wspólne zakupy

Miejsce na kontakt Lublinian

Moderator: Moderatorzy

zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

wspólne zakupy

Post autor: zebra » 03 grudnia 2011, 23:19 - sob

Koledzy z racji nowej oferty w fajkowo.pl proponuję wspólne zakupy. Chciałbym coś z tych nowości spróbować a że ostatnio palę niewiele to pomyślałem sobie że by się tymi tytoniami jakoś podzielić tak po pół puszki, 1/4 puszki i spróbować co w nich siedzi. Ja reflektował bym tak 1 i 1/2 do dwóch puszek . Moje typy to : Ashton Artisans, Robert McConnell Scottish Cake, Ilsteds Golden Flake, Fribourg & Treyer Vintage, Fribourg & Treyer Cut Blended Plug.

Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Re: wspólne zakupy

Post autor: kolejarz1986 » 04 grudnia 2011, 19:17 - ndz

zebra pisze:Koledzy z racji nowej oferty w fajkowo.pl proponuję wspólne zakupy. Chciałbym coś z tych nowości spróbować a że ostatnio palę niewiele to pomyślałem sobie że by się tymi tytoniami jakoś podzielić tak po pół puszki, 1/4 puszki i spróbować co w nich siedzi. Ja reflektował bym tak 1 i 1/2 do dwóch puszek . Moje typy to : Ashton Artisans, Robert McConnell Scottish Cake, Ilsteds Golden Flake, Fribourg & Treyer Vintage, Fribourg & Treyer Cut Blended Plug.
Pierwszy tytoń mi nie pasuje(pewnie domyślasz się dlaczego). A jeżeli chodzi o resztę to obiorę drogę na sępa i poczekam aż kupicie to wszytko a ja przy najbliższym spotkaniu będę żebrał o próbkę :lol:
A tak poważnie to zastanowię się jeszcze i coś może wykombinujemy. Jeżeli chodzi o Twoje typy to ja byłbym skłonny wziąć udział we wspólnym zakupie tytoniu: Robert McConnell Scottish Cake.
Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej!

Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 06 grudnia 2011, 12:18 - wt

Ok. O ile da się potem jakoś umówić, żeby ktoś mi do domu podrzucił zakupy (nie wiem jeszcze jak długo będę uziemiony, ale zaczyna wyglądać, że przynajmniej do świąt) to u mnie wygląda to tak:
Na pewno chciałbym całą puszkę Peterson XMAS 2011 100g (i tym się nie podzielę najwyżej mogę poczęstować :))
a do tego np. do podziału (podaję według kolejności od tych najbardziej mi pasujących):
1. Robert McConnell Glen Piper 100g
2. Robert McConnell Maduro 100g
3. McConnell Old London 100g
4. Robert McConnell Black Parrot 100g
5. Ser Jacopo Scotish Mixture 50g (ten jakby nie było chętnych to nawet sam bym wziął, ale jeśli ktoś się skusi to się podzielę)
6. Peterson 3P Perfect Plug 50g
Z tych do podziału podałem listę do wyboru, ale wziąłbym jeden ewentualnie dwa nie więcej.
Diord Fionn

SZCZooR
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: SZCZooR » 06 grudnia 2011, 21:34 - wt

ja zamawiam na dniach xmas '11 i sweet killarney'a.
xmas ma być choinkowym prezentem od żony wiec poczekam do gwiazdki na niego. Oprócz tego jeszcze zapalniczkę chciałem zamówić. Wszystko jednak zamawiam z Fajkowa ale przez allegro.

zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 09 grudnia 2011, 17:56 - pt

W związku z ostatnią rozmową o wspólnych zakupach, propozycje:
Tytoń fajkowy Robert McConnell Scottish Cake 100g (1/4 puszki)
Tytoń fajkowy Solani Silver Flake 100g (bardzo dobre opinie na tobaccoreviews) (1/2 puszki ? bardzo mocno się zastanawiam)
Tytoń fajkowy Fribourg & Treyer Vintage 50g (1/2 puszki)
Tytoń fajkowy Robert McConnell Scottish Flake 50g (1/2 puszki ? zastanawiam się trochę)
Podajcie swoje typy wraz z ilością żebyśmy zdążyli z realizacją zamówienia w następnym tygodniu.

Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 09 grudnia 2011, 18:26 - pt

zebra pisze:W związku z ostatnią rozmową o wspólnych zakupach, propozycje:
Tytoń fajkowy Robert McConnell Scottish Cake 100g (1/4 puszki)
Na chwilę obecną dla mnie przypadnie też 1/4 puszki tego tytoniu. Proponuje, żeby każdy zastanowił się co by chciał i pogadamy w poniedziałek na spotkaniu o tych zakupach. Wtedy musielibyśmy złożyć zamówienie we wtorek bo ja 19.12 jestem ostatni raz przed świętami w Lublinie i wtedy chciałbym odebrać swoją część łupu.

