwietnia 2008, 23:45 - czw

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Czy ktoś z forum miał do czynienia z takim futerałem? Warte to swoje ceny? Bo nie wątpię, że na pewno są lepsze ;)

EDIT:

Pytanie rozszerzam na to i to.

Pozdrawiam,
B.

P.S. Będę wdzięczny za szybkie odpowiedzi, w końcu zbliża się majówka, i trzeba jakoś się na wyjazd uzbroić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 25 kwietnia 2008, 08:32 - pt

Ja bym wybierał prawdziwą skórę. Skóra ekologiczna, pomimo ładnej nazwy, to zwyczajny plastik. Zastanowiłbym się jedynie czy kupować futerał na jedną fajkę. Gdy sam podejmowałem taką decyzję zdecydowałem się na taki na 3 fajki i nie żałuję. Chociaż czasami mógłby być większy... :D
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
Naumann
Początkujący
Początkujący

Post autor: Naumann » 25 kwietnia 2008, 10:18 - pt

mjp pisze:Ja bym wybierał prawdziwą skórę. Skóra ekologiczna, pomimo ładnej nazwy, to zwyczajny plastik. Zastanowiłbym się jedynie czy kupować futerał na jedną fajkę. Gdy sam podejmowałem taką decyzję zdecydowałem się na taki na 3 fajki i nie żałuję. Chociaż czasami mógłby być większy... :D

Skóra ekologiczna, to stary, dobry skaj - wiem. A czy jest jakaś różnica poza estetyczną (futerał ma mi służyć do transportu, przy wyjściu, itp., a nie jako stałe miejsce przechowywania). Co zaś do ilości z czasem, kupię większy, teraz szukam poręcznego.

Pozdr.,
N.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”