Dobry futeral

Tu możemy porozmawiać o wszystkim co fajki dotyczy a fajką nie jest

Moderator: Moderatorzy

Jerry
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Dobry futeral

Post autor: Jerry » 25 kwietnia 2008, 14:31 - pt

Ja bym się przychylił do MJP w kwestii pojemności. Mam saszetkę na jedną fajkę, ale przy jakimkolwiek wyjezdzie to zdecydowanie za malo. Palę sporo, a czas gdy jedną fajkę paliłem cały dzień, a potem wyciągałem wyciorami beczkę smoły to mroki średniowiecza :) Na jeden dzien potrzebuje 4-5 fajek minimum, wiec przy tygodniowym wyjezdzie robi sie juz z tego walizeczka. Najgorsze, ze nie bardzo daje sie zabrac na poklad samolotu drugą sztukę bagażu podręcznego i aktualnie szukam po prostu poręczniejszej torby która pomieści zarówno sprzęt foto jak i fajki. Tytonie i akcesoria laduja zawsze w luku bagazowym.
Allegro: INSA
ebay: Jureknpl
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 25 kwietnia 2008, 14:56 - pt

Jerry pisze:Ja bym się przychylił do MJP w kwestii pojemności. Mam saszetkę na jedną fajkę, ale przy jakimkolwiek wyjezdzie to zdecydowanie za malo. Palę sporo, a czas gdy jedną fajkę paliłem cały dzień, a potem wyciągałem wyciorami beczkę smoły to mroki średniowiecza :) Na jeden dzien potrzebuje 4-5 fajek minimum, wiec przy tygodniowym wyjezdzie robi sie juz z tego walizeczka. Najgorsze, ze nie bardzo daje sie zabrac na poklad samolotu drugą sztukę bagażu podręcznego i aktualnie szukam po prostu poręczniejszej torby która pomieści zarówno sprzęt foto jak i fajki. Tytonie i akcesoria laduja zawsze w luku bagazowym.
Ja znalazłem drastyczne rozwiązanie- falcon. Główki zajmują mało miejsca, w zgrabnym tekturowym pudełeczku.
Na wyjazd turystyczny od tego roku zabieram pianki, na wyjazd bardziej pabowy mogą od biedy być główki wrzoścowe.
Do tego jakaś jedna lepsza fajeczka wpełni wrzoścowa i można jechać na koniec świata.
Wszystko mieści się ładnie w mojej Kata W-94.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2008, 01:17 - sob przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Naumann
Początkujący
Początkujący

Post autor: Naumann » 25 kwietnia 2008, 15:13 - pt

Jerry pisze:Ja bym się przychylił do MJP w kwestii pojemności. Mam saszetkę na jedną fajkę, ale przy jakimkolwiek wyjezdzie to zdecydowanie za malo. Palę sporo, a czas gdy jedną fajkę paliłem cały dzień, a potem wyciągałem wyciorami beczkę smoły to mroki średniowiecza :) Na jeden dzień potrzebuje 4-5 fajek minimum...
A ja palę 1 fajkę dziennie (jej zawartość - dla purystów, żeby nie było ;) ), choćby z tej prostej przyczyny, że więcej nie mam. Poza tym w przypadku fajki, czy cygara imho chodzi o celebrację, rytuał, a do tego konieczny jest spokój. Zazdroszczę tym którzy mogą poświęcić na taką celebrację min. 5 godzin dziennie (4-5 * 1h).

A wracając do rzeczy, powtarzam - szukam futerału na 1 (słownie: jedną) fajkę +tytoń, zapalniczkę, kołeczek, niezbędnik i wyciory. Proszę bez - :offtopic: ;)

Pozdrawiam,
N.
Obrazek
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 25 kwietnia 2008, 15:35 - pt

Na jedną fajkę i osprzęt wystarczy ci kopcuch opisany w tym wątku wyżej. Może nawet masz w okolicy jakiegoś rymarza, albo znasz jakiś "rycerzy", zrobią ci to ze skóry zszyją porządną nicią. Kopciuch winien mieć dwie komory A na fajkę B na resztę. Jak zrobią trzy komory to może kiedyś kupisz kolejne fajki. Palenie fajki codziennie jednej jest ok, ale może być znacznie lepiej.

Ja osobiście przerobiłem polarową kosmetyczkę znalezioną gdzieś w studiu, wszyłem parę kieszeni, do pubu, na dwie/trzy fajeczki idealna.

