Broken Flake No. 7 - Gawith & Hoggarth

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Broken Flake No. 7 - Gawith & Hoggarth

Post autor: tomasz_z » 12 maja 2008, 20:35 - pn

Opis z Synjeco:
This is virtually a blend reversal of Coniston Cut Plug with 75% Flue-cured Virginia. 16 % dark fired 9% Burley. The blend therefore has far milder characteristics; and is rounded off with the addition of typical English flavours, and a touch of vanilla.

A w skrótowej charakterystyce: Light Flavored VA

Dużo trafniejszy jest opis pod tytoniem, z którym absolutnie się zgadzam.

Tytoń dotarł do mnie w sporych ładnie pociętych płatkach. Choć ma być "broken" to nie jest to mieszanka "zmiotek" poprodukcyjnych. Raczej ciętych i łamanych (rwanych) płatków. Bardzo zwarty i wilgotny.
Zapach z koperty kojarzy mi się z wilgotną ziemią leśną mieszaną z czymś (zapewne to ten lekki dodatek wanilii). Pamiętać należy, że to nie aromat - tylko lekko "smakowy" tytoń.
Wanilia nie ma tu nic wspólnego z waniliowymi aromatami.
Room note bardzo dobrze odbierany. Koledzy częstowani, nawet ci, którzy w pierwszej chwili mówili nie, po uchyleniu wieczka koperty i powąchaniu zawartości - zawsze się skusili na skosztowanie.

Tytoń pali się chłodno, daje lekki, acz gęsty dym. W moim odczuciu wydziela ponadprzeciętne ilości kondensatu.

Trafia na listę "must have" i wiem, że będzie częściej gościł w moich fajeczkach (Charatan jest przeznaczony do niego).

Polecam każdemu, kto lubi zdecydowany smak, przy jednoczesnej umiarkowanej mocy (skala Synjeco: 5 - zgadza się doskonale).
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Broken Flake No. 7 - Gawith & Hoggarth

Post autor: j4szczur » 12 maja 2008, 20:57 - pn

"Burley"
"a touch of vanilla"
"ponadprzeciętne ilości kondensatu"
Dzięki za ostrzeżenie, wstrzymam się od poczęstunku, jak zwykle zresztą. ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gawith, Hoggarth & Co.”