opalanie a powierzchnia fajki - jak to jest?

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JSG
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: opalanie a powierzchnia fajki - jak to jest?

Post autor: JSG » 24 lipca 2011, 14:16 - ndz

BenZin pisze:
JSG pisze:Może być że to nie jest lakier błyszczący- lakierów różnej maści jak psów na rynku.
A co do zdzierania, to już z setkę razy pisałem że się nie papierem a cykliną zdejmuje.
Zdjąłem papierem 400 i wypolerowałem główkę papierem 2000. Nie miałem pod ręką cykliny, :)
Efekt jest dobry, przy okazji zeszła bejca. Chyba taką fajkę zostawię, nie będę jej bejcował mimo widocznych kitowań.
Cyklinujemy dowolnym, dobrze naostrzonym, płaskim nożem- np nożem technicznym takim odłamywanym, cała operacja trwa 10 minut i bejca zostaje na swoim miejscu. Ale to to zupełnie inna historia...
moim cholernie subiektywnym zdaniem
----------------------------------
Amatorska Pracownia Wytwarzania i Reperacji Fajek
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Re: opalanie a powierzchnia fajki - jak to jest?

Post autor: sat666sat » 24 lipca 2011, 18:00 - ndz

JSG pisze:
BenZin pisze:
JSG pisze:Może być że to nie jest lakier błyszczący- lakierów różnej maści jak psów na rynku.
A co do zdzierania, to już z setkę razy pisałem że się nie papierem a cykliną zdejmuje.
Zdjąłem papierem 400 i wypolerowałem główkę papierem 2000. Nie miałem pod ręką cykliny, :)
Efekt jest dobry, przy okazji zeszła bejca. Chyba taką fajkę zostawię, nie będę jej bejcował mimo widocznych kitowań.
Cyklinujemy dowolnym, dobrze naostrzonym, płaskim nożem- np nożem technicznym takim odłamywanym, cała operacja trwa 10 minut i bejca zostaje na swoim miejscu. Ale to to zupełnie inna historia...
Tak jak pisał JSG wielokrotnie - nożem najlepiej))) Mnie taki sposób najbardziej przypasował. Ma się wyczucie... :pipeman:
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”