SG Squadron Leader

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Re: SG Squadron Leader

Post autor: maciej_faja » 28 stycznia 2008, 09:14 - pn

Mogę zrozumieć, ze nie wszystkim pasuje zapach palonego tytoniu (choć dziwne, że pasuje odór papierochów). Jednak nie bardzo rozumiem to zrobienie zdjęcia.

Jarro biedaku, idź do tego lokalu i sprawdź, czy Twoja podobizna nie wisi przypadkiem na drzwiach z adnotacją "WSTĘP Z FAJKĄ ZABRONIONY", lub podobną np. "ZAKAZ PALENIA FAJKI". Nie zapomnij wziąć ze sobą aparatu i uwiecznić to dla sądu.

Może masz kilku, kilkunastu kolegów fajczarzy na miejscu (w miłym memu sercu Słupsku).
Zrobiłbym ne Twoim miejscu nalot na taki lokal. Każdy zamówiłby tylko herbatkę. Ważne, by wcześniej wszyscy mieli nabite fajki. Ciekawe, czy gdyby wszyscy zapalili (a rozumiem, że można palić w tym lokalu - choć nie jestem pewny, po Twojej ostatniej wizycie), znalazłby się taki cwany kelner, który poprosiłby o opuszczenie lokalu kilku czy kilkunastu Gości. :twisted:

No i najważniejsze, żeby nie było :offtopic: , to dodam, że palilibyście SG SL. :twisted:
Masz starą lub uszkodzoną fajkę - kup poradnik "NOWA-STARA FAJKA".

Pozdrowienia z południowej Wielkopolski
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 28 stycznia 2008, 10:04 - pn

To z jednej strony sposób, lecz z drugiej - strzał we własne kolano.

Jako że zła fama szybko się niesie - fajczarze od razu trafiliby na czarną listę przenoszoną drogą... słowną. ;)

... że fajczarze to "śmierdziele",
... że fajczarze to zgraja i banda
... że chodzą grupami
... i że biedota bo po herbacie zamawia :)

a na poważnie - działania takie mogą zaszkodzić. Czasem lepiej obejść szerokim łukiem i poszukać innego, przychylnego lokalu.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 28 stycznia 2008, 10:26 - pn

Niektórzy mówią, że pokorne ciele dwie matki ssie.

Ja niestety mam trochę inaczej, zawsze jakoś tak pod prąd. :twisted:

Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 28 stycznia 2008, 12:14 - pn

Też jestem osobą, która działa często na przekór.
Ale mimo mojego zapału czasem (niestety nie zawsze) zatrzymuję się na chwilę i zadają sobie pytanie - co zyskam?

Tak i tutaj, poza demonstracją uporu i oporu - nic się nie zyska.

Uwaga, co jeśli kelner to stary wyga, który czuje się pewnie (było nie było na swoim terenie) i podejdzie i "intruzom" podziękuje grzecznie i poprosi o zgaszenie fajek?
Podwójnie nic się nie zyska.

Ale naturalnie, dla własnej satysfakcji odwetu można spróbować...

no a teraz wypada powiedzieć, co niniejszym czynię, przepraszam za: :offtopic: :)
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
maciej_faja
Moderator
Moderator

Post autor: maciej_faja » 03 marca 2008, 23:15 - pn

Jeden po drugim wypaliłem dziś SG Squadron Leader i SG Perfection Mixture. Nie mogę złego słowa powiedzieć o SL ale Perfection wydał mi się jakiś pełniejszy w smaku. Poza tym SL wydziela odrobinę więcej kondensatu. Oba paliłem w Falconie więc łatwo było to porównać. Ogólnie SL jak najbardziej OK, ale ...

Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 15 kwietnia 2008, 11:11 - wt

Zawartość La w tym tytoniu jest wystarczająca aby ochłodzić Va, ale nie na tyle wystarczająca, aby przełamać jego smak na stronę Latakii. Paląc Squadrona da się doskonale wyczuć Va o słodkawym smaku i raczej nie jest to tytoń dla tych, którzy potrzebują mocnego latakiowego strzału. Squadrona w żaden sposób nie można porównać do tytoni o większej zawartości La, takich jak np. Balkan czy Commonwealth. Podsumowując - tytoń jest smaczny i bardzo dobrze nadaje się na śniadanie.
maciej_faja pisze:Poza tym SL wydziela odrobinę więcej kondensatu.
To Squadron wydziela w ogóle jakiś kondensat? ;)
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 15 kwietnia 2008, 23:56 - wt

