Brown Flake Scented Gawith & Hoggarth

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Brown Flake Scented Gawith & Hoggarth

Post autor: Cinek » 10 lutego 2005, 13:47 - czw

O, boska wirginio!
Tytoń ten, tak samo jak Bright CR Flake, swój smak zawdzięcza po prostu najwspaniajszym liściom stanowiącym mieszankę, bez jakichkolwiek dodatków smakowo-zapachowych. 83.5% czystej Va w połączeniu z relatywnie dużą 12,5% zawartością Malawi burleya dodającego smaku i głębi dla dymu. Także dodatek 4% ciemnych lisci z Malawi wystarczająco tłumi typową ostrość Va co w efekcie daje pełny średniej mocy dym"
[tłumaczenie Pyka]
Dostałem próbkę w liscie o d Pyka (a tytoń zakupił Almik). Dla mnie thebesciak! Bardziej mi smakował niźli Best Brown Samuela Gawitha. U Samuela tonacja smaczków układa sie wokół orzechowości, u G&H słoneczne, radosne, owocowe nawet posmaczki.
Moc średnia (5) pozwala w pełni cieszyć wszystkimi niuansami na podniebieniu. Czyżbym trafił na Graala? W każdym razie weselszej wirginii nigdy nie paliłem! A ile aromatów czułem, kiedy dym przepuszczałem przez nos...
Brown Flake umilił pracę i wypoczynek. Płatki łatwe do przygotowania do palenia. Samo palenie super SCS. Ocena łączna same ochy i achy (6 w szkolnej skali). AMBROZJA.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Va

Post autor: Jarek » 11 lutego 2005, 23:44 - pt

Natchniony Twoim opisem poszukiwałem i niestety nie znalazłem. Z rozpaczy nabyłem Caledonian Virginia Flake G&H (zamieściłem "recenzję"), który okazał się być świetnym tytoniem, ale gdzie kupić to degustowane przez Ciebie cudo, Cinku?
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Caledonian

Post autor: Jarek » 11 lutego 2005, 23:50 - pt

Przepraszam, A&C Petersen
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Re: Va

Post autor: M-kwadrat » 12 lutego 2005, 00:11 - sob

Jarek pisze:ale gdzie kupić to degustowane przez Ciebie cudo, Cinku?
Tytonie G&H jak i SG chyba najłatwiej w Synjeco.
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 27 lipca 2006, 12:29 - czw

dostałem w tym tygodniu GH Brown Flake.
wpierw pytanie:

płatki są ogromne na całą wielkość saszetki, niestety rozwalają się :( i o ile SG sams flake wyjmowałem z puszki całe te wychodzą w kawałkach - czy to normalne czy też płatki zostały nieopatrznie pokruszone w trakcie pakowania?

kilka wrażeń po pierwszym odpaleniu - pali się doskonale! i tak jak cinek zauważył jest bardziej owocowa niż SG, bardzo lekka, letnia, słoneczna.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 27 lipca 2006, 12:52 - czw

dopeman pisze: płatki są ogromne na całą wielkość saszetki, niestety rozwalają się :(
i o ile SG sams flake wyjmowałem z puszki całe te wychodzą w kawałkach - czy to normalne czy też płatki zostały nieopatrznie pokruszone w trakcie pakowania?
Tak pakuje tytoń Synjeco. :-) To zależy od rodzaju tytoniu typu flake. Jeden typ lepiej się trzyma kupy, inny gorzej. Mi też zawsze przychodzą jedne w idealnym stanie inne troszkę się sypią. Możliwe też, że poczta polska mogła pomiąć przesyłkę. Na szczęście nie wpływa to na jakość tytoniu, może on jednak nieznacznie szybciej wysychać. Co najważniejsze - tytoń z Synjeco jest świeżutki i pachnący.
spirit
Początkujący
Początkujący

Post autor: spirit » 27 lipca 2006, 12:57 - czw

dopeman pisze: płatki są ogromne na całą wielkość saszetki, niestety rozwalają się :( i o ile SG sams flake wyjmowałem z puszki całe te wychodzą w kawałkach - czy to normalne czy też płatki zostały nieopatrznie pokruszone w trakcie pakowania?

kilka wrażeń po pierwszym odpaleniu - pali się doskonale! i tak jak cinek zauważył jest bardziej owocowa niż SG, bardzo lekka, letnia, słoneczna.
Dziwne, zamawiałeś z Synjeco? Paliłem jakiś czas temu ten tytoń, pamiętam, że flake'i były twarde, grube i cięzkie do rozdrobnienia.
Smaku w żadnym wypadku nie określiłbym jako owocowy, był bardzo wytrawny i trochę mydlany.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 27 lipca 2006, 13:09 - czw

Doperman: A dlaczego napisałeś w temacie wątku "Brown Flake Scented??
Awatar użytkownika
dopeman
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: dopeman » 27 lipca 2006, 14:08 - czw

nie no synjeco musialo tak to zapakować bo paczka doszła nienaruszona ani nie wygnieciona. tytoń jest bardziej suchy niż np. sam's flake, nadaje się od razu do palenia, mam nadzieje że mi nie wyschnie za szybko :?

nie wiem czemu w tym akurat... chyba mi się coś przewidziało. w takim razie poproszę o pomoc moderatora aby rozdzielić ten wątek :oops:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bublik
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: bublik » 27 lipca 2006, 17:36 - czw

Ja dostałem Balkan Flake'a w wersji bardzo broken :-) Za to w tej samej paczce Bright CR Flake był bardzo zwarty. Wszystko zależy od tytoniu i od partii.
Odnomu - bublik, drugomu - dyrka ot bublika.
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur » 27 lipca 2006, 23:45 - czw

dopeman pisze:mam nadzieje że mi nie wyschnie za szybko
No to możesz nawilżyć np wodą destylowaną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gawith, Hoggarth & Co.”