Strona 1 z 1

Bob's Chocolate Flake Gawith & Hoggarth

: 11 października 2004, 22:09 - pn
autor: Cinek
W necie tak go opisują:
Body: 6/10
Nicotine Strength: 5/10
Flavour Depth: 6/10
Flavour—sweetness: 4/10
Flavour—fruitiness: 1/10
Flavour—floweriness: 0/10
Flavour—smokiness: 5/10
Flavour—mustiness: 3/10
Flavour—nuttiness: 5/10
Bite: 6/10
Room Aroma: Musty-sweet

Bardzo przyjemne, lekko rozdrobnione płateczki z Kendal. Smakują ciemną czekoladą (taką z 70% kakao w składzie). W Polsce oczywiście ich nie ma! Mnie przywiozła córka z Anglii, kupując w trafice na wagę. Można go także sciągnąć z Synjeco:
http://www.pipesandtobaccos.com/
Oprócz rozdrobnienia przed paleniem praktycznie nie wymaga innych zabiegów. Bardzo przyjazny w paleniu. Świetnie się żarzy. Pali sie sucho. Aromat wyczuwalny, acz nie nachalny. Moc średnia.
Skład to przede wszystkim wirginia (z Malawi, Brazyli i Zimbabwe). Wedle opisu Synjeco posiada 8% latakii i 2 % burley'a. W paleniu latakii praktycznie nie czuć wcale (co może i Pyk potwierdzi, bo go częstowałem w Izerach).

: 11 października 2004, 22:26 - pn
autor: Eugene Hot
Wg mnie Latakia w tytułowym tytoniu wyczuwa się całkiem wyraźnie, choć nie dominuje. Dla tych, kto tego nie lubi polecam Samuel Gawith The Kendal Mayor's Collection Chocolate Flake.

Sukcesów,
Gienek.

: 17 stycznia 2007, 19:23 - śr
autor: arti
Bardzo przyjemny/przyjazny smak La i Va(dla początkujących,czyli dla mnie), wcześniej paliłem perfection-tutaj jest jej mniej La- 8% i jest inna(smaczniejsza) i ta nuta czekoladowa
po prostu pycha :D

: 18 stycznia 2007, 08:54 - czw
autor: dopeman
Myślicie że może to być coś w stylu Swiss Chocolate? Zasmakowałem w nim, a ponieważ chyba już jest niedostępny szukam zamiennika.

: 18 stycznia 2007, 15:48 - czw
autor: arti
Niestety nie miałem przyjemności palenia Swiss Chocolate więc nie mogę prównać tych dwóch tytoni ale wiem jedno -GH BFC zasmakował mi od pierwszego dymka i z każdym paleniem jeszcze bardziej, ma głęboki , szlachetny smak, pali się praktycznie bezobsługowo i jest smaczny do ostatniej drobiny.

: 18 stycznia 2007, 16:14 - czw
autor: j4szczur
W końcu opis Synjeco do czegoś zobowiązuje "It's one of few blends I know that can be enjoyed by people who smoke only Latakia blends, straight Virginias or flavored tobaccos"

Ja już mam 2 fajki z przeznaczeniem na czekoladę ;-)

Re: Bob's Chocolate Flake Gawith & Hoggarth

: 02 maja 2010, 18:11 - ndz
autor: jarrro
Lepiej palić w fajce dla la czy aromatów? Bo tytoń ten nadchodzi...

Re: Bob's Chocolate Flake Gawith & Hoggarth

: 11 maja 2010, 15:56 - wt
autor: jarrro
Po paroletniej przerwie w paleniu aromatów w końcu odważyłem się nabyć tę czekoladkę. O dziwo, tytoń pachnie wyraźnie deserową czekoladą, wyczuwalną także w smaku , co jest bardzo miłym zaskoczeniem . Smak va przeplata się z aromatem, i szczerze mówiąc jako miłośnik latakii, nie wyczuwam tu jej wcale. Palę w fajkach aromatówkach. Bardzo polecam , rewelacja. Z każdym paleniem smakuje lepiej , oferuje wieloraką gamę smakową, zapachową, bo ludzie [ chyba] się cieszą z zapachu [ nie zauważyłem, mam niejakie problemy ze spotkaniem ludzi] . Nic , tylko kupować.

Re: Bob's Chocolate Flake Gawith & Hoggarth

: 07 października 2013, 21:44 - pn
autor: konradus
Bardzo mi ten tytoń przypomina Swiss Chocolate z Synjeco. I bardzo mi smakuje. To pierwszy tytoń po czteroletniej przerwie, więc pytam się sam siebie - czy mi tak smakuje bo jestem wygłodniały i fajkowo nakręcony, czy też naprawdę jest taki dobry? ;) Wrócę do niego za pół roku (chętnie) i to sprawdzę... W paleniu bezobsługowy, choć palę go prosto z puszki bez suszenia, metodą "snopkową" - tak najbardziej mi smakuje.

Pozdrawiam czekoladowo,
k.