Samuel Gawith Navy Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Samuel Gawith Navy Flake

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 15 sierpnia 2006, 17:02 - wt

Witam wszystkich!

Zakupiłem SG Navy Flake, niedługo przyjdzie pocztą. Jakie są wasze wrażenia odnośnie tego tytonu? Jakoś nie znalazłem tutaj żadnych opini na ten temat. :cry: :?:
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

To jest zaskakujące ...

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 16 sierpnia 2006, 20:31 - śr

No cóż, fajczarzem jestem z małym stażem, więc jestem miło zaskoczony tym co ujrzałem w puszcze. Tytoń jest w formie wstążek uformowanych w plastry. Jest ciemnego koloru i wydziela niesamowity zapach rumu zmieszanego z czymś jeszcze, chyba najbliżej kojarzy mi się to ze świeżymi drożdżami, albo zapachem spróchniałej deski bardzo słaba intensywność na pierwszy plan wychodzi to pierwsze. tytoń jest mocno wilgotny więc teraz sobie go kruszę i trochę wysuszę. Z tytoni które do tej pory poznałem ten zapach jest najlepszy, na drugim miejscu stawiam Aphorę Full Aroma, która pomimo niepochlebnych obecnie opinii ładnie pachnie i mnie się podoba (zapach, bo w paleniu to nie zabardzo). No to zabieram się za palenie ... wrażenia opiszę :wink: :wink: :roll:
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2006, 18:43 - czw przez krzyh1222@interia.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Dziku

Post autor: Dziku » 16 sierpnia 2006, 21:24 - śr

Tematy skleiłem. Zbędne w tej sytuacji posty Elvislike oraz Krzycha - wykasowałem. Nowego Kolegę Krzycha proszę, aby na przyszłość zakładając nowy temat nadawał mu tytuł informujący czego dokładnie temat dotyczy.
Pozdrawiam. Dziku
Awatar użytkownika
Komodor
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Komodor » 20 sierpnia 2006, 10:19 - ndz

Navy Flake - moim zdaniem przepyszny tytoń. Jak znalazł na początek przygody z latakią. Nie zawiera jej chyba zbyt dużo ale pozwala rozkoszować się jej smakiem. No i ten niewielki dodatek trafionego aromatu....pycha. Coprawda teraz palę raczej mocniejsze La ale Navy Flake wciąż znajduje miejsce w moim składzie tytoniowym.

I tak jak powiedziałem wcześniej, polecam ten tytoń wszystkim którzy przymierzają się do Latakii.
Pozdrawiam

Rapis
Awatar użytkownika
Radesz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Radesz » 20 sierpnia 2006, 14:16 - ndz

Świetny tytoń, bardzo smaczny, lekki - a zawartość LA doskonale wyważona. Na pewno wart polecenia.
Pozdrawiam Radesz
Gdybym palił fajkę tak długo jak biegnę maraton, to byłbym MISZCZEM!
Marató Barcelona 2011 - 04:59:31
Poznań Maraton 2011 - 04:47:59
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Fajka nowa by się przydała ...

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 01 października 2006, 22:49 - ndz

Tytoń mi pasuje, zapach jest niesamowity, chociaż ulotny - jak to podobno z La bywa ... . Nastój w sam raz na czytanie książek o morzu, takich jak "Moby Dick" Meville'a. Czuje się ten klimat ... morze, wilgotne słone powierze wiatr ... i grog hehe no tak jest jak się powącha tytoń w puszcze bo jak się pali to różnie bywa

Muszę kupić fajkę do flake'ów osobną bo jakoś nie dobrze się pali w fajce po innym tytoniu, a końcówka jest nie do zniesienia ;-). :roll:
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2006, 18:55 - ndz przez krzyh1222@interia.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
August
Pykacz
Pykacz

Post autor: August » 06 października 2006, 22:31 - pt

W zeszłym roku na zimę wypaliłem ze smakiem dwie puszeczki tego pysznego tytoniu. Najprzyjemniej wspominam ten piękny zapach po otwarciu puszki, który na zawsze pozostał w mojej pamięci. Najlepiej smakował mi palony w fajce bezfiltrowej.
konar
Fajczarz
Fajczarz

