GH Scotch flake

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

jarrro
Fajczarz
Fajczarz

GH Scotch flake

Post autor: jarrro » 24 lipca 2008, 22:29 - czw

Witam serdecznie
Niestety, nie znalazłem informacji na temat tego tytoniu, nie ma takiego wątku, dlatego chciałbym go zacząć.
Znalazłem tylko to, że ten tytoń dla niektórych jest czymś, z czym się nie rozstaną. JA wiem natomiast, że po otwarciu opakowania rozchodzi się subtelny aromat czekolady. I to wszystko , co wiem. Jaka moc jest tego tytoniu?Nadmieniam, że lubię łagodne, a miary stosowane przez synjeco są niewiarygodne , bo już raz się sparzyłem, kupując SG Kendal Cream flake. Paliłem go w krótkiej fajce, może dlatego takie odczucia, ale w głowie się kręciło od palenia NAWET na świeżym powietrzu.
A ja pozdrawiam serdecznie
jarrro
Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: GH Scotch flake

Post autor: JSG » 25 lipca 2008, 01:46 - pt

Kilka dni temu skończyłem 250g paczkę tego tytoniu.
Pierwsza rzecz to wilgotność im suchszy tym lepszy, do tego stopnia że wzorem kolegi TomaszaZ, przesuszałem na wiór kilka płatków, a na kilka godzin przed paleniem dodawałem taki ze szczelnego słoika i razem rozkruszałem. Kiedy jest zbyt wilgotny, nie smakuje i źle się pali.

Wiele również zależało od fajki, wkręcony, nierozdrabniany do pot'a palił się nieźle i smacznie, ale miał tendencje do przygasania w niespodziwanych momentach. W wysokich wąskich (17x45) fajkach, bardzo rozdrobniony i ubijany w wiele warstw również zdawał świetnie egzamin.
Czasem, z rzadka miałem wrażenie jak bym ssał właśnie cukierka.. samam słodycz czystej VA.

Jednak nie jest to moim zdanie tytoń zasługujący na jakieś szczególne miejsce w moim zbiorku ulubionych... Mam wrażenie że długo do niego nie wrócę.
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
Awatar użytkownika
Sabri
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Sabri » 23 stycznia 2009, 16:43 - pt

Poczęstowana Scotch Flake`iem przez tomasza_z jestem pod wrażeniem. Świetnie się pali, delikatna słodycz. Palenie prawie bezobsługowe. Paliłam w Worobcu 500-4 i przy najbliższej okazji nabędę ów tytoń (czytaj: zaryzykuję w synjeco, biorąc pod uwagę ostatnie zmiany ;) ). Muszę ponownie zapalić SG FVF, aby przekonać się, czy nadal bardziej wolę mocniejszą Va, czy też lżejszą jej wersję.
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 23 stycznia 2009, 19:21 - pt

Im dłużej się pali, tym bardziej smakuje
jarrro
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: tomasz_z » 25 stycznia 2009, 15:27 - ndz

Zdecydowanie mój faworyt. Obecnie na pierwszym miejscu mojej top listy (razem z Brown Flake by G&H oraz Kendal Plug by SG).
Pali się równo, dając wręcz słodki dym i takiż posmak w ustach. Niczym sładzona, aromatyzowana a jednak - czysta VA.

Warunkiem (w mojej praktyce) dobrego palenia jest (jak opisał kol. JSG) podsuszenie pewnej ilości mocniej (nawet przesuszenie - 2-3 dni na kartce) a następnie 15 minut przed paleniem dodanie świeżego podsuszanego kwadrans tytoniu. Wówczas sama słodycz i przyjemność palenia...

Moc - średnio ok 5 (w skali SY oraz w mojej). Room note - bardzo pozytywny. Kondensat - troszkę jest, lecz raczej mało. Uwagi: nie zalecam palenia zbyt szybko, to i język pozostanie nietknięty i tytoń będzie smakować aż do końca i nie będzie kwaśny (w niektórych czystych VA znajduję to jako wadę, gdy w drugiej połowie fajki okazuje się być jakiś tytoń kwaśnym).

Stosuję ten tytoń do opalania nowych fajek. Dlatego staram się by zawsze był w domu.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 09 stycznia 2014, 11:43 - czw

No nie tego się spodziewałem ! Przeczytałem opisy na forum , na Tobaccoreviews i Synjeco , myślałem że to ,,czysta " virginia . Owszem na synjeco jest coś napisane o czekoladowym aromacie ale przy opisach virgini często mówi się o kwaskach czy słodkościach i w tej kategorii odebrałem to stwierdzenie . Nikt , nigdzie wyraźnie nie napisał że tytoń jest aromatyzowany . Po otwarciu puszki zapach czekolady jest mocny i wyraźny . W paleniu ta czekolada jest dość stonowana ale jednak wyraźnie wyczuwalna . Mnie ten tytoń przypomina DVC chocolate .
Może to jest dobry tytoń , z tym nie będę dyskutował, ale jeśli ktoś szuka naturalnego smaku virgini to powinien zapalić coś innego .
Moc - na synjeco oceniona na 5 wydaje mi się mniejsza . Również na 5 wycenione zostały Bright CR Flake albo Bobs Flake Choc które moim zdaniem dają więcej nikotyny niż Scotch flake .

