Samuel Gawith Navy Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 29 marca 2007, 00:16 - czw

... Potem zasmakowałem w Balkan Flake'u i o nim zapomniałem. ...
Teraz to na mnie przeszło, zasmakowałem w Balkan Flake, zamówiłem dodatkową puszkę, to jest wspaniały tytoń ... do Navy Flake jeszcze wrócę przy następnym zamówieniu w synjeco ... 8)
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: moje boje z flake'ami

Post autor: Cinek » 02 kwietnia 2007, 10:48 - pn

krzyh1222@interia.pl pisze:(gaśnięcie fajki, duużo wilgoci, ...
Navy Flake jest przepyszny, ale za konieczne uważam podsuszanie przed paleniem; przy rozcieraniu nad kartką "okruszki" powinny schnąc min. pól godz., a przy próbach pykania tzw. wiązki czy "snopka" - więcej. Tylko, że... wymaga to dużej cierpliwości :lol: Już się chce nabić i posmakować rumu z domieszką 15 % latakii, a tu schnie i schnie... Ale warto poczekać!
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

rumowa latakia

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 02 kwietnia 2007, 20:24 - pn

wymaga to dużej cierpliwości Laughing Już się chce nabić i posmakować rumu z domieszką 15 % latakii, a tu schnie i schnie... Ale warto poczekać!
masz rację, tak właśnie trzeba, niemniej
ten tytoń dał mi popalić :oops: ... ale go rozgryzłem, i było całkiem przyjemnie, przyjdzie mi trochę poczekać na niego, ale nie omieszkam nabyć go znów.
Awatar użytkownika
Czak_Mandzione
Początkujący
Początkujący

Post autor: Czak_Mandzione » 02 kwietnia 2007, 21:42 - pn

A ja dzisiaj byłem w Czeskim Cieszynie i się zastanawiałem, czy sobie jakiegoś flake'a nie kupić, ale tyle tu się mówi o flake'owym sposobie palenia, że zrezygnowałem. Zamiast tego nabyłem SG Black Cherry i nie żałuję (:

A po świętach może jakąś nową fajeczkę sobie sprawię i Navy albo Balkana. To już trzecia fajeczka będzie i kolejny tytoń. Chyba mnie dopadło... (:
joshua
Pykacz
Pykacz

Post autor: joshua » 11 kwietnia 2007, 22:06 - śr

Szczerze zachęcam do nabycia SG Navy Flake. Tytoń jest przepyszny. Jedyną jego wadą jest długi czas podsuszania. Ostatnio suszyłem kuleczke składającą się z grubszych frakcji ponad pół godziny i efekt nie był zadowalający. Dodam jeszcze, że w skali od 1 do 10 Navy Flake otrzymuje ode mnie 9 punktów.
Z żeglarskim pozdrowieniem Kuba
"A gdy wiesz jak wicher wyje na piszczelach rej,
Jak leci szkwał, przejmuje ulewa,
Jak fala kipi, syczy i śpiewa,
To powrócisz na morze i na szlak, o hej!
Ściągnie Cię na ocean włóczęgi tęsknota."
(Jack London)
Smokey_
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Smokey_ » 20 kwietnia 2007, 19:34 - pt

Jak wilgotny powinien być ten tytoń prosto z puszki? Ja swój mam bardzo wysuszony:(

Edit:

W paleniu to nie przeszkadza, a gdy się wącha tytoń prosto z pudełka to wyraźnie czuć coś jakby mrówczan etylu (H-COO-CH2-CH3) :PP
Być może w tym scyzoryku lub w moim podejściu do niego jest coś ze spartańskiego ducha - nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę. - tekst zasłyszany :)

http://www.ni99a.foxnet.pl/cygara/ <------ P O L E C A M
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

nono

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 21 kwietnia 2007, 15:10 - sob

