Samuel Gawith Full Virginia Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Samuel Gawith Full Virginia Flake

Post autor: yopas » 12 marca 2012, 18:49 - pn

Ja tylko dodam, że Old Gowrie nie jest blendem virginii, a miksturą.
Ma w składzie Kentucky, a może nawet perique ;).
UkłonY,
[...]

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 marca 2012, 19:00 - pn

Słuszna uwaga, Panie Pawle, sądziłem że określenie "blend Virginii" może być użyte przez Przedmówców na określenie "blendu z decydującym/znacznym udziałem Va.". Pamiętając własne doznania przy paleniu tego blendu: - przypominał mi on rzeczywiście blendy z obecnością Kentucky. I to powoduje takie poczucie "mocy" a tak naprawdę - pewnej "szorstkości". Opis np. na tobaccoreviews wspomina też, poza Kentucky, "szczyptę" Pq. a mówiąc żartobliwie: wskazanie wykonawcy - Kohlhase, Kopp und Co. KG jest, moim zdaniem bodaj ważniejszą informacją. Ale który tytoń jest dziś wykonywany przez jego autora/"originatora" ? Wiemy że SG i G&H.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.

yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 12 marca 2012, 19:43 - pn

Chodziło mi Panie Jacku raczej o to, że te rattray'owe "virginie" dzięki przyprawieniu, o którym wspominamy, są w swojej specyfice nieco czym innym niż np. gawithowskie virginiowe klasyki. I raczej chodziło mi o poddanie w wątpliwość sensu zestawiania ich razem z czystowirginiowymi blendami, bo palą się jednak nieco inaczej i smakują jednak nieco inaczej.
A że ośmielam się polecać te rattrayowe "virginie" na początek, to tylko właśnie dlatego, że palą się nieco inaczej i smakują nieco inaczej (szczególnie przy przeciąganiu ;)).

Pozostaje jeszcze pytanie czego nasz Kolega Fizylier tak naprawdę oczekuje... bo z kilku ostatnich postów wnioski mam takie:
- chce palić VA (i dobrze)
- umie nazwać kilka blendów (i dobrze)
- chce mieć dedykowaną fajkę do VA (i dobrze)
Pozdrawiam
Y,
[...]

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 12 marca 2012, 20:12 - pn

Ależ oczywiście, te Rattray'owe, Germain's, etc. współczesne tytonie, te z Niemiec ale i te z Danii (Orlik i podobne !) niewiele mają wspólnego z "klasykami". Ale wydaje mi się (tu proszę o korektę i uzupełnienia) że w kategorii "klasyków" w tradycji europejskiej pozostał nam tylko SG i G&H. I rzeczywiście te ostatnie palą się czasem trudniej. Ale znów: np. w moim doświadczeniu i Bright C.R. i Ennerdale palą się bardzo łatwo. Podobnie blend bliski mego virginiowego (w tradycji europejskiej) Graala czyli BBF po kilkuletnim leżakowaniu i solidnym podsuszeniu (aż żal, żem daleko, chętnie bym poczęstował) pali się bardzo łatwo i jest naturalnie, bardzo wyraźnie słodki.

Jak zawsze

Jacek A. R.

Awatar użytkownika
FizylierXW
Początkujący
Początkujący

Post autor: FizylierXW » 12 marca 2012, 21:21 - pn

yopas pisze:Chodziło mi Panie Jacku raczej o to, że te rattray'owe "virginie" dzięki przyprawieniu, o którym wspominamy, są w swojej specyfice nieco czym innym niż np. gawithowskie virginiowe klasyki. I raczej chodziło mi o poddanie w wątpliwość sensu zestawiania ich razem z czystowirginiowymi blendami, bo palą się jednak nieco inaczej i smakują jednak nieco inaczej.
A że ośmielam się polecać te rattrayowe "virginie" na początek, to tylko właśnie dlatego, że palą się nieco inaczej i smakują nieco inaczej (szczególnie przy przeciąganiu ;)).

