G&H Scottish Mixture

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Korsarz
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

GH Scottish Mixture

Post autor: Korsarz » 18 czerwca 2007, 21:37 - pn

Witam

czy mógłbym poprosić o jakieś opinie na temat tego tytoniu ?
(tylko nieodpowiadajcie "tak mógłbyś" :) )

Pozdrawiam
:pipeman:
Awatar użytkownika
Syndicate
Pykacz
Pykacz

Post autor: Syndicate » 19 czerwca 2007, 20:43 - wt

Jeśli ktoś uwielbia La, to jak najbardziej.

Wypalilem tylko jedną fajeczkę. Tym samym nie powinienem radzić za bardzo.

Dla mnie jako dla początkującego jest niezła. Pierwszy raz się spotkałem z La w tym tytoniu. Uważam, iż jest godny polecenia. Ogólnie uważam, że warto się zapoznać. Pali się chlodno, co jest niewątpliwą zaletą.

Było to ciekawe doświadczenie. Lecz chwilowo nie gustuję w La. Pewnie przyjdzie to z czasem.
"Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami". Paulo Coelho
arti
Pykacz
Pykacz

Post autor: arti » 27 czerwca 2007, 17:45 - śr

Tytoń delikatny,w paleniu chłodny i niezwykle słodki co jest raczej niezwykłe jak na typową mieszankę angielską z latakią,polecam szczególnie na początki przygody z LA.
always look on the bright side.........
Awatar użytkownika
Komodor
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Post autor: Komodor » 01 lipca 2007, 11:43 - ndz

pali się ten specyfik chłodno i sucho.
wśród tytoni z La jakie miałem okazje palić jest on niewątpliwie w czołówce, Latakia w najlepszym wydaniu....
Pozdrawiam

Rapis
Awatar użytkownika
tomasz_z
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: GH Scottish Mixture

Post autor: tomasz_z » 07 czerwca 2009, 12:26 - ndz

Opis ze strony Synjeco.ch:

"A very typical English Latakia Mixture, with 12.5% Latakia and 7.5% Black Cavendish to help cool the smoke. If you like latakia then you will find this blend extremely pleasant."

Lubię latakię (od roku zaledwie) i znajduję ten tytoń, jako właśnie ekstremalnie przyjemny. Jest w nim wyczywalny (a jakże!) smak i aromat latakii, lecz nie jest on zbyt natarczywy. Zdecydowanie przewaga jest po stronie Va.
La jest tylko i aż przyprawą. Pali się sucho, łatwo i przyjemnie. Jest wręcz słodkawy na języku i na podniebieniu. Troszkę przypomina mi czekoladę z wędzonymi figami.

Teraz: :offtopic:
Wprowadziłem dodatkową skalę jakości w moich ocenach tytoni: paląc w wysokiej fajce końcówka jest smaczna czy już mokra i kwaśna.
Te drugie nawet jeśli smaczne na początku, dostają u mnie niestety minusa i albo wykreślam je z tytoniospisu albo (jeśli wyjątkowo smaczne) palę nabijając fajkę do połowy.
EOT

Ten tytoń palę w najwyższej z moich fajek i z lubością rozkoszuję się smakiem do samego końca. Jest lekki i w mocy i sytości. Da się po jednej fajce zapalić po niedługim czasie kolejną. (niezbyt często w moim wykonaniu; zwykle po jednej nie mam ochoty na drugą).

Jest to zdecydowanie tytoń codzienny; tak go oceniam po wypaleniu dwóch kopert po 50 gr.
Kolejna pozycja, która zostaje wpisana na listę tytoni, które nie powinny się kończyć w domowej spiżarni.

Polecam zdecydowanie tym, którzy lubią latakię jak również tym, którzy nieśmiało chcieliby skosztować La.
follow the white rabbit...
gg# 1668157

http://www.zembrowskipipes.com" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gawith, Hoggarth & Co.”