Gawith & Hoggarth - Cherry & Vanilla

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Gawith & Hoggarth - Cherry & Vanilla

Post autor: andnn » 11 lutego 2008, 14:57 - pn

Aż dziw że nikt do tej pory nie opisywał tego tytoniu. Pierwsza saszetka Cherry & Vanilla od GH dotarła do mnie na początku grudnia. Wybrałem go właściwie z ciekawości, kończyły mi się aromaty a nie chcąc znów kupować Stanwell Wanilla lub któregoś z Larsenów zdecydowałem się na Synjeco i oprócz tytułowego tytoniu zamówiłem jeszcze Schurch Rubelite, o którym napiszę innym razem. Wracając do tytułowej mixturki - po otwarciu saszetki od razu pozytywne wrażenie, zapach roztoczył się słodki, lekko owocowy i wbrew drugiej części nazwy nie trącący zbyt mocno wanilią. Sam tytoń drobno, równo pocięty i wprost idealnie wilgotny, w sam raz do palenia. Po odpaleniu jeszcze lepiej - miły, aromatyczny ale nie nachalny dymek, przyjemna słodycz w ustach, brak jakiegokolwiek uczucia sztuczności czy natarczywej chemii. Gdzieś mocno cofnięta, z oddali przebija się do kubków smakowych wisienka, wanilii czuć jeszcze mniej, a może po prostu idealnie komponuje się z resztą smaczków. Pali się równo i nie wymaga zbytniej interwencji w proces spalania. Wypaliłem już kilka fajek tego tytoniu, za każdym razem smakuje mi coraz bardziej. Wbrew swojej nazwie która wskazywałaby na dużo słodyczy Cherry & Vanilla ma jej, przynajmniej w moim odczuciu, w sam raz. Kogo intrygują wiśniowe posmaczki, a np SG Black Cherry trąci wiśniami zbyt mocno, oraz ma dosyć cukru waniliowego w dostępnych w naszych trafikach wyrobach, ten powinien spróbować Cherry & Vanilla od Gawith'a & Hoggarth'a. Na pewno nie będzie żałował... :pipeman:
P.S. Mnie najbardziej smakuje w połączeniu ze szklaneczką The Balvenie Double Wood 12 years... :wink:
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Re: Gawith & Hoggarth - Cherry & Vanilla

Post autor: Sabri » 11 lutego 2008, 16:28 - pn

Miałam przyjemność palić ów tytoń dwa razy i jakoś mnie specjalnie nie zauroczył. Właśnie przez smak, bo spodziewałam się jakiego bardziej wyraźnego smaku wiśni i wanilii.
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 11 lutego 2008, 17:19 - pn

Jakoś w związku z chronicznym brakiem czasu zaniechałem opisów nowych tytoni i dopiero udzielam się jak już ktoś z kolegów pokusi się o opis :oops:
Mnie ów również do gustu nie przypadł. Powiem więcej rozczarowałem się jedynie. Palił się dobrze jednak nie podszedł on moim gustom :wink:
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
Awatar użytkownika
andnn
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: andnn » 12 lutego 2008, 08:15 - wt

Powyższe, jak widać mocno różne opinie mogą świadczyć tylko o jednym - po prostu trzeba spróbować i samemu ocenić. W mojej szafce na pewno słoik z tytułowym tytoniem zagości na dłużej bo już myślę o zamówieniu kolejnej saszetki... :pipeman: I jeszcze jedno - wczoraj, kiedy wróciłem do domu z kolejnego dymkowego spotkania katowickiego na którym wypaliłem fajeczkę GH Cherry & Vanilla żona przez cały wieczór powtarzała mi "jak ty ładnie pachniesz - co to za tytoń?" Tak więc room note to zdecydowany plus tego tytoniu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marcin_Pro
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Marcin_Pro » 12 lutego 2008, 15:43 - wt

andnn pisze: I jeszcze jedno - wczoraj, kiedy wróciłem do domu z kolejnego dymkowego spotkania katowickiego na którym wypaliłem fajeczkę GH Cherry & Vanilla żona przez cały wieczór powtarzała mi "jak ty ładnie pachniesz - co to za tytoń?" Tak więc room note to zdecydowany plus tego tytoniu :mrgreen:
W takim razie to zdecydowany plus :lol:

A spróbować, prawie zawsze warto żeby wyrobić sobie własne zdanie. Oczywiście z wyjątkiem kilku tytoni od Poschla :wink:
"Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli". Albert Schweizer
Obrazek

Pipe Club Wrocław + Fajczarze.pl - Serwis poświęcony fajce i paleniu fajki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gawith, Hoggarth & Co.”