Pipe Club Bydgoszcz

Miejsce na kontakt fajczarzy z Bydgoszczy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Pipe Club Bydgoszcz

Post autor: Hobbit » 28 sierpnia 2008, 13:40 - czw

W Ogniem i Mieczem też lulki pykali...

Popołudniowe godziny zbliżały się swoim zwykłym, dość szybkim tempem dnia codziennego. Słońce raz po raz wyzierało zza kłebiastych chmur dając jakże pożądane ciepłe promienie ogrzewające czarne dachy dużego miasta. Bydgoszcz niebawem miała się zacząć stopniowo uspokajać. Czasem tylko głośne mruknięcia pędzących ciężkich motocykli wyrywały z zadumy i przerywały rozmowy, obserwowanego przez otoczenie towarzystwa siedzącego nieco na uboczu. Na pierwszy rzut oka zastawa ich stołu wyglądała zgoła inaczej. Były tam słoje i kolorowe puszki z tytoniami, kilkanaście fajek, stojaczki i inne niezbędne akcesorya. Widoczną przyjemność sprawiało im palenie fajek... Jakże rzadki to widok w obecnych czasach można by pomyśleć. A jednak. W dużym mieście, gdzie wszystko toczy się swoim szybkim rytmem, są ludzie, którzy potrafią się od tego pędu oderwać. Zasiedli więc na tarasie, pod drewnianym dachem w średniowiecznej aranżacji, która sama w sobie pomagała się odprężyć. Glinane garnki, stary, drewniany wóz stojący w obejściu, ciepłe barwy naturalnego drewna, gonty i rzeźby... pięknie jednym słowem. Idealne miejsce by zapalić lulkę. Czas mijał, rozmowy trwały, w fajkach letni dymek uchodził co i raz małymi obłoczkami ku niebu... Kolejny przyjemny wieczór bydgoscy fajczarze spędzili. Zobaczcie sami...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Thomas
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Thomas » 13 września 2008, 19:55 - sob

Nie było mnie dosyć długo na forum i jakiś czas przy fajce a tu takie wspaniałe wiadomości!
Uśmiechnięte twarze, rozgadane buzie, obłoczki dymu - coś wspaniałego.
Myślę sobie, czy się nie wybrać na owe spotkanie, chociaż przeraża mnie trochę "bariera wieku" bowiem mam 20 lat, w fajce małe obeznanie...

Gratuluję rozwoju sytuacji i pozdrawiam
Thomas
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 14 września 2008, 13:47 - ndz

Kolego Z A P R A S Z A M Y ! ! ! Kolejne spotkanie będzie w środę 24go w POW przy Sułkowskiego w Bydzi ;). Na privie masz wiadomość
Awatar użytkownika
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 16 września 2008, 15:47 - wt

Mam Pytanko:
Czy w tym roku w Bydgoszczy odbędzie się turniej fajkowy???
(kilka lat z rzędu byłem więc naprawdę jestem ciekaw!)
Pozdrowionka
Q.
Jak się uda to FAJA...
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 19 września 2008, 15:50 - pt

Trudne to pytanie dotyczące zawodów. W związku z niedawną reaktywacją klub bydgoski w tym roku turnieju niestety nie zorganizuje. Mam nadzieję że w kolejnych latach damy radę, a całych sił swoich dołożenie do tego ślubuję. Cierpliwości :)
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 19 września 2008, 15:59 - pt

XII PUCHAR NOVOTEL - PC Bydgoszcz - obecni ! :)

