SG Best Brown Flake czyli BBF

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

SG Best Brown Flake czyli BBF

Post autor: jar » 21 stycznia 2010, 20:47 - czw

Tytoń wielokrotnie wspominany na Forum, przez wielu uważany za znakomity; aż dziw, że się do tej pory nie "dorobił" swego wątku w tym dziale (proszę o korektę, jeśli czegoś nie widzę). Średniej mocy Virginia, nieco w charakterze FVF czyli Full Virginia Flake lecz słabsza - moim zdaniem łatwiej "przyswajalna" dla Osób rozpoczynających swą przygodę z dobrą Virginią. Początkowo tytoń może wydać się monotonny, po wsmakowaniu się weń wiele osób wskazuje na szeroki wachlarz doznań smakowych - jak to z dobrymi Virginiami bywa. Jeden z najpopularniejszych tytoni w Wlk. Brytanii. Podejrzewam, iż z racji nie oferowania tego tytoniu przez Mostex nie jest on u nas szczególnie popularyzowany, wszelako właśnie pojawił sie na Allegro.

Jak zawsze

Jacek A. R.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: SG Best Brown Flake czyli BBF

Post autor: JSG » 22 stycznia 2010, 19:53 - pt

To chyba najlepszy z tytoni z jakimi miałem do czynienia, to ten gdzie nie zastanawiałem się co mi w nim smakuje, po prostu mi smakował i już.
Właśnie wyczytałem że w mostexie pojawiła się jego jakaś partia, więc może będzie dostępny w trafikach, mam nadzieję że to będzie stała pozycja importowa.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek

jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 24 stycznia 2010, 20:17 - ndz

Faktycznie zacny, palę drugą paczuszkę, ale wcześniej smak bardziej mi się podobał. Może fajkę muszę przyzwyczaić, no i nie paliłem jeszcze va od Hoggarda, poza scotch ? Polecam bardzo , ale czy Anglicy są dyktatorami smaku?
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro

Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 24 stycznia 2010, 20:29 - ndz

- jeśli już, to od Hoggarth'a. Ale to nie jest tytoń marki Gawith and Hoggarth, a tytoń Samuel'a Gawith'a. Gawith'a, nie Hoggarth'a.

Niepokoi mnie wprowadzenie pojęcia "dyktatura", nawet jako modny dziś "skrót myślowy". Fajka ma dawać radość i ona się liczy nade wszystko. Natomiast kwestia jakości tytoni różnych marek i na dodatek wyrabianych w różnych miejscach na ziemi to już zupełnie inna historia, jak mawiał KIpling.

Jak zawsze

Jacek A. R.

.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.

supersonic
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: supersonic » 03 marca 2010, 12:05 - śr

Dzisiaj mój pierwszy raz z BBF - i chyba zostanie moją drugą kochanką po " ogólnie LATAKII" Od jakiegoś czasu szukalem jakiejś alternatywy do tytoni latakiowych, ktore uwielbiam, ale przecie czasem jakiś skok w bok dla zdrowia dobry... i chyba znalazłem
Tytoń przyporądkowałem już do mojego 50-cio letniego Dunhilla - i " bardzo się lubią" a na tej milości ja najbardziej zyskuję

supersonic
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: supersonic » 23 marca 2010, 11:45 - wt

....3 tygodnie później- BBF - wysunął się na pierwszą pozycję - i m dłużej się go pali - tym więcej swoich walorów ukazuje- dosknałość

Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 24 marca 2010, 08:09 - śr

Panowie robicie mi smaka na ten tytoń. Leży sobie nieotwarty w szafce, a ja mam ochotę naruszyć integralność puszki. Może się skuszę, bowiem widziałem, że tytoń (nieosiągalny do tej pory w Polsce) jest dostępny.
Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 24 marca 2010, 08:12 - śr

Jeśli to oryginalna puszka SG, to się nie zdziw, jeśli tytoń będzie wysuszony.
Te puszki są ogólnie słabe jeśli chodzi o szczelność. By magazynować i sezonować tytonie SG należy przekładać do szczelnych pojemników.

Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 24 marca 2010, 08:31 - śr

Czy oryginalna puszka tego nie wiem? Różni się graficznie od tych, które są dostępne na polskim rynku. Poza tym jest hermetycznie zamknięta, jeszcze jej nie otwierałem. No chyba, że czegoś nie wiem :roll:
Pozdrawiam serdecznie!

yopas
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: yopas » 24 marca 2010, 08:43 - śr

vlasij pisze:Poza tym jest hermetycznie zamknięta, jeszcze jej nie otwierałem. No chyba, że czegoś nie wiem :roll:
Hermetyczność w przypadku puszek SG jest baaardzo umowna i chodzi tutaj o pakowanie fabryczne, a nie tylko kwestię, czy puszka była otwierana i zamykana.
UkłonY,
[...]