Pozostaje jeszcze pytanie czego nasz Kolega Fizylier tak naprawdę oczekuje... bo z kilku ostatnich postów wnioski mam takie:
- chce palić VA (i dobrze)
- umie nazwać kilka blendów (i dobrze)
- chce mieć dedykowaną fajkę do VA (i dobrze)
Pozdrawiam
Y,
Wszystko się zgadza, na razie kupiłem fajkę Filara do Petersonów itp, ale do Va chciałbym oddzielną fajkę, zamówiłem również 3 ceramiczne fajki takie dłuższe 22 cm do próbowania.
Co do Va poczytałem kilka recenzji i opinii:) Za pewien czas zapewne po spróbowaniu nabędę coś do latakii jesli mi oczywiście podpasuje. Chyba skłaniam się najbardziej pod FVF :)
"Potomność powinna sądzić ludzi i rządy tylko w świetle ich czasów i okoliczności, w jakich przyszło im działać" Napoleon Bonaparte

carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 13 marca 2012, 08:23 - wt

FizylierXW pisze: Wszystko się zgadza, na razie kupiłem fajkę Filara do Petersonów itp, ale do Va chciałbym oddzielną fajkę, zamówiłem również 3 ceramiczne fajki takie dłuższe 22 cm do próbowania.
Co do Va poczytałem kilka recenzji i opinii:) Za pewien czas zapewne po spróbowaniu nabędę coś do latakii jesli mi oczywiście podpasuje. Chyba skłaniam się najbardziej pod FVF :)
IMO dobry wybor - pod warunkiem, ze moc Cie nie przeraza. FVF wymiataczem nie jest, ale jest mocniejszy od wielu innych. BBF trudniejszy w paleniu. Sprobuj, jak bedzie za mocny, zawsze mozesz odlozyc na pozniej :)

tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar » 13 marca 2012, 08:54 - wt

A mnie zdaża się nawet dosyć często (jeśli można użyć takiego określenia przy moim nikłym przerobie tytoniu) załadować pół na pół No 1 i FVF (mocniejszy wyżej) i jest bardzo smacznie i sycąco i mocy nie za dużo) - polecam spróbować.

spirit
Początkujący
Początkujący

Post autor: spirit » 22 lipca 2012, 12:55 - ndz

niedzwiecki pisze:Można kupić większą paczkę FVF i nie trzeba będzie mieszać z McB Va no 1.
http://allegro.pl/tyton-fajkowy-samuel- ... 64380.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Wszystkich wakacyjnie!
Proponuje, żebyś umieszczał ten spam w miejscu do tego przeznaczonym- http://www.fajczarze.pl/forum/viewforum.php?f=13" onclick="window.open(this.href);return false;. Co to ma wspólnego z tematem "Samuel Gawith Full Virginia Flake"?

korrg
Początkujący
Początkujący

Post autor: korrg » 22 lipca 2012, 20:42 - ndz

spirit pisze:
niedzwiecki pisze:Można kupić większą paczkę FVF i nie trzeba będzie mieszać z McB Va no 1.
http://allegro.pl/tyton-fajkowy-samuel- ... 64380.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam Wszystkich wakacyjnie!
Proponuje, żebyś umieszczał ten spam w miejscu do tego przeznaczonym- http://www.fajczarze.pl/forum/viewforum.php?f=13" onclick="window.open(this.href);return false;. Co to ma wspólnego z tematem "Samuel Gawith Full Virginia Flake"?
Witam.

Będąc zgryźliwym zapytałbym czy nie ma drogi Pan, co robić niedzielnym popołudniem? Ale cóż...

Kłonię się,
korrg.

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 22 lipca 2012, 21:15 - ndz

@ korrg:
serdecznie dziękuję za rozsądny, moderujący wpis. Faktem jest iż mamy słusznie przypomniany wątek na temat aukcji, ale też umieszczenie informacji na temat FVF w poszukiwanej formie bulk w wątku na temat tego tytoniu co najmniej mieści się w granicach rozsądku. Do tego stosowanie być może bezrefleksyjne drastycznych określeń typu "spam" zaburza mir domowy naszego forum. Myślę, że warto polecić Osobom Nowym zapoznanie się ze znaczną liczbą dawnych wpisów, choćby dla zorientowania się w charakterze danego forum, nie wspominając o zorientowaniu się, kto jest osobą bardziej aktywną, pomocną, wiedzącą i tak - zasłużoną dla naszych wspólnych spraw.