13-go września skoro świt bydgoscy pykacze wyruszyli w podróż. A podróż była długa, polskie drogi najeżone pułapkami, niebieskie postacie pojawiające się z nikąd i lekko zwariowany GPS nie ułatwiały jazdy. Jednak po pewnym czasie dotarliśmy na miejsce. Ja i Grzegorz wspólnie postanowiliśmy zaznaczyć obecność i powrót PC Bydgoszcz do fajkowego świata ;). Z klasą uczynił to również nasz wieloletni członek Pan Jan Goś. Sama impreza była doskonale zorganizowana a atmosfera była naprawdę świetna. Poznaliśmy na żywo wielu zacnych fajczarzy oraz trzech rodzimych producentów fajek. Osobiście doznałem zaszczytu uczestniczenia w RPKF przyjmując w imieniu naszego prezesa Tadeusza Wojtuszkiewicza ciepłe słowa aprobaty dla powrotu PC Bydgoszcz. Nie chwaląc się PC Bydgoszcz dzięki wielkiej załudze P. Jana Gosia i skromnej pomocy mojej i Grzegorza zajęło w klasyfikacji klubów 10 miejsce pykając w sumie 2 godziny 43minuty i 27 sekund. Nawiększym dla mnie zaskoczeniem, a własciwie największą radością było to, iż pykacze i ci starsi i młodsi traktują się jak jedna wielka wspólna rodzina. Myślę że w naszych czasach to nieczęsto się zdaża a uśmiechnięte twarze z fajkami, dobre słowa i pachnący dymek na długo pozostaną w mojej pamięci.

*kilka zdjęć pojawi się wkrótce.

Pozdrawiam jak zwykle.
Szymon.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 02 października 2008, 12:14 - czw

Znowu w POW. (10-09-2008)

Po wakacyjnej przerwie w spotkaniach w Pomorskim Okręgu Wojskowym, Bydgoscy fajczarze ponownie zasiedli w "swojej" sali klubowej, gdzie zwykli się spotykać. Na spotkanie jak zwykle stawili się niemal wszyscy bydgoscy pykacze. Przy kawie, herbacie czy też szklaneczce soku i fajkach nabitych znakomitymi tytoniami czas mijał szybko.

Mały fotoreportaż Grzesia Kubiaka ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 18 października 2008, 20:33 - sob

Klubowo i fajowo w środę 8go pażdziernika 2008 było ;)

Jak zwykle o spotkaniu PC Bydgoszcz piszę słów kilka. Tym razem z opoźnieniem znacznym, ale niestety dopadł mnie szybki rytm pracy i wcześniej chwili nie miałem. Teraz gdy już dzieci śpią, zasiadłem przy kawce i popełnić krótką relację się postaram.
Jak co drugą środę w POW spotkaliśmy się na fajce. Okazało się że mamy w klubie solenizantów - Tereskę i Marka - Sto lat!!! W związku z tym na stole klasycznie przyodzianym w zielone sukno pojawiło się wyjątkowo sporo smakowitych rzeczy , które niemożebnie kusiły moją słabąsilnąwolę ;) hehe. Tak na poważniej to spotkanie było też pierwszą okazją do złożenia relacji z Mistrzostw w Poznaniu naszemu Prezydentowi. Oczywiście przekazaliśmy z Grzegorzem dane przez P. Zbyszka Bednarczyka upominki dla Tadzia i sumiennie powtórzyliśmy dziesiątki ciepłych słów pod jego i klubu adresem. Miło było. Popatrzcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 18 października 2008, 20:54 - sob

a i ja duchem byłem obecny, jako że fizycznie przebywam do końca pierwszej dekady grudnia w lokacji warszawskiej. Już za Bydgoszczą tęsknie, i się na powrót na Pomorze cieszę za niecałe dwa miesiące.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 18 października 2008, 20:58 - sob

Czekamy Jacku ;) Mam nadzieję że wszystkie warszawskie tematy ida zgodnie z planem i już niebawem fajkę wspólnie zapalić będziemy mogli. Powiem w tajemnicy że odratowana dzięki Tobie ostatnio fajeczka smakuje zacnie latakią wypełniona. Z nad Dr. Plumba z Va pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 12 grudnia 2008, 13:12 - pt

