SG Kendal Cream Deluxe Flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 17 marca 2007, 20:02 - sob

Właśnie wypaliłem pierwszą fajkę z udziałem tegoż tytoniu i mam podobne wrażenia co dopeman. Całkiem sympatyczna ziołowo-trawiasta mieszanka. Niestety przed zapaleniem nie podsuszyłem i trącało kondenstatem który nazbierał się na dnie komina co spowodowało, że końcówka była niepalna. Jednak już po pierwszej fajce mogę powiedzieć, że tytoń ten jest wart polecenia.
gg: 5238466
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Grzegorz XVI
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Grzegorz XVI » 19 marca 2007, 16:18 - pn

Już wiem!
Smak: KREMOWA ŁĄKA
gg: 5238466
pozdrawiam

jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 15 kwietnia 2007, 23:22 - ndz

Na wakacje to sobie kupię, już nie mogę wytrzymać, ajajaj, bez tego tytoniu nie mam jaj, maj , i czerwiec i fajka w borze sosnowym.... do którego rowerem z oddechem w tle docieramy w tempie szybkim
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro

krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

kendal cream flake

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 16 kwietnia 2007, 10:03 - pn

ciekawy w smaku tytoń, wymaga uwagi i wolnego palenia, przyjemny zapach, w zasadzie tytonie wszelkie z La bardziej mi odpowiadają, więc traktuje ten tytoń jako coś od czasu do czasu ... dobra Va

Dziku

Post autor: Dziku » 16 kwietnia 2007, 14:44 - pn

Kolego Jarro - owszem masz prawo do swego zdania, ale wypowiadaj je proszę zgodnie z zasadami tego Forum - tak by inni użytkownicy nie czuli się tym obrażeni.
Mam już dość Twego zaśmiecania konkretnych tematów np w opisach tytoni. Na tym Forum tak jest, że piszemy w języku polskim i na temat.
Cała bezsensowna polemika z tego tematu zostaje usunięta.
Reklamacje - na PW do Admina. Jeśli ma tam tyle skarg na Ciebie co ja to pewnie zresztą sam się niedługo wypowie...

jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 22 czerwca 2007, 15:23 - pt

Właśnie kończę paczuszkę tego zacnego tytoniu, który, faktycznie oferuje prawdziwą kremową przyjemność z wieloma smakowymi niuansami. Smaczny jest , to prawda. Jednakże jedna kwestia sprawia, że nigdy więcej tego nie kupię , mianowicie moc tudzież zawartość tytoniu. Jako człek nie palący papierosów na moc jestem wyczulony. Otóż po rozpaleniu czuć znakomity kremowy smak, który może zachwycać, jednakże jednocześnie pojawiają się mdłości. Nadmieniam, że wielokrotnie ten tytoń paliłem na dworzu i w fajce z filtrem węglowym używanym jednorazowo. Może fajka fajka za krótka? Dlatego moc w synjeco określona jako 5 mi nie pasuje,jako że Balkan flake ma prawie 8 a jest łagodniejszy i mdłości nie wywołuje
jarrro

Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 22 czerwca 2007, 15:51 - pt

Balkan Flake ma 6-7, a mdłości może wywoływał kremowy smak?

jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 22 czerwca 2007, 16:57 - pt

Co ja poradzę, że smak jest ok, a moc mnie zwala z nóg?
jarrro

Awatar użytkownika
cichybobb
Początkujący
Początkujący

Post autor: cichybobb » 06 września 2007, 11:17 - czw

Waham się przed zakupieniem tytułowego tytoniu a SG Chocolate Flake. Skłaniam się jednak ku temu pierwszemu, ponieważ sądzę, że jeszcze trochę za wcześnie dla mnie na tytoń z Latakią (choć w Chocolate nie ma jej ponoć zbyt wiele). Poprostu obawiam się, że jako początkujący mógłbym nie potrafić docenić jej smaku (chyba w każdym początkującym LA budzi mieszaninę ciekawości i obawy).
Jak już spróbuję SGKC to oczywiście podzielę się wrażeniami - z perspektywy żółtodzioba ;)
Tu powinno być jakieś mądre zdanie albo błyskotliwe stwierdzenie...pracuję nad tym!