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: JSG » 24 marca 2010, 10:08 - śr

BBF ma współcześnie puszki w dwóch wariantach graficznych, wydaje mi się że jeden na rynek amerykański drugi na europejski, ale nie mam pewności.
Jak już napisał Yoopas, puszki SG często nie są hermetyczne, choć zdarzają się wyjątki. Kilkakrotnie kupowałem różne tytonie SG w puszkach, tak z polskiej jak i innych dystrybucji, loteria, ale za to czysta virginia, doskonale nadaje się do nawilżanie, więc nie ma większego problemu.

Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 24 marca 2010, 15:33 - śr

yopas pisze:
vlasij pisze:Poza tym jest hermetycznie zamknięta, jeszcze jej nie otwierałem. No chyba, że czegoś nie wiem :roll:
Hermetyczność w przypadku puszek SG jest baaardzo umowna i chodzi tutaj o pakowanie fabryczne, a nie tylko kwestię, czy puszka była otwierana i zamykana.
UkłonY,
Jak już napisał Yoopas, puszki SG często nie są hermetyczne, choć zdarzają się wyjątki. Kilkakrotnie kupowałem różne tytonie SG w puszkach, tak z polskiej jak i innych dystrybucji, loteria, ale za to czysta virginia, doskonale nadaje się do nawilżanie, więc nie ma większego problemu.
BBF ma współcześnie puszki w dwóch wariantach graficznych, wydaje mi się że jeden na rynek amerykański drugi na europejski, ale nie mam pewności.
Jak już napisał Yoopas, puszki SG często nie są hermetyczne, choć zdarzają się wyjątki. Kilkakrotnie kupowałem różne tytonie SG w puszkach, tak z polskiej jak i innych dystrybucji, loteria, ale za to czysta virginia, doskonale nadaje się do nawilżanie, więc nie ma większego problemu.
Rozumiem. W sumie to jest kolejny powód do otwarcia puszki.

Miałem już do czynienia z kilkoma puszkami od SG. U mnie w szafce nie leżały długo (BBF leży właśnie od 2 miesięcy, najdłużej) i tytoń miałem zawsze wilgotny, powyżej przeciętnej można powiedzieć. Po otwarciu też się nieźle trzymały, ale wszystkie z wyjątkiem Squadron Leader to były fake' i. Chocolade Flake mi kiedyś się wysuszył, trudno było go nawilżyć ale smakował wyśmienicie i nie spalał się zbyt szybko. Do tej pory myślałem, że puszka hermetyczna daje jakąś gwarancję, a tu jednak nie. Dzięki za uświadomienie.
Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
vlasij
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: vlasij » 02 kwietnia 2010, 17:19 - pt

Ruszyłem puszkę, praktycznie zaraz po moim ostatnim (nie licząc tego) poście w tym wątku. Rzeczywiście tytoń na początku może wydawać się monotonny. Smak jest bardzo delikatny i trzeba się nauczyć tego tytoniu. Mi się zdarzyła jedna bardzo gorąca fajka, bo nie czułem dymu w ustach. BBF nauczył mnie, więc pokory wobec własnej osoby. Ostatnie fajki odwdzięczyły się bardzo delikatnymi i przyjemnymi paleniami. Początkującym jednak bym nie polecał, lepiej spróbować FVF, ma silniejszy smak i łatwiej dzięki temu kontrolować temperaturę, ja się sparzyłem raz, jak pisałem. Generalnie tytoń godny polecenia. bez problemu można palić go codziennie. Na pewno na stałe zagości w moich fajkach i żali mi trochę, że w puszcze mam jeszcze tylko dwa płatki.... :pipeman:
Pozdrawiam serdecznie!

supersonic
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: supersonic » 02 kwietnia 2010, 18:38 - pt

To ja właśnie oddaje ie rozkoszy palenia czeoś trochu podobnego do BBF- Hal o'The Wynd

Awatar użytkownika
elvislike
Moderator
Moderator

Post autor: elvislike » 02 kwietnia 2010, 21:39 - pt

dyskutowal bym z tym "podobienstwem", przez dodatek kentucky hal to tyton lekko "wulgarny" (w moim odczuciu). nie mniej jednak i na niego przychodzi ochota:-)
pozdrawiam.
we are not what we eat, we are what we don't shit... (hugh romney)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Samuel Gawith”