SG Black Cherry

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Thomas
Fajczarz
Fajczarz

SG Black Cherry

Post autor: Thomas » 25 lutego 2006, 16:01 - sob

Tytoń wielce ciekawy. Nie gustuje w aromatach ale zachęcony Grousemoore'm tejże firmy postanowiłem posmakować zawartość czarnej puszki. Po otwarciu dociera do nas apetyczny wiśniowy zapach, są to wiśnie suszone, zapach jest naturalny nie chemiczny jak w pewnym "lubianym" na forum tytoniu w różowej saszetce. Tytoń pocięty jest w długie paski, które przed paleniem rozdrabniałem. Jeśli dobrze nabijemy fajeczkę palenie nie sprawia kłopotów. Otoczenie odbiera te ziele bardzo pozytywnie, jeśli chodzi o smak miło się zdziwiłem. Smak jest pełny, dociera do nas maksimum walorów tego tytoniu jeśli tylko palimy go wolno. Trudno coś o nim napisać po jednej fajce, ponieważ ciągle odkrywa się w nim jakieś nowe nutki smakowe. Dymek nie jest leciutki jak mogłoby się wydawać - jest sycący - w sam raz na popołudniowe kopcenie. Ja kupiłem moją 30 gramową puszkę za 28 złociszy. Tytoń warty uwagi i swojej ceny. Polecam każdemu jako odskocznie od Va/LA lub alternatywę dla mocno aromatyzowanych aromatów :lol:
Wilgotność tytoniu jest w sam raz, nic tylko palić!

miłego dymka
Thomas
Awatar użytkownika
Pablo_XC
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Pablo_XC » 27 lutego 2006, 21:22 - pn

Ja w piatek stalem sie posiadaczem tego tytoniu. Mniam! Wart swojej ceny. Na razie tylko raz pykalem, poza tym nie mam prawie zadnego doswiadczenia z fajka, ale bardzo mi zasmakowal. Dotychczas palilem tylko Timma, troszke Malthouse'a i raz Amphore. Ale Samuel jest najlepszy! Polecam wszystkim.

To przy okazji moze spytam - jaki nastepny tyton kupic? Wiem, ze to zbyt ogolne pytanie, kazdy lubi cos innego, ale ja nie mam zielonego pojecia. Cos, co lubicie najbardziej, tyle, ze dostepne w Polsce.
'Elizabeth
My Heart Is Thine
Thy Fragrant Words
Warm Within Like Wine'
Awatar użytkownika
szkielu
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: szkielu » 27 lutego 2006, 22:24 - pn

Ja bym spróbował Kendal Cream ze stajni imć Samuela.Lub Grousemoora.
"– Stara fajka, jak stara zona: wierna i pewna, ale i młoda czasem sie przyda!"
http://www.fotoreporter.info.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo_XC
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Pablo_XC » 27 lutego 2006, 23:04 - pn

Dzieki. Wlasnie nad Grousemoorem sie zastanawialem. Szkoda, ze w Katowicach nie jest nigdzie dostepny i znowu trzeba bedzie placic za przesylke. Chyba tym razem kupie 3 na raz, zeby sie bardziej oplacalo.
'Elizabeth
My Heart Is Thine
Thy Fragrant Words
Warm Within Like Wine'
Jakub
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Jakub » 07 kwietnia 2006, 18:32 - pt

Do Black Cherry podszedłem z pewną rezerwą. Otóż pomny traumatycznych przeżyć związanych z "różową saszetką" zacząłem odnosić się nieufnie do wszelkiego typu "wisienek". Okazało się jednak, że BC jest całkiem ciekawym tytoniem. Po otwarciu puszki moim oczom ukazał się piękny ciemny cavendish pachnący babciną wiśnióweczką. Palony obdarza słodkim smakiem do ostatniego pyknięcia. Zdecydowanie polecam zwolennikom aromatów.
konar
Fajczarz
Fajczarz

SG Cherry Black

Post autor: konar » 07 grudnia 2006, 14:23 - czw

Co o nim myślicie? Po otworzeniu puszki zapach podobny do nalewki ze studenckich czasów. Po zapaleniu przyzwoiciej. Wiśnia juz nie tak nachalna. Mokrawy w paleniu. Moim zdaniem wymaga solidnego podsuszenia przed paleniem. Taki sobie.
Papierosy zaczęły mi śmierdziec..........
Dziku

Re: SG Cherry Black

Post autor: Dziku » 07 grudnia 2006, 14:33 - czw

konar pisze:Co o nim myślicie? Po otworzeniu puszki zapach podobny do nalewki ze studenckich czasów.(...)
Czyżby woniał siarką :?: :wink: :lol:
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 07 grudnia 2006, 14:45 - czw

Z młodszego ciut jestem pokolenia i win z siarką próbować miałem szansę tylko we wczesnej młodości. Potem dodatku tego zakazano. Chodzi mi raczej o sztuczny aromat wiśniowy dodawany do "wina nieco wyższej jakości" - jak to powiedział sklepikarz z filmu dokumentalnego "Arizona".
Jak kupujesz cokolwiek spożywczego i jest to tanie to poczujesz tam ten aromat. To jest ogólnie obowiązujące wyobrażenie na temat aromatu wiśniowego. Tak jak spotykamy też tej samej klasy wyobrażenie aromatu pomarańczowego itd. itp.
Ale w paleniu jak wspomniałem jest on nieporównywanie przyjaźniejszy.
Dziku

Post autor: Dziku » 07 grudnia 2006, 14:49 - czw

Ja tak zażartowałem. Domyślam się o co Ci chodziło...
Posiadam do tytoniów wiśniowych pewien osobisty i zadawniony uraz. W każdym razie jeśli "zatęsknisz" do aromatu jeszcze tańszego i prostszego - pokosztuj Alsbo Cherry... :roll:
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 07 grudnia 2006, 14:58 - czw

Jak na razie w zawodach wiśnia vs. vanilia. Wygrywa w cuglach vanilia.
Alpin
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Alpin » 03 czerwca 2007, 10:22 - ndz

Mnie ten tytoń bardzo zasmakował. Wisienkę czuć dopiero po pewnym czasie palenia i jest b. subtelna w moim odczuciu. Świetnie mi się komponowało z Mate IQ.
arti
Pykacz
Pykacz

Post autor: arti » 03 czerwca 2007, 11:53 - ndz

Bardzo lubię tytonie od SG ale niestety ten tytoń (oraz grousemoor)jest wyjątkiem-ten wiśniowy aromat jest dla mnie mdlący i nieprzyjemny-zbyt nachalny,ciężki i zawiesisty-przytłacza swoją "wiśniwatością" :(
always look on the bright side.........
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 05 czerwca 2007, 14:17 - wt

Ja mam zdanie przeciwne do kolegów.
Oddam prawie pełną puszkę chętnej osobie gratis.
Nawet za przesyłkę ine zechcę zwrotu.
Ktoś chętny?
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 05 czerwca 2007, 14:36 - wt

Ja chcę :-)

Co z nim nie tak?
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 05 czerwca 2007, 14:55 - wt

Zwyczajnie nie lubię. Przypomina mi aromat młodzieżowego wina wiśniowego typu "wiertara".
Daj adres na priva to poślę Ci go natychmiast. Tzn. jutro bo jestem w pracy a tyton mam w domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”