W paleniu to nie przeszkadza, a gdy się wącha tytoń prosto z pudełka to wyraźnie czuć coś jakby mrówczan etylu (H-COO-CH2-CH3)
serio? :wink:
a po za tym tytoń w puszcze jest lekko wilgotny, przy rozcieraniu brudzi ręce, i nie nadaje się do palenia bez suszenia, ponieważ cały czas gaśnie ... więc trochę wilgoci ma.
Smokey_
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Smokey_ » 21 kwietnia 2007, 16:42 - sob

Mrówczan etylu pachnie identycznie jak rum więc bardzo dobrze:)
Być może w tym scyzoryku lub w moim podejściu do niego jest coś ze spartańskiego ducha - nie da się nim zatrzymać sporej perskiej armii, ale ma wykałaczkę. - tekst zasłyszany :)

http://www.ni99a.foxnet.pl/cygara/ <------ P O L E C A M
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

ano

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 21 kwietnia 2007, 16:52 - sob

wiem wiem chemik jestem .... :D estry etc.

w zasadzie to mi ten tytoń rumem nie pachniał, tylko latakią, no może troche ...
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 18 maja 2007, 20:49 - pt

Właśnie dostałem z synjeco. Po prostu brak słów , aby to cudo opisać. Smak wyczuwalny już przy pierwszym pociągnięciu. Tylko trochę wilgotny, dlatego gasł. Ale po kilkunastoletnim paleniu aromatów to strzał w dziesiątkę. Polecam całym sobą, tylko nie wiem , czy są różnice w porównaniu z Balkan flake, bo kojarzę smaki jako podobne
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
Awatar użytkownika
venerable
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: venerable » 18 maja 2007, 21:07 - pt

Bez podsuszenia absolutnie nie warto palic. Sam tyton ma wiele "odcieni" i przyznam, ze za każdym razem smakuje inaczej, ja musiałem sie do niego przekonać.

Ostatnio tyton ten widywałem na allegro w cenie cos okolo 45 zl za puszkę. Jak to sie ma do cen z Synjeco?
Sweet Killarney
krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

navy flake

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 18 maja 2007, 22:44 - pt

jak zamówiłem 8 tytoni (jednen za 10 chf, 7 za 8 chf) to mi wyszło 25 pln za opakowanie 50 g, w woreczkach foliowych. puszki są droższe. no i nie wiem jak to jest z płaceniem kartą kredytową, kurs chyba też jest troszkę inny
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 19 maja 2007, 20:54 - sob

a Krzychu, czy wziąłeś ubezpieczoną paczkę, bo ja tak , a zamawiałem 14 tytoni , jeszcze dla znajomego i zapłaciłem za przesyłkę 62 zł. Czy nieubezpieczona paczka dojdzie? .Navy flake jest boooooski
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
arti
Pykacz
Pykacz

Post autor: arti » 20 maja 2007, 07:44 - ndz

Navy Flake to jeden z moich ulubionych tytoni.Pali się chłodno,słodko -no i ten niesamowity smak,aromat-zaden inny nie jest podobny,ale faktycznie trzeba go podsuszac.
always look on the bright side.........
Awatar użytkownika
Benek
Początkujący
Początkujący

Post autor: Benek » 20 maja 2007, 17:15 - ndz

Ja dzisiaj właśnie go odpaliłem po raz pierwszy - mój pierwszy tytoń z La w składzie... jest wspaniały - powiedziałbym wręcz, że orzeźwiający i świeży, a jednocześnie pikantny, ale w delikatny sposób; smak trudno mi porównać do czegokolwiek innego - jest po prostu pyszny. Podsuszyłem go nieco (10 minut na kartce papieru), wypalił się do równego szarego popiołu, fajeczka nieomal nie wymagała czyszczenia. Trochę za mocno nagrzała mi się fajka, ale to przez łapczywe palenie ;). Jeśli chodzi o zapach, to mi nie przeszkadzał.
Aktualnie w odtwarzaczu:
Chris Potter - Lift, Travelling Mercies
Michael Brecker - Pilgrimage
Steps Ahead - Live in Tokyo '85
Lyle Mays - Fictionary
Pat Metheny Trio - 99->00
ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”