Co do celebracji... a jak smakuje podczas jazdy na rowerze? Ja tam lubię bujnąć się powoli parkowymi alejkami i pykać przy tym fajeczkę (bent falcon international z główką piankową). Ważne jest to jak tobie smakuje fajka. Nie można wychodzić z założenia że wszystkim smakuje tylko w zaciszu domowym.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2008, 00:08 - sob przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 25 kwietnia 2008, 15:58 - pt

JSG pisze:...na jedną fajkę i osprzęt wystarczy ci kopcuch opisany w tym wątku wyżej. może nawet masz w okolicy jakiegoś rymarza, albo znasz jakiś rycerzy, zrobią ci to ze skóry zszyją porządną nicią...
Przepraszam za :offtopic: , ale nie mogę się powstrzymać z pytaniem gdzież ci "rycerze" te skóry szyją? Swoją drogą proszę mi jeszcze wytłumaczyć co to ten "kopcuch" jest :lol:

W efekcie zaplułem klawiaturę kawą :lol:
Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 25 kwietnia 2008, 16:16 - pt

na jedna fajeczke? to moze woreczek wystarczy? zamowic u jakiej zyczliwej kobiety 8 cm szerokosc i 15-20 cm dlugosc. sciagany tasiemka z grubszego materialu. doskonale sie sprawdza. do takiego woreczka mozna zarowno fajke jak i saszetke z tytoniem, koleczek i zapalki zapakowac.
pozdrawiam:-)
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 25 kwietnia 2008, 16:38 - pt

Klaudiusz pisze:
JSG pisze:...na jedną fajkę i osprzęt wystarczy ci kopcuch opisany w tym wątku wyżej. może nawet masz w okolicy jakiegoś rymarza, albo znasz jakiś rycerzy, zrobią ci to ze skóry zszyją porządną nicią...
Przepraszam za :offtopic: , ale nie mogę się powstrzymać z pytaniem gdzież ci "rycerze" te skóry szyją? Swoją drogą proszę mi jeszcze wytłumaczyć co to ten "kopcuch" jest :lol:

W efekcie zaplułem klawiaturę kawą :lol:
:offtopic:

Szkoda klawiatury- ale tak mają ci co kawy za dużo pijają. Skurcz mięśni pewnie z braku magnesu w organizmie.
Znałem paru co szyją całkiem nieźle. Dziś potrafię wymienić tylko troje z tej bajki, ale jak chcesz to odświeżę trochę kontakty, popytam, jeśli ci to do szczęścia potrzebne. Jeden siedzi w Kłebowie k. Wołomina, w Wołominie jednego, jedną jeszcze znam Panią co związana jest z rycerzami w Lidzbarku Warmińskim, a i nie pamiętam czy w Gniewie, przy kuźni płatnerskiej nie ma małego warsztatu rymarskiego.
Gdzieś te bractwa rycerskie się zaopatrują, większość robią sami, ale tu nie o samą robotę chodzi o to że mają materiał często w niehurtowych ilościach.
Kopciuch może to jakieś słowo znane tylko mi? Takie kiedyś określenie usłyszałem, a może przeczytałem na sakiewkę skórzaną w której trzyma się fajkę i tytoń, możliwe że to jakieś gwarowe określenie, nie wiem skąd mi się przypałętało, przepraszam szanowne gremium za jego użycie, więcej się to nie powtórzy :offtopic:
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2008, 00:03 - sob przez JSG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 25 kwietnia 2008, 17:44 - pt

Ach... więc jednak miałeś na myśli takich "prawdziwych" rycerzy? Myślałem, że wyginęli już dawno, dawno temu... Chociaż nie. Ci prawdziwi jeszcze żyją, ale nie szyją sakw tylko palą i chwalą sobie tytonie typu Tillbury i Alsbo - jak wyczytałem w starych postach. Użyte przez Ciebie słowo "kopcuch" przypomniało mi pewną kobiecinę starej daty a mieszkającą na wsi, określającą w ten sposób swój stary piec, z którego leciało na izbę mnóstwo dymu. Zapewne w wyniku nieczyszczenia komina.

Jeszcze raz przepraszam za :offtopic: i obiecuję, że to się już nie powtórzy :lol:
zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 25 kwietnia 2008, 23:14 - pt

Myślę, że koledze JSG chodziło zapewnie o kapciuch.
Niejakim kopciuchem :twisted: to możemy:

"KOPCIUCH - domowa zasłona dymna
Kopciuch to najłatwiejsza (i najtańsza) zasłona dymna .
Aby wykonać świecę dymną będziemy potrzebować
1.pudełko zapałek
2.kilka piłeczek ping-pongowych
na początku wyjmujemy zapałki z pudełka potem potnij drobno piłeczki do ping-ponga.
rozdrobnione piłeczki wsypujemy do pudełka i podpalamy (na dworzu!) :-)
gdy się dobrze zapalą zdmuchujemy płomień i zamykamy pudełko.
gdy to zrobimy całe podwórko zasnuje szaro zielony pachnący miętą dym." (źródło: eioba.pl)
Oczywiście przepraszam za :offtopic: .

