Samuel Gawith - Balkan Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

max887
Pykacz
Pykacz

Re: Samuel Gawith - Balkan Flake

Post autor: max887 » 15 kwietnia 2011, 00:58 - pt

Pierwszy post od dawien dawna, oraz moja pierwsza latakia, wcześniej paliłem tylko aromaty. Gdy otworzyłem puszkę, od razu po zakupie, przestraszyłem się. Pierwsze skojarzenie wędzona whisky, wędzony ser, wędzona skarpetka. Czytałem dużo o zapachu tego tytoniu ale czytać a powąchać.... Zacząłem żałować, że nie wybrałem Navy Flake'a. Wróciwszy do domu, od razu nabiłem i zaskoczenie, smak inny niż zapach, jest łagodniejszy, aksamitny. Zapach kojarzy mi się z ogniskiem, kadzidłem kościelnym i Biskupinem. Pali się praktycznie bezobsługowo, na śnieżno biały popiół, chłodno i przyjemnie. Jak popalę, to napiszę jeszcze co o nim myślę. Póki co sam nie wiem czy nalezę do zwolenników latakii.

Pozdrawiam

dreamer
Początkujący
Początkujący

Post autor: dreamer » 05 maja 2011, 20:21 - czw

witam

Pierwszy raz opisuje wrażenia z palenia. Ogólnie palę same aromaty (savinelli aroma, jolly joker, cherry choice no i czystą virginie) a po balkan flake sięgnąłem z czystej ciekawości. Po otwarciu puszki faktycznie smak mnie przeraził. Nic trzeba było spróbować. Rozdrobniłem, ubiłem i zapaliłem. Hehe domownicy przyzwyczajeni do aromatów lekko się zdziwili, ale przed zapaleniem uprzedziłem, że tym razem będzie to inaczej pachnieć :). Dużo nie paliłem bo nabiłem 1/3 z racji tego iż lekko oparzone podniebienie miałem po zjedzeniu dość gorącego posiłku i może to mi też również przeszkodziło hmm w rozkoszowaniu się smakiem. Dym dość chłodny, za dużo nie trzeba bawić się kołeczkiem.
Póki co z lekkim dystansem podchodzę do tego tytoniu, nie wiem czy jeszcze jakąś latakie będę kiedyś palił, ale czas pokaże.

korrg
Początkujący
Początkujący

Post autor: korrg » 13 lutego 2012, 14:19 - pn

Witam.

Tytoń do niedawna uważałem za objawienie. Nawet dumałem, że takim zostanie, ale to bodaj przez pierwsze wrażenie i fakt, że to moja najpierwsza Latakia. Od pierwszego palenia przewinęły się kolejno: najgorszy ze wsiech Black Mallory, BB Balkan Blend, czysta Syryjska od Dan Tobacco, kiszący się Commonwealth oraz obecny SG Navy Falke. Zdaje się, że winnym dzisiejszego mojego zwątpienia w ten tytoń był moment, gdym zapalił znakomitą czystą Syryjską, a w międzyczasie popełnione własne latakiowe blendy z nią w roli głównej.

BF jest istotnie bardzo dobry, mocno słodki, ale wędzonkowy aromat właśnie mi uciekł, a może po prostu esencją tego blendu jest z czasem intensywniejsza postać Virginii? Ma to swój urok, ale brak mi tutaj bądź mocniejszego smaku ogniska, bądź jakiejś solidnej, a brakującej tu, nuty orientalnej. Z jakiegoś powodu ta mieszanka przestała mię zachwycać i pasować, zwłaszcza gdy poleżała około roku – wyborna Virginia prawie do szczętu pochłonęła Latakię oferując wyłącznie słodycz. Zasadniczo godny polecenia, pali się pięknie do srebrnego popiołu, ciężko się przegrzewa oraz od razu częstuje smakiem.

Kłoniąc się,
Korrg.

carlospp
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: carlospp » 02 marca 2015, 08:58 - pn

A czy ktos by sie pokusil o porownanie Balkan Flake'a do innych tytoni zawierajacych La, czyli np: Skiff Mixture, Squadron Leader, albo jakie Dunhille - Standard, London, albo Balkan Sobranje?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”