G&H DVC Chocolate

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

G&H DVC Chocolate

Post autor: Klaudiusz » 25 maja 2008, 23:49 - ndz

Skład:
Va
Cav

Tytoń niezwykle słodki. Powiedziałbym - mleczna czekolada. Aromat i smak taki sam od początku do końca - nieco ciężki, duszący. Kolejny tytoń, który pasuje do klimatu świąt. Wypala się doskonale, wydziela niewielką ilość kondensatu i nie nagrzewa fajki. Co ciekawe - jest to zupełnie inna czekolada od tej, którą większość z nas zna ze Swiss Chocolate. Podczas gdy SSC wydaje mi się być nieco mydlany, tak DVC jest czystą wspaniałą czekoladą bez żadnych obcych posmaków - np La. Gorąco polecam tym, którzy szukają czekoladki bez La.

Dziękuję Maciejowi_Faji za możliwość wypróbowania tego tytoniu.
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: G&H DVC Chocolate

Post autor: Pan Abażur » 25 maja 2008, 23:57 - ndz

Oj! I mnie ostatnimi czasy kroił się smaczek na tę mieszankę...

PZDR
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 26 maja 2008, 08:24 - pn

Doskonale do tego opisu pasuje recenzja zawarta na stronie Synjeco pod tytułowym tytoniem.
Pachnie czekoladowo przed paleniem, podczas palenia nie ma efektu przepełnienia smakiem/aromatem czekolady.

Mi tytoń bardzo smakował szczególnie. Dawał piękny gęsty dym, był sycący w smaku, nie będąc tym samym zbyt mocny nikotynowo.

Fajka nie przeszła zapachem tytoniu, po wypaleniu 50 gr. Paliło się dość chłodno i bezobsługowo.

Pozycja "do zamówienia" przy kolejnej okazji.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 28 maja 2008, 10:29 - śr

Paliłam ów tytoń bodaj niecały rok temu, tzn. zapaliłam jedną fajkę i na tym skończyłam z tym tytoniem. Mało pamiętam ale zapamiętałam tylko jakiś mało odczuwalny smak owej czekolady i "konwulsje" języka. Dobrze, że przypomnieliście mi o tym tytoniu, bo po roku to niezmiernie smaki w moim przypadku pozmieniały się i wkrótce zapalę go ponownie, a tymczasem DVC spoczywa sobie w słoiczku ;)
Pan Abażur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Pan Abażur » 28 maja 2008, 23:12 - śr

Zawsze to dobrze zostawić sobie porcyjkę (tak na 2-3 fajeczki) tytoniu, co nie podszedł zbytnio, by móc wrócić do niego w innym, jemu odpowiedniejszym czasie...

PZDR
galadh
Początkujący
Początkujący

Post autor: galadh » 29 maja 2008, 12:21 - czw

Witam!
Paliłem go pierwszy raz ponad rok temu i nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Od tamtego czasu pojawiał się w mojej fajce sporadycznie.
Chcąć się przekonać lub definitywnie odrzucić tę "czekoladkę", nabiłem dziś nią moją kukurydziankę i pykałem popijając kawką.
Co do palenia, jest to tytoń nie wymagający skupienia, pali się sam.
Kwestia smakowa pozostawia jednak dla mnie wiele do życzenia. W zasadzie - życzę mu nabrania smaku. Tak jak za pierwszym razem, DVC pozostawił u mnie wrażenie nijakości i bezcelowości swego istnienia (wiadomo, kwestia gustu). Jedyne co wynoszę z palenia to uczucie ciężkości. Mógłbym zrzucić brak wrażeń smakowych na długie przechowywanie, jednak nie dotrzegam specjalnej różnicy między pierwszym, a zdecydowanie ostatnim razem.
Sabri, jeżeli w nim zasmakujesz, to mogę Ci sprezentować resztkę jaka mi została (w ilości wystarczającej do nabicia dwóch fajeczek).

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 29 maja 2008, 20:36 - czw przez galadh, łącznie zmieniany 1 raz.
Rosnę sobie.
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 29 maja 2008, 20:08 - czw

galadh pisze:Witam!

Sabri, jeżeli w nim zasmakujesz, to mogę Ci sprezentować resztkę, jaka mi została (w ilości wystarczającej do nabicia dwóch fajeczek).
To bardzo miłe z Twojej strony ;) Czekam jednak na okazję by ponownie go skosztować, jeśli mi nie podejdzie, to będę miała 50g minus trzy fajki do oddania/wymiany.
Awatar użytkownika
freemason
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: freemason » 19 lutego 2014, 17:45 - śr

Już zaczynałem myśleć, że czekoladowy smak tytoniu to jakaś ściema, nieczysty chwyt marketingowy, a tu proszę – jest czekolada do palenia.
Po otworzeniu puszki uderza wyraźny czekoladowy zapach, ale boleśnie złamany suszonymi grzybami i starym kapciem. Jednak nie ma się co zrażać. Smak to wynagrodzi.
Uprzedzam jednak, że nie jest to duński aromat, słodki i wabiący pszczółki i motylki.
Kto palił Condora, ten wychwyci podobieństwo. DVC jest jednak słabszy, słodszy i IMO bardziej złożony.
Czekoladę czuć bardzo wyraźnie. Co więcej, zwalniając tempo do granic żarzenia dochodzi jeszcze zaskakujący, wspaniały smak ciepłego mleka. Nigdy dotąd nie odkryłem tego w tytoniowym dymie.
Czekoladzie i mleku towarzyszą nutki lawendowe (jadłem kiedyś czekoladę lawendową – smak bardzo podobny).
Pojawia się także smaczek butwiejących liści – znany mi z mieszanek zawierających niesłodzony, czy też odsłodzony Cavendish. Nie każdemu może on przypaść do gustu.
Nie jest to tytoń do codziennego palenia. Jest na to zbyt charakterny. I może dobrze. Fajnie go bowiem zapalić w szczególnych okolicznościach, w skupieniu i spokoju.
Gorąco polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gawith, Hoggarth & Co.”