krzyh1222@interia.pl
Fajczarz
Fajczarz

nie ma się czego bać

Post autor: krzyh1222@interia.pl » 07 września 2007, 20:48 - pt

no właśnie nie ma się czego bać latakia nie taka straszna , albo polubisz albo nie. cream flake to jednak zasadniczo inny tytoń od tych z latakią. w każdym razie próbuj i się nie obawiaj, mnie na początku Navy Flake się nie spodobał (mój pierwszy tytoń z la) ale teraz uważam ze to wspaniały tytoń.

Awatar użytkownika
emper0r
Początkujący
Początkujący

Post autor: emper0r » 22 września 2007, 09:50 - sob

Witam, tyton ten po powąchaniu okazal sie nietypowy, unikalny, choc to dopiero 3 tyton ktory kupilem. Na poczatku smakowal mi kiepsko, lecz od polowy fajki bylem nim zachwycony, mroczny tajemniczy drewniany smak. Nie wiem czy jest w nim La czy nie ale pragne jej sprobowac i nastepnym tytoniem jaki zakupie bedzie SG Navy Flake

Awatar użytkownika
Pięknoręki
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Pięknoręki » 22 września 2007, 13:39 - sob

Drodzy, jak daje nam dane źródło: http://www.synjeco.com/pipesandtobaccos ... ccoall.htm , a szczególniej
Name:
Kendal Cream Flake
Weight:
50g // 1 3/4 oz.
Type:
Scented Virginia,
w tym tytoniu nie ma La!
pozdrawiam[/b]
Głupiec uczy się na własnych błędach, mędrzec na cudzych...

Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 22 września 2007, 14:07 - sob

W to akurat wierzę, że w tym tytoniu nie ma La, aczkolwiek w przypadku Chocolate Flake`a (SG) nikt nie napisał na stronie synjeco, że jest z dodatkiem La.

Awatar użytkownika
MrkSs
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: MrkSs » 23 września 2007, 15:27 - ndz

Ja opalam tym tytoniem fajke, z tego co wyczytalem i doznalem smakowo nie jest zbyt "mocny". Mam nadzieje, ze nie popelniam bledu... bo chyba zdecyduje sie jednak ta fajke poswiecic na aromaty:).

PS.

Szukam jakiegos dobrego orzechowego tytoniu.

http://fajka.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2516

Awatar użytkownika
patrykk
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: SG Kendal Cream Deluxe Flake

Post autor: patrykk » 22 stycznia 2009, 22:56 - czw

Pragnę dodać swoją opinię na temat tego tytoniu, jako że jestem przy końcówce drugiej puszki.

Tytoń jak dla mojej skromnej osoby (przy okazji wciąż wprawiającej się sztuce) jest rewelacyjny w smaku. Przy uważnym paleniu potrafi zachwycić kremowym smakiem. Jednakże nie jest on do końca bezproblemowy w paleniu. Po wyjęciu z puszki potrzeba mu trochę czasu na przeschnięcie inaczej będziemy mieli niemiłe spotkanie z panem Kondensatem. Tak więc jak już zaznaczyłem wcześniej przy ostrożnym paleniu jest wdzięczny i pięknie się spala. Raczej jest to też tytoń z tych długopalących, ale to już było zaznaczone w tym wątku. Z mojej strony szczególnie polecam na popołudniową sesję z fajką.

Pozdrawiam
Proszę pana, ja się nigdy nie spóźniam! Nawet jeżeli przychodzę trochę później, to mam widać ku temu poważne powody.
Śmiechowe
gg:9087227

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”