Spotkanie PC Bydgoszcz 10-12-2008

Po wielu perypetiach podróżnych (zabłakaniu się w bocznych miasta ulicach) dotarłem do Grzegorza i po pysznym obiadku ruszyliśmy na potkanie klubowe. Na miejscu czekał już Tadeusz więc szybko dobyliśmy fajki żeby wspomóc aromatyczną atmosferę, która powoli zaczęła wypałniać naszą tradycyjną salkę w POW. Po chwili dołączyła do nasz Tereska i Marek. Pomimo niewielkiego składu tego spotkania było bardzo miło. Jak zwykle pogaduchy o tematach fajkowych jak i z fajką kompletnie nie związanych ;) Przy okazji spotkania został przedstawiony krótki raport skarbnika (Teresa), uregulowane składki i wspólnie ustaliliśmy że kolejne spotkanie odbędzie się już za tydzień czyli 17go grudnia - a będzie to spotkanie Wigilijne. Na pewno będzie świetnie. Zapraszamy.

Zdjęcia oczywiście autorstwa Grzesia Kubiaka i mojej skromnej osoby.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 26 stycznia 2009, 17:35 - pn

21-01-2009 PC Bydgoszcz :)

Spotkanie jak zwykle odbyło się w znanej dobrze klubowiczom sali. Wszycy zasiedli na swoich od początku bodaj upatrzonych miejscach i jęli fajki nabijać. Aromatyczny dymek unosił się tego zimowego wieczoru wyjątkowo leniwie. Miło jak zawsze było, kilka zdjęć zrobił Grzesio, kilka ja - popatrzcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdyby ktoś z Was drodzy Czytelnicy i Forumowicze miał ochotę do nas dołączyć i zapalić fajkę w gronie ciekawych ludzi - zapraszamy zawsze w 2 i 4 środę miesiąca do klubu Pomorskiego Okręgu Wojskowego przy ul. Sułkowskiego w Bydgoszczy. Zapach nieomylnie do sali odpowiedniej Was doprowadzi. W razie pytań proszę pisać na priv. ZAPRASZAMY.
Awatar użytkownika
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 04 sierpnia 2009, 20:51 - wt

Witam serdecznie kolegów po dłuuugiej nieobecności spowodowanej głównie perturbacjami zawodowymi :(. Złożyło sie tak niefortunnie że pracuję średnio sześć dni w tygodniu w godzinach do 18 i dłużej... Sam ten fakt uniemożliwia mi (nad czym ubolewam) mozliwość wpadania na wspaniałe Bydgoskie Pykania... ehhh... wracam póki co na wirtualny świat naszego forum z fajką w ustach :). W związku z tym mam pytanie do Bydgosckich Fajczarzy. Otóż składa się tak, że 26 sierpnia (środa !!!) mam wolny dzionek i chętnie bym się w zacnym gronie kolegów pojawił. Raz jeszcze przepraszam za moją dość długą niedyspozycyjność... niestety działają tu siły wyższe i nijak nie mogłem nic konkretnego zadeklarować na temat jakiegokolwiek spotkania. A że człek ze mnie taki że wolę nie obiecywać niepewnych rzeczy... siedziałem cicho i czekałem na lepszy czas. Mam nadzieję że takowy nadejdzie. Tak więc ponawiam zapytanie o 26go. Gdyby coś było w planie - chętnie z wami fajkę zapalę jak za dawnych czasów :) Pozdrawiam najserdeczniej - Szymon vel Hobbit.
Awatar użytkownika
qmaster
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: qmaster » 09 października 2009, 22:02 - pt

Wiem, że jestem nudny ale znów przyszło zadać mi to pytanie z przed roku... :

"Mam Pytanko:
Czy w tym roku w Bydgoszczy odbędzie się turniej fajkowy???
(kilka lat z rzędu byłem więc naprawdę jestem ciekaw!)
Pozdrowionka
Q."

:D
Jak się uda to FAJA...
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 09 października 2009, 22:49 - pt

Myślę, że na to pytanie najlepiej odpowiedziałby Prezes PCB - Pan Tadeusz Wojtuszkiewicz - przesyłam na PW kontakt do Niego.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Bydgoskich Fajczarzy”