Krater...

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Astar
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Krater...

Post autor: Astar »

Dość prosty problem, a takiego tematu jeszcze tu nie widziałem... Tytoń uparcie pali mi się na środku zostawiając śmiesznie wyglądający krater. Czasem pali się ładnie równo i jak powinno... ale czasem widok krateru doprowadza do lekkiej irytacji. Pytanie jest proste, co właściwie robię nie tak.

ps. ja na tym forum chyba posta przed północą nigdy nie napisze...
Zdjęcia zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia
http://wroniak.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alan
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Krater...

Post autor: Alan »

Może za mocno pociągasz? Żar wtedy nie zdąży się rozejść na boki tylko schodzi w niższe warstwy tytoniu.

Co do ps: spoko, ja niemal codziennie pełnię dyżur mniej więcej do 2-3 :lol:
Uprasza się o nie zwracanie uwagi na tytuł i ilość gwiazdek pod moim nickiem
Awatar użytkownika
emcebob
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: emcebob »

Od tego właśnie masz niezbędnik, żeby paliło Ci się ładnie, odgarnij od ścianek i przygnieć delikatnie. Jak ubijasz tytoń w fajce?
Astar
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Tytoń na 3 warstwy, najpierw jak wpadnie do pełna i lekko upycham do połowy, później znowu do pełna i upycham mocniej, na sam koniec niezbędnikiem żeby się dobrze ciągnęło. Odgarniać od ścianek łyżeczką? Wtedy żar będzie pod spodem. Zazwtyczaj pomaga mi wbijanie łyżeczką pod żar (poprostu wciskam niedopalone ścianki pionowo w dół) ale metoda czasem działa, czasem nie a czasem fajkę gasi. Co do pociągania za mocno... raczej nie, jak zaczynałem to faktycznie pociągałem z życiem, ale teraz pali się niemal na chłodno.
Awatar użytkownika
Beckett
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Beckett »

Ja pale w ten sposób co jakiś czas ubijam tytoń w fajce kołeczkiem lub niezbędnikiem oraz nakłuwam na środku tytoń co by powietrze miało lepszy dostęp. Zawsze mi się dobrze pali. Też nie możesz za szybko pociągać tylko z umiarem. Przecież nikt cię nie goni. Powodzenia !!!!
Pozdrawiam Beckett !!!!

"Im starsza fajka tym słodszy dym"
sat666sat
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: sat666sat »

No dokładnie jak mój przedmówca podobny styl palenia i patenty)Tak jest najlepiej i najprzyjemniej)
gg 1986482
"Lepiej mało dobrego, niż dużo złego"
Awatar użytkownika
Veth
Początkujący
Początkujący

Post autor: Veth »

Mam ten sam problem, tworzy mi sie krater ładnie spalonego tytoniu i za nic nie udaje mi sie rozpalić go na całej powierzchni, próbowałem już różnych sztuczek i nic, ciągnę mocno, słabo, super słabo, zapałkami, zapalniczkami, chyba tylko zapalniczką samochodową nie próbowałem ;) Fajkę nabijam zawsze tak samo 3 warstwy, ubijanie spiralne, przy ściankach, na końcu kołeczkiem. Co dziwnego, kilka dni temu nabiłem znajomemu fajkę który zaczynał palenie, spoglądam po tym jak rozpalił i tytoń ładnie mu sie żarzył na całej powierzchni. Czyżby to była wina fajki, wielkości komina?
Awatar użytkownika
j4szczur
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: j4szczur »

Veth pisze:(..)próbowałem już różnych sztuczek (...) chyba tylko zapalniczką samochodową nie próbowałem ;) (...) tytoń ładnie mu sie żarzył na całej powierzchni.
Spróbuj tej zapalniczki samochodowej. Tylko sprawdź czy pasuje wielkością do szerokości komina, gdyż w przeciwnym przypadku możesz przypalić jego brzegi ;-)

A tak serio to tytoń powinnien się żarzyć na całej powierzchni przy pierwszym, drugim zapaleniu. Następnie możesz stosować palenie punktowe, przesuwając kołeczkiem żar, tak aby wędrował sobie po powierzchni tytoniu. W tym celu należy stosować ruchy koleczka zgodne ze wskazówkami zegara (mańkuci - odwrotne do wskazówek zegara) ;-)
tatar.tatar
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: tatar.tatar »

Jeżeli tytoń tli się tylko w centrum fajki, a chcesz żeby żar powędrował na bok, przyciśnij go lekko kołeczkiem i pociągnij delikatnie - powinien wówczas przeskoczyć na sąsiednie włókna tytoniu.
Awatar użytkownika
Kiwi
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Kiwi »

Przede wszystkim-z czasem to minie. Też tak miałem jak krócej paliłem ;)
Po drugie-jak odpalasz fajkę, to najpierw opal całą zewnętrzną warstwę tytoniu na czarno, ubij, odpal znowu, aby cała powierzchnia się paliła. Potem żar się zmniejszy, ale operując kołeczkiem powinieneś go ładnie prowadzić.
I ostatnie-co jakiś czas przytkaj lekko kciukiem komin i pociągnij parę razy-zwiekszysz objętość żaru, tylko uważaj, aby nie przegrzać fajki.
Arrr, mocne... Rwane przy samej dupie...
Astar
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant

Hmmm, niby założyłem ten temat, czasu trochę minęło. Palę ciągle tak samo ale krater gdzieś wcięło, albo może poprostu przestałem się tak przejmować i palę zamiast przyglądać się co tam się ciekawego w środku dzieje, w każdym razie po nabraniu wprawy w paleniu problem gdzieś znika, tak samo jak notoryczne gaśnięcie i parę innych...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”