SG Navy Flake

Post autor: konar » 07 grudnia 2006, 14:35 - czw

"Pierwsze koty za płoty" - jak to mówią. Moja pierwsza puszka z domieszką latakii. Próbowałem już co prawda tytoniu z latakią dzięki uprzejmosci kolegi dopeman'a ale ta od niego była zdecydowanie bardziej - z braku lepszego słowa powiem wytrawna.
Navy Flake jest dosyć łagodna jak na moje wyobrażenie o latakii. Nawet narzeczona - która słyszała już o takich mieszankach i twierdziła, ze palił będe je na spacerze - nie była ani oburzona ani zachwycona, tylko powiedzmy letnia.
Moja opinia opiera sie na jednej fajeczce dopiero, więc popalimy - zobaczymy.
Na koniec dodam jeszcze, że tytoń jest tak mokry, że możnaby go wykręcać. Osobiście polecam jak najdrobniej rozetrzeć i koniecznie podsuszyć. Pali się ładnie, nie gaśnie i ma taką powiedzmy - nutę skórki świerzo upieczonego chleba w letni słoneczny dzień tylko nie wąchanego bron Boże w piekarni a nad jakims zbiornikiem wodnym - powiedzmy nad zalewem.
Papierosy zaczęły mi śmierdziec..........
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 07 grudnia 2006, 14:45 - czw

Też mnie ten tytoń interesował jakiś czas temu, wg opisów Va+La z aromatem rumu. Musiałbym wpierw jakąś rumowo-latakiową fajeczkę wygospodarować do tego tytoniu.. warto :?:
Obrazek Obrazek
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 07 grudnia 2006, 14:55 - czw

Ten rum dla mnie jest - wbrew różnym opisom handlowym - subtelny raczej niz obfity. Ja na razie mam uczucia mieszane ale nie odrzuca i dopalam do końca bez wysiłku i z zainteresowaniem. Chociaż bez eufori - jak mi się to przy Timmie i Brown Flaku zdarzało.
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 16 grudnia 2006, 12:42 - sob

Dublują się posty - to samo jest pod Samuel Gawith Navy Flake :?
Targenor
Początkujący
Początkujący

Post autor: Targenor » 25 stycznia 2007, 11:42 - czw

Kuszony zachwytami na różnych stronach oraz na forum nabyłem puszeczkę tego tytoniu w trafice na Dw. Centralnym. To moje pierwsze spotkanie z flake oraz latakia. Muszę przyznać że odpłynąłem. Może pierwsze wrażenie po otwarciu puszki nie zachwyciło (do tej pory paliłem tylko aromaty duńskie) to podczas palenia z każdym pyknięciem rozkoszowałem się smakiem tego tytoniu. Myślę że ten tytoń na dłużej zagości w moim fajkowym menu.
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

moje boje z flake'ami

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 21 lutego 2007, 13:22 - śr

Po raczej złym wrażeniu przy pierwszych próbach palenia tego tytoniu (gaśnięcie fajki, duużo wilgoci, no i w konsekwencji złe wrażenia organoleptyczne, początek czyli jakieś pół godziny ok, a potem raczej nie) mniej więcej od połowy puszki zaczęło mi się podobać. W każdym razie odpuściłem sobie wnerwianie się i na spokojnie, czytając tudzież pomocne informacje na forum wyrobiłem sobie sposób palenia. Dużo pomogła zmiana fajki na inny kształt - podobny do petersonowskiego bulldoga Stanwell Bhass Band 15 i nie napełnianie fajki do końca. Tytoń palił się dobrze, nadal trochę gaśnie ale to już tak nie przeszkadza. No i ten smak, zapach - prawdziwa przyjemność jakiej nie daje palenie jakiegokolwiek aromatu. Planuje jakieś tam zamówienie w Synjeco więc na pewno sobie zamówię też ten tytoń, chociaż kusi spróbować inne ...
Awatar użytkownika
konradus
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konradus » 28 marca 2007, 19:49 - śr

Dzięki uprzejmości Elvislajka, który "podczepił" mnie pod synjecowe zamówienie, mam już tytoń u siebie. Czekałem na niego niecierpliwie, ponieważ się za nim po prostu stęskniłem :) Ostatnio paliłem go chyba prawie rok temu, urzekł mnie aromatem i delikatnością. Potem zasmakowałem w Balkan Flake'u i o nim zapomniałem. Potem były inne, gorsze i lepsze, jednak zawsze gdzieś czaiła się tesknota za "rumową latakią" ;-) Teraz sobie właśnie go pykam, jestem w niebie, ale ze smutkiem oceniam, że te 100 gramów w moim słoiku to strasznie niewiele, ach jak niewiele! ;-)
pozdrawiam,
konradus
konar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: konar » 28 marca 2007, 19:52 - śr

Pozwolę sobie zacytować moją narzeczoną "Skarbie, tylko nie ten rybny".
A mi smakuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”