Burley & Bright Gawith&Hoggarth Co.Ltd

Moderatorzy: Moderatorzy, Moderatorzy tytoniowi

Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Burley & Bright Gawith&Hoggarth Co.Ltd

Post autor: PYK » 07 kwietnia 2005, 22:29 - czw

Mariaż lekkiego burley'a i suszonej gorącym powietrzem jasnej virginii, delikatnie doprawiony czekoladą. Tytoń jest pocięty bardzo drobno, powiedziałbym, shagowo :). Surowy pachnie tytoniem pomimo aromatyzowania czekoladą. Pali się wyśmienicie łatwo i sucho. W paleniu nie wyczułem wspominanej czekolady, a jedynie lekko słodki smaczek tytoniu. Room-note bardzo przyjemy. Po paleniu w fajce zostaje tylko jasno szary popiół. Moc tytoniu w skali Synjeco oznaczono na 3-4 i rzeczywiście tak słabiutki jest ten tytoń. Przed paleniem myślałem, że taka moc raczej nie zapewni ciekawych doznań smakowych, a jednak było zupełnie inaczej. Ten tytoń pomimo małej mocy smakuje tytoniem :). Oby wszystkie mieszanki z burley'em były właśnie takie.

PYK
Keep the "faja" burning!!!
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 13 kwietnia 2005, 07:55 - śr

PYKam własnie 4 fajeczkę rzeczonego tytońku i cieszę się bardzo, że go zakupiłem. Smakuje niesamowicie. Wyczuwam delikatne cutrusowo-korzenne nutki ukryte w bardzo delikatnym smakowo lecz kłębiastym i gęstym dymku. No i zapach wydaje mi sie rewelacyjny. Palę w nowej kukurydziance i myślę, że z fajką trafiłem w 10. Tak jakby była stworzona właśnie do tego tytoniu.

Powtórzę za Hubertem

"In Gawith we trust" tu akurat Gawith i Hoggarth :)
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 13 kwietnia 2005, 10:29 - śr

Gratulacje
A są na świecie i tacy, co chieliby zakazać produkcji mieszanek (aromatycznych) z dodatkiem burley'a...
Fakt, zwykle bywa traktowany jak gąbka do nasączenia eliksirem smakowym. Niemniej zdarzają się przykłady b. smacznej kompozycji burley'a z dodatkami. Ja zawsze wspominam Navy Flake MB, które też jest na bazie burley'a. A że burley bywa podstawą amerykańskich mieszanek, więc nie dziw, że w amerykańskim corn cobie tak dobrze smakuje. 40 lat temu zostałbyś za takie zdanie oskarżony o rewizjonizm (gen. McArtur nie rozstawał sie z kukurydzianką).
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
PYK
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: PYK » 13 kwietnia 2005, 13:05 - śr

Cinek pisze:A są na świecie i tacy, co chieliby zakazać produkcji mieszanek (aromatycznych) z dodatkiem burley'a...
Fakt, zwykle bywa traktowany jak gąbka do nasączenia eliksirem smakowym.
I ja przyłączam się do wyrażających taką chęć :) poza jednym wyjątkiem - Gawith & Hoggarth. W tej stajni jest wiele mieszanek zawierających burley, a mimo to pozostających w konwencji tytoni naturalnych. Wiele z nich jest bardzo delikatnie aromatyzowana naturalnymi dotatkami typu alkohol, lukrecja itp. a jednak ciągle pozostają bardzo naturalnymi, a to chyba dlatego, że akurat oni nie traktują burleya jako abosorbentu aromatów i cukru.

PYK

Właśnie palę GH RUM Flake - też z burleyem - ale o tym w innym wątku
(BLF)

SKYPE ME "fario2007"
Awatar użytkownika
Cinek
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: Cinek » 30 kwietnia 2005, 12:54 - sob

Dzięki uprzejmości Pyka palę właśnie próbke rzeczonego tytoniu.
Przyjemność! Pykam sobie w no name churwardenie. Radosny, lekki i rześki tytoń. Fakt, tej czekolady to raczej nie czuć, ale kiedy od czasu do czasu puszczę sobie kłębuszek dymu przez nos, wyczuwam delikatny aromat kakao. Niemniej ujawniają się i nutki jakby cytrusowe.
W pierwszej fazie palenia, przypomniał sie mi Navy Flake MB (ale bez aromatu whiski). Potem pojawiła sie gama cytrusów, nastepnie delikatne kakao (z gatunku tych jasnych).
Tytoń praktycznie spala sie sam. Ledwie dwukrotnie podcisnąłem żar kołeczkiem.
Pogoda dzisiaj piękna, okno otwarte na oścież. Lekko słodkawy dymek z fajeczki. Smak i aromat, również room note, dostraja sie do optymistycznego samopoczucia.
Zastanawiam się w jaki sposób tytoń był aromatyzowany? Chyba nie przez polewanie esencją, a raczej na sucho. Może po prostu leżakuje z czekoladą i tylko troche olejków eterycznych przechodzi do burley'a? Moze sie jednak mylę (albo esencji jest użyte tyci , tyci).
Drugą część próbki spalę w kukurydziance.
Walą się rządy i królestwa, a... fajka trwa.
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: Burley & Bright Gawith&Hoggarth Co.Ltd

Post autor: Klaudiusz » 13 stycznia 2010, 02:07 - śr

Dzięki Tomkowi_Z miałem okazję wypróbować, zasmakować i polubić Burleya! Dzięki Tomku.
Jak wspomniano wyżej tytoń pocięty shagowo, spala się dość dobrze, czasem lubi szczypnąć w język - trzeba z nim ostrożnie i spokojnie. Smak głęboki, nienachalny, słodkawy i bardzo naturalny. To dość ciekawe, że ilekroć paliłem blendy aromatyzowane z zawartością Bu to wspomniany smakował orzechowo. W tym przypadku takiego smaku nie odnotowałem.
Jak tylko będę miał możliwość to zakupię ze dwie torebki, myślę, że szybko znikną. Generalnie polecam, wart jest spróbowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gawith, Hoggarth & Co.”