SG Chocolate Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 18 lutego 2007, 14:32 - ndz

To może tą drugą częśc zostawię sobie :wink: Hobbit a w jakiej fajce to palisz? Znaczy się do La czy aromatów?
gg: 5238466
pozdrawiam
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 18 lutego 2007, 14:36 - ndz

Ja pykam czekoladkę w fajkach do La. Jest tu odrobina La i dlatego. Sam aromat czekolady komponuje się cudnie z La i nawet pykając nie "smakową" miesznkę z La dość szybko zniknie, chociaż na mój gust mógłby sobie w fajeczkach posiedzieć hehe.
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 18 lutego 2007, 17:23 - ndz

Ja właśnie mam jedną fajkę przeznaczoną do szwajcarskich czekoladek i chyba kolejne tytonie jakie tam będę palił to właśnie czekoladki od SG i GH. Narazie nie mam Ci grzegorz co zaproponować za próbkę, ale może to i lepiej - zostawisz sobie ;)
A co do połączenia LA i czekolady - zgadzam się w 100% że to bardzo pasująca do siebie para, dodał bym jeszcze do tego może jakąś nutkę pomarańczy/skórki pomarańczy.. tak jakoś intuicja mi podpowiada że było by to równie trafne i smaczne połączenie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Wukasch
Początkujący
Początkujący

Post autor: Wukasch » 18 lutego 2007, 20:54 - ndz

Szanowni Koledzy zrobili mi takiego smaka na ten tytoń że w następnej paczce z Synjeco napewno się znajdzie :D
Tytoń spalam w fajce a węgiel... w parowozie
Hobbit
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Hobbit » 12 marca 2007, 22:36 - pn

Osłabia mnie ten tytoń, normalnie nabitą fajkę pykam już niemal 1,5 h i końca nie widać. Przygasł 2x ale przez zaczytanie moje w forumowych postach...ehhh zacnie czekoladka z piwkiem wchodzi.
Prawdziwi twardziele nie jedzą miodu. Prawdziwi twardziele żują pszczoły. :)
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 14 marca 2007, 11:11 - śr

Hobbit pisze:ehhh zacnie czekoladka z piwkiem wchodzi.
Nieprawdaż! Mnie zwłaszcza smakowało np. z Irish Beer lubo z Czarnym Smokiem z Fortuny.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 05 września 2007, 02:59 - śr

Mój pierwszy kontakt z latakią. Palę Sg ChF jako ostatni tytoń spośród zamówienia z Synjeco. Najlepsze jest to, że wybierając ów tytoń nie wiedziałam, że zawiera La, bo jakoś w opisie na stronie Synjeco nie wspominali o La :) No ale po zakupie czytam na forum a tu piszecie o La, wchodzę na stronę SG, a tam też o La... w obawie, że może nie za bardzo podejdą mi tytonie z La przeznaczyłam na nie nową fajkę gruszkową. Teraz wiem, że La mi smakuje (aczkolwiek piszecie, że mało jej w tym tytoniu jest) i warta jest najlepszej fajki (którą zapewne nabędę wkrótce).
Do rzeczy. Czuć swoistą pełnię smaku. Jest i posmak gorzkiej czekolady i czegoś a la przyprawy korzenne, dość głębokie to wszystko, wbija mnie w wygodny fotel i skłania do pewnego rodzaju kontemplacji. Popijając zaś złocisty napój... słowem, żyć nie umierać :)
Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 05 września 2007, 12:00 - śr

Tyton calkiem przyjemny, musialem go podsuszyc bo byl bardzo wilgotny. Jednak z tej rodziny bardziej podchodzi mi Navy Flake :)
Awatar użytkownika
Święty Wit
Pykacz
Pykacz

SG Chocolate Flake

Post autor: Święty Wit » 12 września 2007, 10:04 - śr

Witam!
Uznałem to za zbrodnię na ludzkości, że w dziale "Opisy tytoni" nie ma tegoż właśnie i postanowiłem to zmienić, tym bardziej, że właśnie palę puszkę ;-)

Pierwsze trzy palenia nic mi nie dały, zacząłem się nawet zastanawiać, czy te legendy, o tytoniach, które "pachną" i "smakują" są w ogóle prawdziwe, a nie tylko bajką zakompleksionych fajarzy :)

Wczoraj nabiłem w trochę inny sposób, typowo flakowy z mocnym roztarciem w rekach i kosteczkami. (Tak na marginesie wydaję mi się, że jeszcze lepiej by smakowało z samych kosteczek)
Podpaliłem i... CUD! Doleciał do mnie słodki smak, z nutką jakiegoś ziemistego aromatu (ktoś kiedyś rzucił tu skojarzenie z truflami - bardzo prawdopodobne :P). Zachęcony paliłem dalej i prawie odleciałem. Tytoń wspaniale smakuję, ma świetny zapach a nuta czekoladowa wydawała mi się tak oczywista i wyraźna, jakbym jadł czekoladę (zaznaczę, że wcześniej jej nie wyczuwałem). Tytoń jest jak dla mnie REWELACYJNY! Oczywiście pod warunkiem, że umiemy go odpowiednio przygotować, co chyba oczywiste przy flake'ach. Cóż, dla mnie jeszcze kiedyś nie było :D

Przy okazji chciałbym dołączyć pytanie, czy w tej samej fajeczce mogę na zmianę pykać czekoladę i Balkan Flake'a (który czeka na szafie na swoją kolej), czy też lepiej mieć osobną fajkę na wszelkie czekolady?
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 12 września 2007, 10:24 - śr

Nie chcę się bawić w jakiegoś moda bo nim nie jestem ale taki temat istnieje pod tym samym tytułem co Twój. Proponuję doklejenie tego postu do istniejącego tematu.
Awatar użytkownika
Święty Wit
Pykacz
Pykacz

Post autor: Święty Wit » 12 września 2007, 11:42 - śr

Tak, ale on jest w dziale z dyskusjami, a tutaj nie ma. Myślałem, że to co innego :/

w takim razie proszę o przeklejenie
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 12 września 2007, 11:45 - śr

Skandal
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Skandal » 12 września 2007, 11:51 - śr

szukaj 4 tematy pod twoim :roll:
Dziku

Re: SG Chocolate Flake

Post autor: Dziku » 12 września 2007, 15:02 - śr

Zanim pomyślisz o zbrodniach na tym forum pomyśl o wyszukiwarce.
Możesz napisac na priva do Elvislike'a (Prezesa Klubu Przyjaciół Wyszukiwarki) - on podpowie Ci jak polubić to urządzenie.
Ewentualnie tutaj jest filmik instruktażowy... Jeden z wielu w sieci.
Święty Wit pisze:(...)właśnie palę puszkę(...)
To może wiele wyjaśnić. Osobiście zawsze paliłem zawartość puszki - pod warunkiem, że był to tytoń. Czasem bywało, że pijałem zawartość puszki, ale to już nie tytoniową. Puszek nie powinno się palić nawet w ognisku. To nieekologiczne.

Tematy sklejam.
Awatar użytkownika
Święty Wit
Pykacz
Pykacz

Post autor: Święty Wit » 12 września 2007, 17:14 - śr

Dobra, proszę o sklejenie. Szukałem w szukajce, ale coś mi widać nie poszło :P Wybaczcie

A tak na marginesie, zastanawiałem się, czy ktoś się tej puszki czepi, czy będzie spokój. Nie udało się :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”