Podejrzewam, iż z powodu podobnych brzmieniem tekstów kilka - kilkanaście - kilkadziesiąt Osób równie, jak p. Niedźwiecki zasłużonych dla naszych spraw zaprzestało aktywności na forum.

@spirit
rozumiejąc Pańskie dobre, jak zakładam intencje: czy nie wystarczyło by zgłosić wątpliwości Zespołowi Prowadzącemu lub lepiej - Administratorowi ?

Jak zawsze

Jacek A. R.

golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 23 lipca 2012, 12:20 - pn

Ja także doznałem dysonansu czytając wpis Kol.Spirita.

Rożne mi się myśli kłębiły po głowie aby na koniec mogła pojawić się refleksja "Pan NIEDŹWIECKI + FAJCZARZE= SYMBIOZA"

Żeby nie było OT życzę wszystkim użytkownikom forum, miłośnikom virginii, słodkiego, dobrego, dojrzałego tytoniu (taką znajduję FVF) za rozsądną cenę. :pipeman:

spirit
Początkujący
Początkujący

Post autor: spirit » 23 lipca 2012, 18:40 - pn

jar pisze:Do tego stosowanie być może bezrefleksyjne drastycznych określeń typu "spam" zaburza mir domowy naszego forum. Myślę, że warto polecić Osobom Nowym zapoznanie się ze znaczną liczbą dawnych wpisów, choćby dla zorientowania się w charakterze danego forum, nie wspominając o zorientowaniu się, kto jest osobą bardziej aktywną, pomocną, wiedzącą i tak - zasłużoną dla naszych wspólnych spraw.
Dziękuję za radę, ale z dawnymi wpisami zapoznawałem się na bieżąco, niemal od początku forum.
Słowa spam użyłem z premedytacją zirytowany linkami do aukcji allegro w co drugim temacie dotyczącym tytoni SG.

golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 26 lipca 2012, 22:02 - czw

Na razie nie chcę się wypowiadać na temat w formie recenzji. Mam na razie jedną refleksję, a właściwie radę -zdecydowanie podsuszyć należy. Podsuszony zdecydowanie lepszy.

Awatar użytkownika
Depresjan
Początkujący
Początkujący
Kontakt:

Post autor: Depresjan » 29 września 2012, 22:41 - sob

Drodzy! Dopiszę moje skromne 3 grosze o tym tytoniu z potrzeby podzielenia się bezgranicznym do niego uwielbieniem.

Przyznać muszę, że od paru miesięcy zaledwie trwa mój powrót do fajki. Stało się jednak tak, że po wielu próbach z najróżniejszymi, powszechnie uznanymi za zacne tytoniami okazało się, że ten tylko garściami nabijam a jakiekolwiek próby palenia innych gatunków kończą się niepowodzeniem. FVF Samuela to jak nienudzący się nigdy, aromatyczny bochen razowego pieczywa z chrupiącą skórką... jest to dla mnie aromat tak wyrazisty i głęboki a jednocześnie nie efekciarski, że trudno mi wśród znanych tytoniów znaleźć coś tak perfekcyjnie oddającego mój ideał tytoniu. Wyrazisty, mocny i dostojny. Absolut.

Zamawiam już tylko duże paczki i czasem może na okrasę zdarzy mi się zaplątany niewinnie Fire Dance Flake. Ale on jest jak żarcik mały czy może smakowity deserek w czymś absolutnie doskonałym i poważnie wielkim...

...nabiłem snopek. Kłaniam się nisko!

golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 25 listopada 2012, 14:47 - ndz

Mam pytanie do Kolegów przechowujących FVF:
Czy warto słoikować FVF? Czy smak zmieni się na korzyść? To dość dojrzała Va stąd to pytanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”