Hmmmmm poprzednie wpisy są z 2009 roku . Czy możliwe żeby przez te lata tytoń tak się zmienił ?
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 09 stycznia 2014, 13:54 - czw

Nie martw się :) Żyjemy , palimy, oddychamy. W kwestii nie trafionego zakupu to Twoja wina, nie doczytałeś. Tytoń jest w dziale scented, to znaczy , że jest lekko aromatyzowany. Następnym razem szukaj w natural i będzie git.
Sądzę, że mimo pomyłki, aromatu tam jest bardzo mało i da się z przyjemnością ten tytoń wypalić. Ja bardziej gustuję w latakii, to najsmaczniejszy tytoń, ale wielu osobom nie smakuje. Gdy byłem swego czasu w Przemyślu na zawodach z okazji święta fajki, całe miasto ćmiło perfumowane silnie aromaty. De gustibus.....
Miłego pykania
jarrro
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 09 stycznia 2014, 16:39 - czw

Spoko . Tytoń właściwie wypalony . Nie twierdzę , że jest zły albo niesmaczny , po prostu chciałem kupić czystą V .
Napisałem post jako informację , może komuś się przyda .
A tytoń na Synjeco jest właśnie w dziale Natural Virginia Flakes
http://www.synjeco.ch/pataall/taba/3021.php?i5s7s1" onclick="window.open(this.href);return false;
jarrro
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: jarrro » 09 stycznia 2014, 20:34 - czw

Ale jaja, masz rację, zwracam honor. Błąd w sklepie, nie ta półka...
Bardzo mało teraz palę, ale za to w wielką przyjemnością.
jarrro
Awatar użytkownika
jar
Moderator
Moderator
Kontakt:

Post autor: jar » 09 stycznia 2014, 22:38 - czw

Niech mi będzie wolno przypomnieć iż określenie "czysta Wirginia" jest tak pojemne, iż w sumie może doprowadzić do wielu nieporozumień.

Przedmiotowy blend jest blendem czystych Wirginii. Natomiast z czystych Wirginii w zależności od takich czynników jak:

- typ tejże (Yellow Virginia, Red Virginia, wiele innych)
- miejsca uprawy
- zestawienie różnych Virginii dla wykonania konkretnego blendu
- sposobu fermentacji (w tyn procedur typowych dla różnych tradycji blenderskich w różnych obszarach kultury blenderskiej) *)

uzyskuje się blendy o diametralnie różnych cechach. Wszystkie wykonane z czystych Wirginii.

Istnieją blendy czystej Virginii które latwo mylić z tzw. aromatami. I z takim przypadkiem mamy tu, jak czytam, do czynienia. Powiem więcej: istnieją blendy czystych Virginii które trudno odróżnić od blendów Va+Pq. Podobne przykłady można mnożyć.

Jak zawsze

Jacek A. R.

DODANE:
*) jak np. Air curing, Sun-curing, Stove curing, bardzo wiele innych. To dotyczy samych liści. A potem już u producenta danego blendu rozpoczyna się popis sztuki blenderskiej dającej różne czasem produkty z tego damego bądź podobnego materiału. Tu - z czystej Va.
Im więcej wolno, tym mniej wypada.
frm
Pykacz
Pykacz

Post autor: frm » 11 stycznia 2014, 17:02 - sob

No i nie wiem co o tym myśleć . Z jednej strony wszystkie internetowe opisy mówią o ,,czystym " tytoniu z drugiej ma on wyraźny czekoladowy aromat i co prawda mniej wyraźny ale jednak wyczuwalny czekoladowy smak . Do lawendowego czy ,,mydlanego " smaku w tytoniach GH już się przyzwyczaiłem , co więcej polubiłem go i nie o to mi w tym przypadku chodzi . Jakoś ciężko mi się pogodzić z myślą , że za pomocą tylko doboru odmian tytoniu i odpowiedniej ich obróbki uzyskuje się tak wyraźny czekoladowy aromat/smak . Po otwarciu puszki pomyślałem , że to DVC Chocolate , a tam przecież jasno mówi się o aromatyzacji .
golf czarny
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: golf czarny » 12 stycznia 2014, 00:32 - ndz

Miałem podobne wrażenie jak Kolega frm. Ale palony później nieco i w szerszej fajce prawie posmak czekoladowy zupełnie zgubił. Niemniej jednak jeśli jest to aromatyzacja to raczej bardzo niezdecydowana.

Ja mam wrażenie (wyłącznie subiektywne) ,że smak poszczególnych tytoni GH nie jest do końca standaryzowany. Zdarzają się różnice. Ale bardziej w zakresie aromatyzacji niźli w samej bazie. Zdarzało mi się palić BF#2 ,BSC oraz Bright CR gdzie wyczuwałem różnice w obecności "mydełka" lub jego nieobecności. Dużo zależy z pewnością od fajki użytej i sposobu palenia. Niemniej jednak starałem się palić w fajkach podobnych.
Zresztą podobne różnice , a nawet większe, zdarzają się także w produktach SG.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gawith, Hoggarth & Co.”