P.S. Co do rycerzy to żyją i mają się dobrze, znam nawet jednego, a i na turniejach rycerskich w Kozim grodzie od czasu do czasu pooglądać można.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 25 kwietnia 2008, 23:42 - pt

Rycerzy osobiście żadnych nie znam, za to mam sąsiada "wikinga", ten to ma dopiero porządny skórzany wór na te swoje topory :lol:
Ale może kończmy już :offtopic: bo zaraz przyjdzie Dziku i będzie krzyczał, albo Mjp skrobnie cosik na czerwono ;)
Awatar użytkownika
mjp
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: mjp » 25 kwietnia 2008, 23:49 - pt

Właściwie jako admin nie powinienem dawać złego przykładu, ale...
JSG, co się stało? dotąd Twoje wypowiedzi były staranne i ładnie po Polsku napisane, a tu nagle literówka goni literówkę, gdzieniegdzie w ogóle literek brakuje, małe litery po kropce....
To naprawdę Ty pisałeś?
Żeby nie było całkiem nie na temat, to polecam uwadze szanownych kolegów stronę http://www.etrafika.cz. Mają du|y wybór woreczków, saszetek i walizeczek na fajki i akcesoria. Do Polski wysyłają wszystko oprócz tytoni.
Pozdrawiam
Maciek
-----------
Szukam spokojnego miejsca do palenia fajki
GG: 12204
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 26 kwietnia 2008, 01:40 - sob

Właściwie jako admin nie powinienem dawać złego przykładu, ale...
JSG, co się stało? dotąd Twoje wypowiedzi były staranne i ładnie po Polsku napisane, a tu nagle literówka goni literówkę, gdzieniegdzie w ogóle literek brakuje, małe litery po kropce....
To naprawdę Ty pisałeś?
Faktycznie masakra, trochę poprawiłem, widać po zjeżdżeniu na rowerze połowy Warszawy, palce mi odmawiały posłuszeństwa.Poprawiłem trochę.
mjp pisze: Żeby nie było całkiem nie na temat, to polecam uwadze szanownych kolegów stronę http://www.trafika.cz. Mają du|y wybór woreczków, saszetek i walizeczek na fajki i akcesoria. Do Polski wysyłają wszystko oprócz tytoni.
Sprawdziłeś co jest pod tym adresem chociaż? Jak na mój gust jakiś podrzędny serwis newsowo-blogowy, fajek zero, no chyba że coś w tych ich krzaczkach prawie łacińskich przeoczyłem. :pipeman:
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 26 kwietnia 2008, 07:16 - sob

JSG pisze:
mjp pisze: Żeby nie było całkiem nie na temat, to polecam uwadze szanownych kolegów stronę http://www.trafika.cz. Mają du|y wybór woreczków, saszetek i walizeczek na fajki i akcesoria. Do Polski wysyłają wszystko oprócz tytoni.
Sprawdziłeś co jest pod tym adresem chociaż? Jak na mój gust jakiś podrzędny serwis newsowo-blogowy, fajek zero, no chyba że coś w tych ich krzaczkach prawie łacińskich przeoczyłem. :pipeman:
Przeoczyć chyba nie, w adresie po prostu literki e zabrakło http://www.etrafika.cz/ :D
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Dziku

Post autor: Dziku » 26 kwietnia 2008, 08:07 - sob

JSG pisze:
Kpić z czyjegoś języka - nieładnie i niegrzecznie. Czeski brzmi śmiesznie dla nas, ale też język polski brzmi śmiesznie dla Czechów. Podgrzewanie stereotypów niczemu dobremu nie służy, a kulturze wypowiedzi - najmniej.

Poprawiłem literówkę w poście źródłowym MJP.

JSG - naprawdę myślałeś, że Maciek nie wie o czym pisze? :roll: Adres jest tak znany, że MJP nie kopiował linku, a po prostu wpisał go ręcznie - no i zjadł przy tym literę. Zdarza się nawet Adminom.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 26 kwietnia 2008, 10:32 - sob

Swoją drogą ja nie mam kompletnie żadnego problemu ze zrozumieniem języka czeskiego. Gdzież mu tam do Łaciny. Czesi w większości też nie mają problemu ze zrozumieniem polskiego, jak sami piszą, "ja polstine rozumem, nie je problem". Spokojnie można się w tej trafice dogadać. A to, że czeski jest dla nas śmieszny to stereotyp wykreowany przez Jożina z Bażin ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria”