Najlepsza Virginia

Tutaj zadajemy pytania o to jak palić fajkę i mamy dużą szansę na uzyskanie odpowiedzi

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 13 października 2004, 23:11 - śr

Dziku pisze:Wessexów do opalania nie polecam.
Podobnie jak M-kwadrat nie rozumiem tego. Sam niedawno u?y?em do opalenia Wessexa, z tym ?e Brigade'a. Wprawdzie jest bardziej intensywny ni? DC, ale przynajmniej mam gwarancj?, ?e mog? fajk? przeznaczy? do takiego tytoniu jaki b?d? chcia?. Co do SH (dzi?ki M.) - mo?e troch? za bardzo perfumowany, nie mówi? ?e z?y, ale ma w sobie co? co co powoduje, ?e do opalania bym go nie u?y?.

pozdrawiam
Jimmy

P.S. Oczywi?cie nie oznacza to, ?e nie uznaj? czego? bardziej zdecydowanego do opalania - ostatnio to by? SG Navy Flake.
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
Awatar użytkownika
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 14 października 2004, 09:12 - czw

Przepraszam, ale w ktorym miescu SH jest perfumowany? Ja tam zadnych dodatkow aromatycznych nie czuje ;p
Awatar użytkownika
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 14 października 2004, 09:25 - czw

n00ber pisze:Przepraszam, ale w ktorym miescu SH jest perfumowany? Ja tam zadnych dodatkow aromatycznych nie czuje ;p
Po otwarciu tyton wyraznie smierdzi drogeria. Nie jakims zapachem typowym dla dunczyka, tudziez wanilia, ale perfumami, sztucznymi. Podczas palenia nie smierdzi, ale pierwsze wrazenie mile nie jest.
Pozdrawiam
h_bert
Awatar użytkownika
n00ber
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: n00ber » 14 października 2004, 09:37 - czw

Przecie Sherlock Holmes to zaden dunczyk. Drogeria to wlasnie dunczygli glownie sa szprycowane :P
Dziku

Post autor: Dziku » 14 października 2004, 09:41 - czw

h_bert pisze:(...)Po otwarciu tyton wyraznie smierdzi drogeria. Nie jakims zapachem typowym dla dunczyka, tudziez wanilia, ale perfumami, sztucznymi.(...)
A mo?e spróbuj zmieni? p?yn po goleniu... :wink:
Awatar użytkownika
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 14 października 2004, 10:37 - czw

Dziku pisze: A mo?e spróbuj zmieni? p?yn po goleniu... :wink:
Nie uzywam. :wink: Brode hoduje.
Pozdrawiam
h_bert
Dziku

Post autor: Dziku » 14 października 2004, 10:51 - czw

No i wszystko jasne. W brodzie trzyma si? zapach myde?ka.
Ja to wiem, bo sam od lat nosz? brod? :wink:
Awatar użytkownika
M-kwadrat
Fajczarz
Fajczarz
Kontakt:

Post autor: M-kwadrat » 14 października 2004, 11:03 - czw

h_bert pisze:
n00ber pisze:Przepraszam, ale w ktorym miescu SH jest perfumowany? Ja tam zadnych dodatkow aromatycznych nie czuje ;p
Po otwarciu tyton wyraznie smierdzi drogeria. Nie jakims zapachem typowym dla dunczyka, tudziez wanilia, ale perfumami, sztucznymi. Podczas palenia nie smierdzi, ale pierwsze wrazenie mile nie jest.
W?a?nie dok?adnie tak te? to widz?. Ale jak ju? pisa?em wcze?niej ciekawe jest to, ?e w paleniu tego nie czu?, w fajce te? nie. Ale w samej puszcze to intensywno?? zapachu prawie dorównuje Grouse-Moor'owi (mo?e troszeczk? przesadzam).
Czysta Virginia wg mnie powinna pachnie? jak SG Full Virginia Flake, dajmy na to.

Pozdrawiam,
Maciej
Awatar użytkownika
Jimmy
Fajkowy Dyskutant
Fajkowy Dyskutant
Kontakt:

Post autor: Jimmy » 14 października 2004, 16:31 - czw

Dla mnie SH jednak jest lekko perfumowany, z tym ?e jednak nie a? tak jak SG GM, który dla mnie jest super, a jedzie drogeri?. Tak przy okazji, IMO du?czyki to nie drogeria, a kuchnia (ta wanilia, czy inne takie).

pozdrawiam
Mateusz
We'll drink together
And when we drink we'll drink together, not alone!
Awatar użytkownika
h_bert
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: h_bert » 14 października 2004, 16:39 - czw

n00ber pisze:Przecie Sherlock Holmes to zaden dunczyk. Drogeria to wlasnie dunczygli glownie sa szprycowane :P
Dunczyki sa szprycowane syropem (cased). SH jest lekko doprawiany perfuma (topped).
Pozdrawiam
h_bert
Awatar użytkownika
Eugene Hot
Pykacz
Pykacz
Kontakt:

Post autor: Eugene Hot » 15 października 2004, 02:44 - pt

Dla opalania pasuje dowolny tyto?, byle nie wysuszony. Który w konkretnej fajce b?dzie si? lepiej kurzy?, to od wielu czynników zale?y. Dobra? sobie odpowiednie mieszanki do swoich fajek pomo?e tylko w?asne do?wiadczenie. Dla mnie n.p. ?adny tyto? od Petersona, oprócz Old Dublin nie smakuje. Nie powiem, ?e s? gorsze od innych, ale nie moje.
Dunczyki sa szprycowane syropem (cased). SH jest lekko doprawiany perfuma (topped).
Nie. W ka?dej grupie smakowej mog? by? mieszanki niearomatyzowane lub aromatyzowane na dowolny sposób, pryzprawione dowolnymi tytoniami lub dodatkami smakowymi lub nie, ale przynale?no?? do grup smakowych okre?la typ skieletowych (bazowych) tytoni w mieszance.

Sukcesów,
Gienek.
Pipesmokers of all countries, incorporate!
[url=callto://hoteugene]Obrazek[/url]: hoteugene
Awatar użytkownika
Jarek
Fajczarz
Fajczarz

Post autor: Jarek » 18 marca 2005, 22:20 - pt

Jak zawsze Geniek ma racj?, ale id? w ?lady Dzika i bardzo zdecydowanie polecam Caledonian, a Brigade odradzam przynajmniej z jednego powodu: w przeciwie?stwie do Va flake'ów pali si? mniej sucho.
love is...letting him light his pipe at the table after dinner...forgiving her for washing your pipes in the dish-washer
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Re: Najlepsza Virginia

Post autor: MSee » 10 stycznia 2008, 20:27 - czw

1. Schodziłem dzisiaj prawie wszystkie trafiki w Krakowie (Rynek G., Pijarska, Karmelicka, Kleparz, Galeria Krak. oraz koło Poczty G.) i w żadnej nie mieli czystej Virginii. Pytałem się o McBarena Va No. 1 oraz Wessex'a Brigade, a tu oczywiście zima... Czy ktoś zna może jakieś inne miejsca w Krakowie, gdzie mógłbym ją kupić? Nie chciałbym zamawiać przez internet i tak długo czekać na opalanie tych fajek... :-)

2. Dwie fajki zacząłem opalać Vanilią, gdyż chciałem je zadedykować temu tytoniowi, ale tak długo już ją palę, że mi zbrzydła... ;-) W związku z tym pytanie drugie, czy mogę je dalej opalać np. Spring Waterem, Stanwell'em Full Aroma oraz Da Vinci i mieć je już do różnych aromatów? Tzn. Jedną fajkę opalać dalej np. Spring Waterem, a drugą Da Vinci.
マルツェル
Awatar użytkownika
Klaudiusz
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran

Post autor: Klaudiusz » 10 stycznia 2008, 21:57 - czw

Moje zdanie takie, choć niekoniecznie słuszne: zainwestuj, zamów chociaż jedną VA przez Allegro od Niedźwiedzkiego i spokojnie czekaj sobie na tytonie z np. Synjeco. ;)
Awatar użytkownika
MSee
Fajczarz Weteran
Fajczarz Weteran
Kontakt:

Post autor: MSee » 10 stycznia 2008, 22:00 - czw

Klaudiusz pisze:Moje zdanie takie, choć niekoniecznie słuszne: zainwestuj, zamów chociaż jedną VA przez Allegro od Niedźwiedzkiego i spokojnie czekaj sobie na tytonie z np. Synjeco. ;)
Pamiętasz jaki Niedźwiedzki ma nick na allegro? Bo jak wpisałem w wyszukiwarce "Virginia", to mi wyskoczyła sexy bielizna... ;-)
マルツェル
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jak palić”