Właśnie pykam pierwszą fajeczkę tego tytoniu w fajce dotychczas opalonej jedynie lekką Va. (w nawiasie zaznaczę, iż w towarzystwie dzbanka mocnej Madras [tu się muszę przyznać do zaawansowanego teinizmu...], Misplaced Childhood Marillion i kota śpiącego obok pod lampką).
Co do pierwszych wrażeń: tytoń nie za mocny, ale i nie za słaby (w skali Synjeco 5, w porównaniu do 6-7 dla Perfection Mixture...). Wyraźna, choć nie mdława słodycz. Delikatna, choć łatwo wyczuwalna latakiowa nuta o strukturze dość puszystej. W porównaniu do Perfection Mixture wyraźniejszy w smaku i jakby mocniejszy, z pewnością nie tak kremowy jak PM (co tu dla niego jest plusem) i mniej słodki.
Jak na pierwszą fajkę jest dobrze...

PZDR
Tobold
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Tobold » 16 kwietnia 2008, 08:28 - śr

Klaudiusz pisze:Zawartość La w tym tytoniu jest wystarczająca aby ochłodzić Va, ale nie na tyle wystarczająca, aby przełamać jego smak na stronę Latakii.
Jak dla mnie bardzo trafne podsumowanie tego tytoniu. Latakia go nie przełamuje, ale mieszanka daje różne smaki, co pewien czas dając mi mocniejsze, wyraźniejsze punkty (pewnie to wynika z mojego sposobu palenia). Moc 5, co chyba jest bliskie prawdy, chociaż jest dla mnie lekko za słaby.
Tobold
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Tobold » 30 maja 2008, 11:15 - pt

Fajka uczy pokory... Palenie tego tytoniu zmusza mnie do bardzo wolnego palenia. Wczoraj właśnie tak zapaliłem ten tytoń i obdarzył mnie bardzo dobrym i smacznym paleniem. Dziś jednak, gdy nieco za mocno go palę, ten smak od razu ginie.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 31 maja 2008, 19:51 - sob

Mi palony Squadron przywodzi na myśl zapach cmentarza w czasie święta zmarłych. Serio :D . Taki jesienno-zniczowy aromat. Uwielbiam ten tytoń.
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 22 stycznia 2009, 23:11 - czw

Niewielka ilość La powoduje że jest ona ciężka do wykrycia,ale jest :D Jak na pierwszy kontakt z La to jest to dobry tytoń. Dobrą cechą jest również to że zapach nie jest tak przejmujący i jest szansa aby wypalić fajeczkę nabitą tym tytoniem gdzieś w miejscu publicznym, co przy innych mieszankach typ Commonwealth może być ciężkie do wykonania. Dla mnie wielkim miłym zaskoczeniem było to że ten tytoń pali się tak chłodno, nie wiedzieć czemu byłem przygotowany raczej na coś cieplejszego. Jak dla mnie tytoń palący się bezproblemowo, nie wyróżniający się niczym szczególnym.Ot taka łagodna bardzo lekka La. Do zastosowania codziennego i może jako pierwszy kontakt z La choć trzeba się mocno skupić i wsmakować bo umknie nam te 15%.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 27 kwietnia 2009, 22:15 - pn

Właśnie palę Squadron Leadera i muszę powiedzieć,że La nie jest jakoś wyraźnie w tytoniu tym dominująca. Przede wszystkim czuję Va, a palę w fajce przeznaczonej do mieszanek z La. Do tej pory z La paliłam Presbyteriana i tam więcej La wyczuwam.
Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: patrykk » 30 kwietnia 2009, 22:09 - czw

Z tego co mi się wydaje w Presbyterianie jest więcej LA niż w S. leader.i dlatego takie Twoje odczucia.
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 04 maja 2009, 15:48 - pn

patrykk pisze:Z tego co mi się wydaje w Presbyterianie jest więcej LA niż w S. leader.i dlatego takie Twoje odczucia.
Zgadzam się. Mimo to SL daje odczucie chłodnego palenia, charakterystycznego dla mieszanek z La, co akurat mi odpowiada.
Awatar użytkownika
Tomasz B
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Tomasz B » 01 lipca 2009, 14:42 - śr

Właśnie przygotowuje sobie porcję tego tytoniu i ze zdziwieniem zauważam jak dużo w nim"śmieci", pomijając łodygi-te cienkie i te grubsze... trafił mi się nawet kawałek czegoś w rodzaju sznurka i fragment bliżej nie zidentyfikowanej wysuszonej roślinki... mam nadzieję że nie często się to zdarza...

Obrazek

tak poza tym, pali się bardzo smacznie, delikatny posmak latakii zgrywa się idealnie. Nie wiem jaka w nim użyta jest virginia, ale spośród tytoni SG (mieszanek va-la) - ta smakuje mi najbardziej.
¡El pueblo unido jamás será vencido!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”