Strona 1 z 1

Samuel Gawith - Medium Virginia Flake

: 14 marca 2007, 08:46 - śr
autor: dr Wicik
Tytoń, który palę juz jakiś czas, moc wg synjeco 5 - wystarczająca
jak na tytoń do palenia w zasadzie cały czas, ja lubię palić go w fajkach dużych pojemnością z racji jego mocy (jest trochę za mało sycący w porównaniu z FVF).
Jest to cudownie wyglądająca virginia pięknie złota w postaci broken flake - czyli takiej kruszonki, w której można znaleźć i grubsze fragmenty flake, ale żadnych łodyżek ani zgrubiałych paskudztw.
Pali się w zasadzie bezobsługowo, słodko, tytoń ten pozwala zająć się pracą prawie zapominając o ty że palę fajkę.
Smaczna virginia, bardzo słodka, myślę, że dużo słodsza od FVF, ale za to mniej bogata smakowo. Pali się bardzo porządnie od zapalenia do samego końca obdarzając coraz to silniejszym smakiem ale bez mocniejszych nut - wciąż stale narastający słodki "rodzynkowy" tytoń.
Polecam jako tytoń codzienny do palenia nieabsorbującego, przyjemnego i niemęczącego ani aromatem ani nikotyną.

: 14 marca 2007, 09:49 - śr
autor: j4szczur
To jest mój najbliższy zakup w Synjeco :-)

: 14 marca 2007, 10:18 - śr
autor: elvislike
smiesznie ta va wyglada ale po obrobce recznej smakuje niezle. bez fajerwerkow ale na poranna va do kawusi w sam raz. niezbyt mocna i raczej wywazona w smaku, przyjemnie ja wspominam.
pozdrawiam:-)

: 14 marca 2007, 10:54 - śr
autor: j4szczur
Nada się do dużej fajki? ;-)

: 14 marca 2007, 10:56 - śr
autor: elvislike
mysle, ze tak. jednak warto troszke podsuszyc.
pozdrawiam:-)

: 16 marca 2007, 13:12 - pt
autor: M-kwadrat
j4szczur pisze:Nada się do dużej fajki? ;-)
Nawet bardziej do dużej niż do małej.

Medium Va Flake

: 06 kwietnia 2007, 10:14 - pt
autor: krzyh1222@interia.pl
To moja pierwsza czysta Virginia, i jestem zadowolony z jej palenia. Wymaga przesuszenia, mniej więcej do takiego stopnia jaki kiedyś miał mój DTM Malthouse, który pakowałem do fajki bez suszenia. Jeśli nie przesuszę dobrze to są kłopoty w paleniu. A tak po za tym to miły tytoń do kawki rano, jak dla mnie to trochę słaby w mocy, ale czasem to dobrze, lubię go palić przed domem na ławeczce, następnym razem spróbuję FVF. :idea:

: 23 października 2007, 11:27 - wt
autor: elvislike
dopalam druga paczuszke. nie razi, jednak u zrodel jest wiele lepszych va. jest troszke za "poprawna", brak w niej tego czegos... chyba bez tesknoty. moze kiedys jeszcze zamowie. moze. inna sprawa, ze ze wzgledu na swa neutralnosc moze byc to va do opalania z malym "ale" - ma tendencje do goracego palenia.
pozdrawiam:-)