Dopisane:
Zebra, pogadamy w poniedziałek, to może i ja skuszę się z Tobą na ten Solani Silver Flake. Możemy wziąć na pół albo jeszcze z kimś się podzielić.

librium
Pykacz
Pykacz

Post autor: librium » 09 grudnia 2011, 21:38 - pt

ja te się dołączam do zamówienia , o szczegółach porozmawiamy w pon

Celt
Moderator
Moderator

Post autor: Celt » 12 grudnia 2011, 11:24 - pn

Zebra, to ja tak:
- Na pewno dopiszcie do listy Petersona Xmasa, bo wezmę sobie całą puchę.
A z pozostałych:
- Scottish Flake - niech będzie te 1/2 puszki, jeśli faktycznie będziesz brać (bo pisałeś, że się zastanawiasz)
- Scottish Cake - a niech tam, nie przepadam zbytnio za Perique, ale przekonałeś mnie jak rozmawialiśmy przez telefon, wezmę te 1/2 puszki, no chyba, że ktoś też będzie jeszcze chciał, to możemy ją podzielić na 4 części (gdyby tak było, że podział na 4 części, to może ktoś się jednak jeszcze skusi na Glen Pipera z tej samej stajni, bo na pół lub 1/4 puszki to bym wziął, ale całość to będzie za dużo a szczerze mówiąc wolę osobiście Glen Pipera niż "ciasteczko")
Ponieważ ja nadal nie będę mógł się na spotkaniach pojawiać, to w razie wątpliwości dzwońcie proszę...
Diord Fionn

librium
Pykacz
Pykacz

Post autor: librium » 21 grudnia 2011, 22:04 - śr

po wypaleniu trzeciej fajeczki szkockiego ciasteczka pozyskanego drogą eksperymentu z zakupami łączonymi proponuję, powtórzenie operacji z drobną korektą- mianowicie można by zakupić większą ilość rożnych tytoni (np .:10g w zupełności wystarczy do posmakowania danej mieszanki) by kosztowo wyszło podobnie. Oczywiście propozycja do omówienia na styczniowym spotkaniu. :)

zebra
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: zebra » 10 stycznia 2012, 23:33 - wt

Koledzy jak wrażenia z próbek? Pierwsze wrażenie: jak do tej pory najbardziej posmakował solani silver flake, Fribourg & Treyer Vintage na drugim miejscu - bardzo neutralna virginia. Szkockie ciasteczko dobre ale bez szału porównywalne z ratraysem (dobry średniak). Na pełne wrażenia smakowe za wcześnie, za mało wypaliłem.

Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 11 stycznia 2012, 17:23 - śr

zebra pisze:Koledzy jak wrażenia z próbek? Pierwsze wrażenie: jak do tej pory najbardziej posmakował solani silver flake, Fribourg & Treyer Vintage na drugim miejscu - bardzo neutralna virginia. Szkockie ciasteczko dobre ale bez szału porównywalne z ratraysem (dobry średniak). Na pełne wrażenia smakowe za wcześnie, za mało wypaliłem.
Mnie szkockie ciasteczko nie rzuciło na kolana, tak jak napisałeś podobny do Rattray's - Hal o The Wynd, którego nie polubiłem i cisteczko też nie przypadło mi do gustu. Solani Silver paliłem raz i niestety jeszcze bardziej mi nie podeszło. Wnioski: zakupy bardzo udane, bo nie kupiłem 200 gram tytoniu którego palić nie mam zamiaru. Fribourg & Treyer Vintage muszę kiedyś nabyć bo ma bardzo dobre recenzje. Ogólnie przy następnych zakupach będę starał unikać się tytoni z Kentuky, bo widocznie nie podchodzą mi za bardzo (oprócz Old Gowrie).
Pozdrawiam

librium
Pykacz
Pykacz

Post autor: librium » 11 stycznia 2012, 18:32 - śr

Osobiście szkockie ciasteczko przypadło mi do gustu i na pewno do niego wrócę w najbliższym czasie, a największym odkryciem sezonu w tym przypadku było Black Melory...delikatna Latakia, którą toleruje moja ładniejsza połowa :)

mefir
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: mefir » 11 stycznia 2012, 20:37 - śr

Scottish Cake jakieś takie siano. Kto chce to oddam. Za to Fribourg & Treyer Vintage sama słodycz truflowo-orzechowa. Solani... muszę więcj wypalić.

librium
Pykacz
Pykacz

Post autor: librium » 12 stycznia 2012, 09:24 - czw

bardzo chętnie przyjmę szkockie ciasteczko, mogę w zamian zaoferować black mallory...

Awatar użytkownika
kolejarz1986
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: kolejarz1986 » 26 listopada 2012, 14:10 - pn

Koledzy,
co Wy na to, żeby zrobić wspólne zamówienie w fajkowo.pl?
Najchętniej spróbowałbym plugów dostępnych ze stajni SG.
Mianowicie chodzi mi o cannon plug oraz RB plug
Z każdego pluga mogę wziąć 50-100 gram. Nigdy ich nie paliłem, nie wiem czego mogę się spodziewać. Jest jeszcze do dostania Cob plug ale tytoń bazowy użyty do tej mieszanki nie smakuje mi. Chyba, że znajdą się chętni to mogę wziąć ok 25 gram na próbę.
Do tego zamówienia jeszcze coś bym dorzucił dla siebie.
Znajdzie się ktoś chętny(może być też z Wawy) na wspólne spróbowanie tych tytoni?
Czekam na propozycje.
Paweł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum Lublinian”